TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Светското првенство во Катар ќе започне ден порано од предвиденото?

Gol.mk - 10.08.2022

Домаќинот на Светското првенство 2022, Катар, сака да игра на отворањето на турнирот оваа зима. Тоа е причината поради која фудбалскиот спектакл би можел да започне ден порано од предвидениот датум.

ФИФА ќе го одложи почетокот на Светското првенство во Катар

Sport M - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) одлучи да го помести датумот за почеток на Светското првенство во Катар. Турнирот на најдобрите светски селекции е планиран да се одржи од 21 ноември до 18 декември, но според информациите до кои дојде The ...

Катар бара од ФИФА Мундијалот да почне ден порано

Кајгана - 10.08.2022

Традицијата Мундијалот да биде отворен од домаќинот или актуелниот шампион според сегашниот календар треба да се урне. Тоа не им се допаѓа на домаќините кои побараа од ФИФА да направи промена во календарот.

ФИФА го менува почетокот на Мундијалот само за Катар да го игра првиот натпревар

Слободен Печат - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) донесе одлука Светското првенство што оваа година ќе се одржи во Катар, да започне еден ден порано од предвиденото. Мундијалот требаше да започне на 21 ноември, но ќе биде поместено за еден ден порано поради ...

ФИФА може да го помести почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар

Опсервер - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар, пишува „Marca“. Според шпанскиот спортски весник, организацијата разговара за промена на распоредот на турнирот.

Мундијалот ќе почне еден ден порано и ќе го отвори домаќинот Катар?

TopSport - 10.08.2022

ФИФА ќе го помести почетокот на Светското првенство во Катар за еден ден порано. Причината за овој потег е да се исправи првичниот распоред според кој првиот натпревар на првенството би го одиграле две селекции кои не се домаќини на мундијалот.

Имаа 12 години да го испланираат мундијалот и на 100 дена пред почетокот им текна да го менуваат распоредот

24Фудбал - 10.08.2022

Голем број на извори пренесуваат дека Катар побарал да се промени распоредот на Светското првенство и тие да го отворат мундијалот на 20. ноември, односно еден ден порано. Одлуката на Катар да му се додели Светското првенство постојано беше следена ...

Шеиците сакаат Катар да игра на отварањето на Мундијалот, ФИФА ќе им ја исполни желбата?

Спортски - 10.08.2022

Meсто на 21. ноември како што беше планирано Светското првенство во Катар би можело да започне еден ден порани, пренесуваат бројни светски медиуми. Организаторите сакале Катар да биде репрезентацијата која ќе го отвори Мундијалот, а не како ...

ФИФА го поместува почетокот на Светското првенство во Катар

Спортклуб - 10.08.2022

ФИФА е подготвена да го помести почетокот на Светското првенство за еден ден, така што домаќинот Катар ќе игра прв, објави Атлетик. Според сегашниот распоред, Сенегал и Холандија би го отвориле првенството на 21 ноември, а подоцна истиот ден во ...

Катар бара - ФИФА одобрува: Почетокот на СП ќе биде поместен за еден ден?!

Sport 1 - 10.08.2022

Наместо на 21 неомври, како што беше планирано, Светското фудбалско првенство во Катар можно е да почне ден порано, открива „Атлетик“. Нводно, организаторите од Катар сакале домашната репрезентација да го отвори Мундијалот, а не да почне со ...

ФИФА шокира: Светското првенство во Катар ќе почне еден ден порано!?

Екипа - 10.08.2022

ФИФА одлучи да го помести датумот за почеток на Светското првенство за еден ден порано, пренесува „The Athletic“. Имено, причината за овој потег е да се избегне преседан во кој првиот натпревар на првенството би го одиграле две селекции, од кои ниту ...

ФИФА го помести почетокот на Мундијалот за да избегне необична сцена!?

СуперСпорт - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) реши да го помести датумот на почетокот на Светското првенство (СП) за еден ден порано, објави „Атлетик“. Причина за ова е да се избегне преседан според кој во првиот ден од шампионатот би играле две селекции од ...

