TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер Сити може да биде казнет и со одземање бодови од Премиер лигата

Дерби - 14.02.2020

Шокот за Манчестер Сити кој остана без можност да игра во Европа наредните две сезони може да биде зголемен со одлука за одземање бодови од Премиер лигата, – пренесуваат англиските медиуми.

Какви се пропозициите по казната на Сити: Добива ли Англија со 5-то место влез во ЛШ?

Спортклуб - 14.02.2020

Со оглед на тоа дека многу звучни имиња во Премиерлигата се зад цртата под 4 место во првенството, со казната на Сити која беше потврдена денеска, пораснаа апетитите кај неколку екипи. Но вистинската дилема е дали Англија ќе добие четврта екипа во ...

На Манчестер сити му се заканува одземање на бодови во Премиерлигата

Sport 1 - 14.02.2020

УЕФА денеска го казни Манчестер сити со двегодишна суспензија од сите европски клупски натпреварување и плус 30 милиони евра поради прекршувањето на Финансискиот фер-плеј. Истрагата покажа дека „граѓаните“ фалсификувале финансиски извештаи од ...

Клубовите во Премиер лигата „задоволни“ поради санкцијата на Сити

Gol.mk - 14.02.2020

Забраната за настап во Лигата на шампионите во наредните две сезони за Манчестер Сити донесе еден вид задоволство кај некои екипи од Премиер лигата. Моментално, фудбалерите на Пеп Гвардиола се на втората позиција на табелата и држат едно место кое ...

Се огласија од Манчестер Сити: Разочарани сме, но не и изненадени

СуперСпорт - 14.02.2020

Манчестер Сити денеска дозна шокантни вести кои можат да влијаат во иднината на клубот. Имено, УЕФА донесе одлука да им врачи забрана за настап во натпреварувањата под нивна капа ов следните две години.

Од лошо-полошо – Сити може да бидат казнети со поени во Премиер лигата!

TopSport - 14.02.2020

По одлуката на УЕФА да ги исфрли од европските натпреварувања во следните две сезони и да ги казни со 30 милиони евра Манчестер сити, од Англија доаѓа веста дека покрај тоа, тие можат да добијат и казна со одземање поени од оваа сезона во Премиер ...

И Премиер лигата ќе удри по Манчестер сити, но тоа не се најлошите вести

Спортманија - 14.02.2020

Прекршување на УЕФА правилата значи и прекршување на правилата на англискиот шампионат На Манчестер сити сега му се заканува одземање бодови во Премиер лигата. Фактот што актуелниот англиски шампион ги прекрши правилата на УЕФА и Финансискиот фер ...

Манчестер сити со соопштение: УЕФА те тужи, УЕФА ти суди!

Слободен Печат - 14.02.2020

– Во декември 2018 година, инспекторите на УЕФА јавно сакаа да ни изрекуваат санкции кога сеуште не беше покрената истрага за клубот – велат од „Етихад“. На денот на вљубените еден шокантен подарок од Европската фудбалска куќа за Манчестер сити кој ...

Следува „лудница“ во Англија по забраната за настап во ЛШ која ја доби Сити

Екипа - 14.02.2020

Манчестер Сити доби забрана за учество во Лигата на шампионите следните две години. „Граѓаните“ се казнети поради кршење на финансискиот фер-плеј, а покрај забраната за настап добија и парична казна од 30 милиони евра.

ФОТО: Ова е човекот кој го исфрли Манчестер Сити од ЛШ!

Gol.mk - 14.02.2020

Манчестер Сити доби жестока казна од УЕФА и нема да може да игра во наредните две години во Лигата на шампионите, а причина за тоа е кршење на финансискиот „фер-плеј“ кој е поставен од евроската куќа на фудбалот.

УЕФА силно удри по Манчестер Сити, двегодишна суспензија од ЛШ!

24Фудбал - 14.02.2020

Манчестер Сити доби двегодишна суспензија од Лигата на шампионите плус парична казна од 30 милиони евра поради прекршување на финансискиот фер-плеј. Дисциплинската комисија при УЕФА немаше милост кон Манчестер Сити, конечно еден богат клуб доби ...

Веќе никој не верува дека Гвардиола ќе остане во Сити и следната сезона!

SportMedia - 14.02.2020

Фановите сметаат дека деновите на Пеп Гвардиола како менаџер на Манчестер Сити ќе завршат на крајот на сезонава. Лавина реакции по социјалните мрежи по одлуката на УЕФА за двегодишна суспензија на „граѓаните“ од европските турнири.

Следува лудница во ПЛ после исфрлањето на Сити од ЛШ

Спортски - 14.02.2020

УЕФА го исфрли Манчестер Сити од ЛШ на две години поради кршење на финансискиот фер плеј. Клубот веднаш најави жалба до Судот за спортска арбитража во Лозана, а ако тој ја потврди казната во ПЛ ќе настане вистинска лудница за уште едно место кое ...

