TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сараево прогласен за шампион на БиХ, Велкоски ја испрати првата порака

Дерби - 01.06.2020

Екипата на Сараево е старо-нов шампион на Босна и Херцеговина и тоа официјално беше потврдено денеска од страна на одговорните тела во фудбалската федерација. Босанците се одлучија да прогласат крај затоа што нема услови за продолжување на сезоната, ...

Велкоски со факел в рака лудуваше со најверните навивачи на Сараево (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.06.2020

Фудбалското првенство во БиХ денеска го доживеа својот крај, а екипата на Сараево, каде што настапува македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски, беше прогласена за шампион. Велкоски заедно со останатите соиграчи им се приклучија на најверните ...

(ФОТО) Крсте Велкоски стана шампион и се јави на Инстаграм: Упс…

Спортклуб - 01.06.2020

Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина одлучи да го прекине првенството и го прогласи Сараjево за нов шампион, по само 22 одиграни кола. Тоа е втора титула во низа за тимот од Кошево чиј капитен е поранешниот македонски репрезентативец Крсте ...

БиХ го прекина шампионатот, Сараево стана шампион, Железничар се буни

TopSport - 01.06.2020

Натпреварувачката комисија на Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина потврди дека сезоната 2019/20 нема да се доигра бидејќи нема услови за фудбал, прогласувајќи го Сараево за шампион.

Крсте Велкоски се јави на Инстаграм по освоената титула со Сараево

Sport 1 - 01.06.2020

Извршниот одбор на Фудбалскиот сојуз на БиХ потври дека нема услови за игра и се прекинува првенството, а титулата му припаѓа на Сараево, каде што настапува македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски.

БиХ го прекина првенството, Велкоски и Сараево се шампиони!

СуперСпорт - 01.06.2020

Босна и Херцеговина го прекина фудбалското првенство поради пандемијата на Ковид-19. Босанците сметаат дека нема услови за играње фудбал, а проблемот се строгите мерки и поради тоа Федерацијата стави крај, а шампион на лигата е Сараево, каде што ...

ФФМ и клубовите нека гледат и учат од БиХ: Прогласи шампион, има и испаѓање

Спортклуб - 01.06.2020

Од Босна и Херцеговина денес пристигна вест која вели дека тамошната Прва лига нема да се одигра и е прогласен крај поради пандемијата со корона вирусот. Шампионската титула оди во рацете на Сараево, тимот за која што игра нашиот репрезентативец ...

Босанците кажаа КРАЈ – Велкоски со нова титула

SportMedia - 01.06.2020

Премиер лигата на Босна и Херцеговина нема да се доигра, таква одлука донесе натпреварувачката комисија на ФС на БиХ која треба да ја потврди Извршниот одбор. Поради пандемијата со коронавирусот одлучено е да биде ставен крај на шампионатот со што ...

Во Босна не се глупираат како во ФФМ: Првенството прекинато, Сараево првак, а има и испаѓање!

Sport 1 - 01.06.2020

Босна и Херцеговина е првата земја од регионов каде фудбал нема да се игра во ек на пандемијата со коронавирус, па тоа што од поодамна се надѕираше сега се оствари – првенството е прекинато.

БиХ прогласи крај: Сараево и Велкоски прваци, има и испаѓање

Gol.mk - 01.06.2020

Комисијата за натпревари на Босна и Херцеговина реши да прогласи крај на Премиер лигата во која за старо-нов првак е крунисан Сараево во чии редови настапува Крсте Велкоски. Фудбалот во земјата беше прекинат во средината на март поради епидемијата ...

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен Печат - 01.06.2020

На тој начин клубот на нашиот репрезентативец ја одбрани титулата и петти пат по ред се шампиони во клупската историја. Како што информираат босанските медиуми, Комисијата за натпреварување на Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина денеска и ...

Крсте Велкоски и Сараево повторно шампиони, прекин на фудбалската сезона во БИХ

Екипа - 01.06.2020

Македонскиот фудбалски интернационалец Крсте Велкоски и Сараево се повторно шампиони на Босна и Херцеговина откако натпреварувачката комисија на Фудбалската федерација на БИХ денеска донесе одлука да прогласи крај на сезоната со прогласување првак.

БиХ го прекина шампионатот, Сараево стана шампион, Железничар се буни

Макфакс - 01.06.2020

Натпреварувачката комисија на Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина потврди дека сезоната 2019/20 нема да се доигра бидејќи нема услови за фудбал, прогласувајќи го Сараево за шампион.