Светското првенство во Катар почнува ден порано? ФИФА прави измени во распоредот

Локално - 10.08.2022

ФИФА е подготвена да го одложи почетокот на Мундијалот за еден ден за домаќинот Катар да го отвори Мундијалот, објави аргентинскиот „Диарио Оле“. Според досегашниот распоред, натпреварувањето требаше да го отворат Сенегал и Холандија на 21 ноември, ...

Поради Катарците, ФИФА еден ден порано ќе го почне Светското првенство?

SportMedia - 10.08.2022

Според пишувањата на дел од медиумите, ФИФА и домаќинот на Светското фудбалско првенство Катар ќе направат промена во распоредот на натпревари на првенството. Во моментов воведниот натпревар на шампионатот треба да го одиграат Сенегал и Холандија, ...

Германска легенда најави дека ќе го бојкотира СП во Катар

Дерби - 09.08.2022

Катар заработува многу критики поради нивото на почитување на човечките права, а тоа донесе и многу дебати во однос на исправноста на одлуката на ФИФА да овозможи организирање Светско првенство во азиската земја.

Светското првенство ќе почне еден еден порано – за прв да игра Катар

МакФудбал - 10.08.2022

Светското првенство во Катар ќе почне еден ден порано. Причината за овој потег е да се исправи првичниот распоред според кој првиот натпревар на првенството би го одиграле две селекции кои не се домаќини на мундијалот.

Мундијалот ќе почне еден ден порано и ќе го отвори домаќинот Катар?

Макфакс - 10.08.2022

ФИФА ќе го помести почетокот на Светското првенство во Катар за еден ден порано. Причината за овој потег е да се исправи првичниот распоред според кој првиот натпревар на првенството би го одиграле две селекции кои не се домаќини на мундијалот.

Мундијалот ќе почне еден ден порано и ќе го отвори домаќинот Катар?

А1 On - 10.08.2022

ФИФА ќе го помести почетокот на Светското првенство во Катар за еден ден порано. Причината за овој потег е да се исправи првичниот распоред според кој првиот натпревар на првенството би го одиграле две селекции кои не се домаќини на мундијалот.

ФИФА може да го помести почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар

Курир - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар, пишува „Marca“. Според шпанскиот спортски весник, организацијата разговара за промена на распоредот на турнирот.

ФИФА може да го помести почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар

Бриф - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар, пишува „Marca“. Според шпанскиот спортски весник, организацијата разговара за промена на распоредот на турнирот.

ФИФА може да го помести почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар

OhridNews - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар, пишува „Marca“. Според шпанскиот спортски весник, организацијата разговара за промена на распоредот на турнирот.

ФИФА може да го помести почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар

MakPress - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар, пишува „Marca“. Според шпанскиот спортски весник, организацијата разговара за промена на распоредот на турнирот.

Почетокот на Светското првенство во Катар може да се случи ден порано

Frontline - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар, пишува „Marca“. Според шпанскиот спортски весник, организацијата разговара за промена на распоредот на турнирот.

Имаа 12 години да го испланираат мундијалот и на 100 дена пред почетокот им текна да го менуваат распоредот

МКД - 10.08.2022

Голем број на извори пренесуваат дека Катар побарал да се промени распоредот на Светското првенство и тие да го отворат мундијалот на 20. ноември, односно еден ден порано од закажаниот термин.

Мундијалот ќе почне еден ден порано и ќе го отвори домаќинот Катар?

Точка - 10.08.2022

ФИФА ќе го помести почетокот на Светското првенство во Катар за еден ден порано. Причината за овој потег е да се исправи првичниот распоред според кој првиот натпревар на првенството би го одиграле две селекции кои не се домаќини на мундијалот.

ФИФА може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар

Нетпрес - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар, пишува „Marca“. Според шпанскиот спортски весник, организацијата разговара за промена на распоредот на турнирот.

СП во Катар може да почне порано

Република - 10.08.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го одложи почетокот на Светското првенство во 2022 година во Катар, пишува „Marca“. Според шпанскиот спортски весник, организацијата разговара за промена на распоредот на турнирот.