Граѓаните одговорија: Разочарани сме, но не и изненадени од одлуката на УЕФА

Спортманија - 14.02.2020

По казната која денес ја одреди Европската фудбалска куќа, од таборот на Сити најавија дека ќе се жалат Манчестер сити во следните две сезони ќе нема право за настап во Лигата на шампионите! Ова е конечната одлука на УЕФА по речиси две години ...

Манчестер сити: Разочарани сме, но не сме изненадени од УЕФА

Sport 1 - 14.02.2020

УЕФА денеска го суспендираше Манчестер сити на две години од сите европски натпреварувања и го казни со 30 милиони евра поради прекршување на Финансискиот фер-плеј. Клубот веднаш излезе со официјално соопштение.

Веќе почнаа шегите на сметка на Пеп Гвардиола: На социјалните мрежи кружи урнебесен клип од пред неколку кола (Видео)

СуперСпорт - 14.02.2020

Манчестер Сити денес дозна шокантна вест дека УЕФА ги суспендира во следните две години од сите натпреварувања под нејзина капа. Додека се очекува официјална објава од Манчестер Сити по овој настан, на социјалните мрежи веќе започнаа шегите на ...

Британците веќе поставија квоти за наследниците на Гвардиола во Манчестер

Спортклуб - 14.02.2020

Заминувањето на Пеп Гвардиола од Манчестер ова лето скоро да е извесно, откако денеска стигна информацијата дека Сити добива двосезонска блокада за настапи во ЛШ. Тоа буквално ќе го избрка Пеп надвор од „Етихад“, а како што се шпекулира, следната ...

Сити одговори на одлуката на УЕФА: Разочарани сме, но не и изненадени...

Gol.mk - 14.02.2020

Екипата на Манчестер Сити доби забрана за настап на претстојните две сезони во Лигата на шампионите. Оваа одлука ја донесе УЕФА со образложение дека премиерлигашот го прекршил финансискиот фер-плеј.

Манчестер Сити се огласи после одлуката на УЕФА

Спортски - 14.02.2020

Манчестер Сити е исфрлен од УЕФА натпреварувањата во наредните две години и е казнет со дополнителни 30 милиони евра поради кршење на финансискиот фер плеј. УЕФА оваа одлука ја соопшти денеска, а тимот од Манчестер веднаш излезе со соопштение во кое ...

УЕФА ги потопи „граѓаните“: Сити доби двегодишна суспензија од ЛШ!

Дерби - 14.02.2020

Англискиот фудбалски прволигаш, Манчестер Сити доби двегодишна суспензија од Лигата на шампионите и парична казна од дури 30 милиони евра од Европската фудбалска федерација (УЕФА). Дисциплинците при УЕФА одлучија дебелот да го казнат премиерлигашот, ...

УЕФА го исфрли Манчестер сити од Лигата на шампионите за наредните две сезони

Сакам да кажам - 14.02.2020

Актеулниот англиски првак Манчестер сити е исфрлен од Лигата на шампионите за наредните две сезони откако УЕФА утврдила дека направил сериозни прекршувања на правилата за лиценцирање и на финансискиот фер-плеј.

Манчестер Сити казнет со двегодишна забрана за настап во европските купови

Нетпрес - 14.02.2020

Европската фудбалска асоцијација УЕФА го казни актуелниот англиски првак Манчестер Сити со две години забрана за настапи во европските купови и финансиски со 30 милиони евра поради сериозно кршење на правилата за финансискиот „фер-плеј“.

Манчестер Сити – Разочарани сме, но не сме изненадени од одлуката на УЕФА

Екипа - 14.02.2020

Дисциплинската комисија на УЕФА донесе одлука да го исфрли Манчестер сити од европските натпреварувања две сезони поради бројните финансиски прекршоци. Околу одлуката на УЕФА преку соопштение се огласија од англискиот шампион.

Допрва следи лудило во Англија по исфрлањето на Манчестер Сити од ЛШ

Sport M - 14.02.2020

Манчестер Сити е казнет со исфрлање од натпреварувањата на УЕФА во наредните две сезони. -текстот продолжува по рекламата- Граѓаните беа казнети за нарушување на финансискиот фер-плеј, а покрај тоа што беа исфрлени, беа казнети и со 30 милиони евра.

Манчестер Сити: Разочарани сме, но не и изненадени

SportMedia - 14.02.2020

По шокантната вест која стигна од УЕФА, од Манчестер Сити излегоа со официјален коментар на одлуката според која „граѓаните“ ќе бидат исфрлени од европските купови на две сезони. Од Сити велат дека се разочарани, но не изненадени од одлуката на УЕФА.

