TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина познатиот хрватски ТВ водител Саша Залепугин

Независен - 26.11.2022

Легендарниот ТВ водител Саша Залепугин (91) почина вечерва во болница како последица на мозочен удар што го доживеа во неделата на 16 октомври во неговиот дом во Загреб, а тажната вест ја потврди неговата сопруга Тихана Харапин Залепугин, која беше ...

(Видео) Цели 13 години му требаше да и признае дека ја сака – Љубовна приказна на најпознатиот југословенски водител

ММС - 26.11.2022

Саша Залепугин (91), поранешниот југословенски водител на утринската програма, почина од мозочен удар, јавуваат хрватските медиуми. Оние кои се сеќаваат на Југославија се сеќаваат и на неделното попладне кое го води оваа ненадмината водителка и ...

ВО 91. ГОДИНА – Почина легендарниот југословенски водител Саша Залепугин

Екран - 26.11.2022

Легендарниот југословенски ТВ водител Саша Залепугин почина на 91-годишна возраст. Новинарот и уредник на култното „Неделно попладне“ доживеа мозочен удар кон средината на октомври и беше во индуцирана кома.

Почина познатиот водител Саша Залепугин

Вечер Прес - 26.11.2022

Познатиот телевизиски водител Саша Залепугин почина ноќеска во болница во Загреб од последици од мозочен удар. Некогашнјиот новинар и уредник на Неделно попладне почина на 91-годишна возраст.

Почина познатиот телевизиски водител Саша Залепугин

Слободен Печат - 26.11.2022

Познатиот телевизиски водител Саша Залепугин почина ноќеска во болница во Загреб од последици од мозочен удар. Некогашнјиот новинар и уредник на Неделно попладне почина на 91-годишна возраст.

Во поранешна Југославија 4 часа водеше Неделно попладне – почина Саша Залепугин

Еспресо - 26.11.2022

Саша Залепугин, познатиот телевизиски водител почина ноќеска во болница во Загреб. Тој неодамна доживеа мозочен удар. Новинарот и уредник на Неделно попладне почина на 91-годишна возраст. – За мене беше исклучително важно гледачот да верува во тоа ...