TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потпретседателот на Суринам играше фудбал за својот клуб на 60 години (ФОТО)

Sport 1 - 22.09.2021

Рони Брунсвијк е потпретседател на Суринам, кој очигледно е голем љубител на фудбалот. Не само што го поседува клубот Интер Моенготапое, туку и реши да заигра на официјален меѓународен натпревар на 60-годишна возраст.

На 60 години дебитираше човекот кој има 50 деца, осудуван дилер, но и потпретседател кој од хеликоптер им фрлаше пари ...

Спортманија - 22.09.2021

Нереални сцени од КОНКАКАФ лигата Потпретседателот на Суринам Рони Брунсвијк, е главниот херој од последните мечеви во КОНКАКАФ лигата,второто по квалитет натпреварување во Средна и Северна Америка.

Потпретседателот на Суринам има 60 години, а настапил во КОНКАКАФ купот (Видео)

Дерби - 22.09.2021

Рони Брунсвијк се најде во центарот на вниманието на светските медиуми и тоа поради настапот на натпревар од КОНКАКАФ купот на 60-годишна возраст. Брунсвијк е сопственик на клубот Интер Монготапо кој вчера загуби со убедливи 6:0 од Олимпија, ...

Има 60 години, потпретседател е на државата, ограбувал банки, татко е на 50 деца и фудбалер

Спортски - 22.09.2021

Потретседателот на Суринам Рони Брунсвијк е сопственик на фудбалскиот клуб Интер Моенготапое. Вчера не беше само сопственик, туку и играч кој го одигра целиот натпревар против Олимпија. Овој податок не би бил толку посебен ако Брунсвијк нема веќе 60 ...

(ФОТО) Циркус во Суринам: Потпретседателот на државата почна фудбалска кариера на 60 години

Спортклуб - 22.09.2021

Веста на денот доаѓа од малата јужноамериканска држава Суринам каде ноќеска се случи нешто што малкумина можат да замислат. На натпревар од 1/16-финалето на КОНКАКАф лигата, дебитираше потпретседателот на Суринам, Рони Брунсвијк.