УЕФА го исфрли Манчестер Сити од ЛШ на две години

Спортски - 14.02.2020

Европската фудбалска федерација го казни Манчестер Сити со исфрлување од ЛШ во наредните две години. УЕФА поради кршење на фер плеј правилата ги казни граѓаните на двегодишна суспензија во ЛШ и дополнителни 30 милиони евра. „По сослушувањето на 22.

Од Сити се огласија по одлуката на УЕФА: Разочарани сме, но не сме изненадени…

Спортклуб - 14.02.2020

Манчестер Сити е исфрлен од натпреварувањата на УЕФА во следните две години и казнет е со 30 милиони евра поради кршење на финансискиот фер-плеј. УЕФА оваа одлука ја донесе денеска, а тимот од Манчестер веднаш издаде соопштение во кое очекувано ...

ТЕШКИ ДЕНОВИ НА „ЕТИХАД“: Сити исфрлен од Лигата на шампионите на две години!

Слободен Печат - 14.02.2020

Екипата на Пеп Гвардиола е сурово казнета за кршење на финансискиот фер-плеј… Шок и неверување на „Етихад“, Манчестер сити е исфрлен од Лигата на шампионите во наредните две години поради грубо кршење на финансискиот фер-плеј.

Манчестер Сити: Случајот е инициран од УЕФА, го води и суди УЕФА

OhridNews - 14.02.2020

Шокантна разврска за англискиот фудбал имаше случајот на Манчестер Сити во УЕФА, откако клубот од Етихад доби двегодишна забрана за настап во Лигата на Шампиони и Лигата на Европа. „Граѓаните“ под лупата на УЕФА беа поради нарушување на финансискиот ...

ШОКАНТНА ОДЛУКА: Манчестер Сити доби забрана за настап во ЛШ!

Gol.mk - 14.02.2020

Манчестер Сити доби забрана за настап во Лигата на шампионите во наредните две сезони. Оваа одлука ја донесе УЕФА поради кршењето на правилникот и финансискиот фер-плеј. „Граѓаните“ исто така ќе мора да платат 30 милиони евра.

Шокантна вест од УЕФА: Манчестер сити две години исфрлен од Лигата на шампионите!

Екипа - 14.02.2020

Шокантна вест од Европската куќа на фудбалот. Дисциплинската комисија на УЕФА донесе одлука да го исфрли Манчестер сити од европските натпреварувања две сезони поради бројните финансиски прекршоци.

УЕФА детонира БОМБА: Манчестер Сити и официјално доби забрана за настап во Лигата на шампионите следните две години

СуперСпорт - 14.02.2020

Од редовите на УЕФА предмалку потврдија дека Манчестер Сити и официјално доби забрана за настап во Лигата на шампионите и Лигата на Европа за следните две години. „Граѓаните“ ќе имаат право да ја доиграат оваа сезона во натпреварувањето, но следните ...

Сити одговори по одлуката на УЕФА: Разочарани сме, но не изненадени…

Sport M - 14.02.2020

Манчестер Сити ќе биде исфрлен од натпреварувањата на УЕФА во текот на следните две години и казнет со 30 милиони евра за прекршување на финансискиот фер-плеј (ФФП). -текстот продолжува по рекламата- УЕФА ја објави одлуката денес, а екипата на ...

Жестока казна: УЕФА го отстрани Манчестер Сити од Лигата на Шампиони!

OhridNews - 14.02.2020

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) му изрече жестока санкција на англискиот првак Манчестер Сити за нарушувањето на финансискиот фер плеј. „Граѓаните“ добија забрана од две години за сите натпреварување под капата на УЕФА.

Манчестер Сити доби 2-годишна забрана за учество во европските клупски натпреварувања

Бриф - 14.02.2020

Манчестер Сити доби 2-годишна забрана за учество во европските клупски натпреварувања, во 2020/21 и 2021/22, заради сериозни манипулации со клупското лиценцирање на УЕФА и финансиските ферплеј регулативи.

ШОК ЗА НАВИВАЧИТЕ НА МАНЧЕСТЕР СИТИ: УЕФА го суспендираше Сити од ЛШ на две години!

SportMedia - 14.02.2020

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) денеска излезе со ригорозна санкција за англискиот шампион Манчестер Сити поради сериозни прекршувања на УЕФА системот за лиценцирање и финансирање. Како што објавија од УЕФА, Манчестер Сити ќе биде суспендиран на ...

УЕФА на две години го суспендира Манчестер Сити од Лигата на шампионите

Канал5 - 14.02.2020

УЕФА објави одлука да го казни Манчестер Сити на две години неиграње во ЛШ. Англискиот шампион исто така ќе треба да плати казна од 30 милиони евра. Независниот судски совет за финансиска контрола (ЦФЦБ) ја донесе одлуката поради тоа што Манчестер ...

