TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мека и сјајна кожа:Направете сами приодно масло за сончање (рецепт)

Канал5 - 17.05.2018

Хранливото масло за сончање се прави од природни состојки, а на кожата и овозможува мекост и сјај. Имајте на ум дека тоа не содржи заштитен фактор, така што ако имате бел тен, би требало да почекате додека кожата не се адаптира на сонцето.

Користете кокосово масло, добро е ако сакате да ослабете

Panacea.mk - 17.05.2018

Позитивните здравствени ефекти на кокосовото масло се припишуваат на средноланчаните масни киселини како што се каприлна, карпинска и лауринска киселина кои нашето тело полесно ги вари и не ги претвора лесно во масни наслаги В о последните години ...

Совети од стручњаци: Со кое масло да готвиме?

Убавина и Здравје - 16.05.2018

Сигурно неколкупати досега сте налетале на напис за тоа дека маслиновото масло не е добро за готвење. Некои тврдат дека е дури и канцерогено. Всушност, денес за многу нешта се тврди дека предизвикуваат рак.

Сами направете си крем за сончање

Женски магазин - 17.05.2018

Маслото за сончање кое дома сами ќе го направите не содржи заштитен фактор, така што ако имате бел тен, би требало да почекате додека кожата не се адаптира на сонцето. Откако ќе добиете боја, слободно користете го ова масло кое на вашата кожа ќе и ...

Рецепт за домашна крема со помош на која ќе ги елиминирате брчките

Канал5 - 16.05.2018

Овој домашен крем е идеален производ за нега на кожата бидејќи ја хидрира, ја израмнува, ги намалува видливите брчки и го забавува процесот на стареење на кожата. Неговата предност се природните состојки и безбедноста.

Моќта на мозокот е неограничена! Потребно ви е само рибино масло за да ја зголемите

Орбис - 15.05.2018

Дали верувате дека вашиот мозок е ограничен? Ако одговорот е да, тогаш сигурно мислите дека вашата ментална способност го достигнала својот врв. Е па, размислете повторно. Моќта на мозокот не само што можете да ја зголемите и проширите, туку таа ...

Домашен крем против брчки

Женски магазин - 16.05.2018

Овој домашен крем против брчки е добар за сите видови на кожа. Резултатите се видливи веќе по една недела. Потребни ви се: 1 жолчка 2 лажици бадемово масло (можете да го замените и со маслиново масло) половина лажица квалитетен мед (било кој) 2 ...