Шок за „граѓаните“: Манчестер Сити две години исфрлен од ЛШ!

Локално - 14.02.2020

УЕФА му изрече драконска казна на англискиот првак Манчестер Сити заради кршење на финансискиот фер плеј. На „граѓаните“ им е забрането учество во натпреварувањата под покровителство на УЕФА, Лигата на шампиони и Лига на Европа во наредните две ...

Манчестер сити доби двегодишна суспензија од ЛШ и парична казна!

Sport 1 - 14.02.2020

УЕФА го суспендираше Манчестер сити на две години од Лигата на шампиони и сите европски натпреварување и го казни со 30 милиони евра. Наскоро ...

Шок за „Граѓаните“! УЕФА го исфрли Манчестер Сити од Лигата на шампионите на две години!

Спортклуб - 14.02.2020

Долго време малите клубови се жалеа што УЕФА нив жестоко ги казнува, а на големите им прогледува низ прсти. Но, дојде денот кога и големите клубови се соочуваат со потешкотии. Како бомба одекна веста на Островот дека Дисциплинската комисија на УЕФА ...

Манчестер Сити казнет со исфрлање од Лигата на шампионите во наредните две години!

Sport M - 14.02.2020

Европската фудбалска федерација го казни Манчестер Сити со исфрлање од Лигата на шампионите во наредните две години. -текстот продолжува по рекламата- УЕФА ги казни Сити поради кршење на правилата за финансиски фер-плеј (ФФП), со исфрлање од ...

УЕФА со шлаканица за Манчестер сити – две години без Лигата на шампиони и казна од 30 милиони евра!

TopSport - 14.02.2020

УЕФА донесе шокантна одлука да го исфрли Манчестер сити од Лигата на шампионите во следните две сезони и да го казни богатиот тим со 30 милиони евра поради прекршување на финансискиот фер-плеј.

Манчестер Сити доби двегодишна суспензија за настап во Лигата на шампиони и Лига Европа

Курир - 14.02.2020

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) изрече двегодишна суспензија за Манчестер сити во Лигата на шампиони и за Лига Европа. Згора на тоа, тимот од „Етихад“ е казнет и со 30 милиони евра за сериозно прекршувања на правилото за финансиски фер-плеј.

Драконска казна: Манчестер сити доби забрана за настап во ЛШ!

Спортманија - 14.02.2020

Актуелниот англиски првак воедно треба да плати 25 милиони фунти парична казна УЕФА ја одреди казната за Манчестер сити околу нарушување на правилникот на Финансискиот фер плеј. Граѓаните имале неправилности во финансиските извештаи кои ги приложиле ...

Ватерполистот Естиарте, најдобриот другар и гуру на Гвардиола

Оff.net - 14.02.2020

Кога камерата во текот на еден пренос го дава во кадар Пеп Гвардиола, речиси никој не знае кој е човекот кој седи или стои во негова близина. Станува збор за икона на шпанското ватерполо, рекордер по број на настапи и голови и личен советник на Пеп ...

Почетино „фатен“ со претставници на Јунајтед, па изјави: Сакам да се вратам во Премиер

Gol.mk - 14.02.2020

Маурицио Почетино веќе два месеци е без ангажман и секојдневно излегуваа нови шпекулации за неговата иднина. Во последниот период е поврзуван со премини во Реал Мадрид, ПСЖ, Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен и уште неколку европски гиганти, но она ...

Покетино се враќа во Премиер лигата?

СуперСпорт - 14.02.2020

По раскинувањето на соработката со Тотенхем, Маурицио Покетино сè уште е без работа. Тој беше поврзан со голем број клубови, меѓу кои и Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, но не е постигнат официјален договор.

Алегри има договор со клуб од Премиерлигата

24Фудбал - 14.02.2020

Макс Алегри се поврзува со враќање во Јувентус, но последните информации велат дека тој веќе има договор со клуб од Премиерлигата, најверојатно Манчестер јунајтед. Според информациите од Италија, Масимо Алегри има договор со голем клуб од Англија, ...

Гвардиола: Зошто не би добил отказ ако испаднеме од Реал?

Макфакс - 13.02.2020

Менаџерот на Манчестер сити Пеп Гвардиола реколмдека не би го изненадило доколку добие отказ во случај неговиот тим да испадне од Реал во Лигата на шампионите. Евентуелната елиминација во осмина-финалето би бил голем удар за клупските амбиции, ако ...

Гвардиола: Зошто да не ме отпуштат ако испаднеме од Реал Мадрид

Локално - 13.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека не би бил изненаден доколку биде отпуштен од работа, ако неговиот тим не успеa да го победи Реал Мадрид во осминафиналето во Лигата на шампионите.