TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно со трансформација: Кајли Џенер проба нова боја на косата

Хаштаг - 30.06.2020

За Кајли Џенер драстичната промена на физичкиот изглед не е ништо ново - не е тајна ниту дека таа поминала многу пластични операции за да изгледа вака, а познато е дека таа постојано испробува нови фризури.

Имале 200 долари на сметка и 6 гладни деца: Како Крис Џенер созаде милиони

Женски магазин - 30.06.2020

Во Америка, но и во голем дел од светот, нејзиното име е многу добро познато, затоа што таа е шеф на кланот Кардашијан-Џенер. Едно од најпопуларните реални шоуа со sвезди, а токму таа одлучува за нивниот успех и деловните вложувања - Крис Џенер.

Ким Кардашијан стана милијардерка четири месеци пред својот 40ти роденден

Попара - 30.06.2020

Канје Вест (43) ѝ честиташе на сопругата Ким Кардашијан (39) за тоа што официјално стана милијардерка! Раперот објави емотивна порака до Ким, откако таа се согласи да продаде 20% од акциите на нејзината козметичка куќа, KKW Beauty, на компанијата ...

И оваа старлета стана милијардерка: Прифатила понуда која ретко кој би можел да ја одбие

Точка - 30.06.2020

Оваа недела Ким Кардашијан го направила најголемиот потег во својата претприемачка кариера. Старлетата продала 20 отсто од уделот во нејзиниот козметички бренд „ KKW Beauty “ на компанијата „ Coty “, во договор вреден 200 милиони долари.

За една година потрошила над 100 милиони долари - што сè купува Кајли Џенер?

Црнобело - 30.06.2020

Денес Кајли Џенер е една од највлијателните личности на социјалните мрежи, а фановите постојано се восхитуваат на нејзиниот луксузен начин на живот. А, изгледа дека Кајли сака да троши исто брзо и колку што заработува.

Ким Кардашијан продаде дел од компанијата за 200 милиони долари и стана милијардерка

+инфо - 30.06.2020

Старлетата Ким Кардашијан Вест продаде удел од 20 отсто во својот козметички бренд „KKW Beauty“ за дури 200 милиони долари. Купувачот е сопственик на козметичкиот бренд „Covergirl“ – компанијата „Coty3, која се чини дека е обожавател на семејството ...

Ким Кардашијан четири месеци пред 40-от роденден официјално стана милијардерка

Слободен Печат - 30.06.2020

– Ким е вистинска глобална икона на модерното време , изјави Питер Харф, извршниот директор на „Coty“, кој купи 20 проценти од брендот Кардашијан. Канје Вест (43) и честиташе на својата сопруга Ким Кардашијан (39) за тоа што таа сега официјално ...

Ким Кардашијан продаде дел од компанијата за 200 милиони долари

Локално - 30.06.2020

Ријалити ѕвездата, Ким Кардашијан Вест продаде 20 проценти од акциите во својот бренд за козметика KKW Beauty за дури 200 милиони долари. Купувачот е сопственик на козметичкиот бренд Covergirl – компанијата Coty, која се чини дека е обожавател на ...

Канје Вест е горд на сопругата Ким Кардашијан која влезе во клубот на милијардери

Макфакс - 30.06.2020

Парот што прави милијарди заедно, останува заедно? Канје Вест не може а да не биде горд на својата сопруга Ким Кардашијан Вест за влезот во клубот на милијардери. 43-годишниот рапер во понеделникот се појави на социјалните мрежи за да ја пофали ...

Ким Кардашијан стана милијардерка, славеше со Канје + ја доби најлудата честитка од него

Црнобело - 30.06.2020

Канје беше прогласен за милијардер, а сега и Ким Кардашијан стана милијардерка и ја надмина сестра си Кајли Џенер. Каков стајлинг одбраа за славеничкиот ден? Ким Кардашијан направи договор со кој ќе продаде дел од нејзината козметичка империја на ...

Ким Кардашијан стана милијардерка и славеше со Канје

Макфакс - 30.06.2020

Ким Кардашијан го прослави својот нов статус на милијардерка на состанок со сопругот Канје Вест, објавија таблоидите во понеделникот, додавајќи дека „таа не се потрудила да стави маска“. 39-годишната реалити-кралица веројатно била во славеничко ...

Ким и Канје во провокативна поза, но фановите забележаа еден детал на фотографијата!

Попара - 30.06.2020

Ким Кардашијан и Канје Вест се повеќе ги усогласуваат модните комбинации, а откако дојдоа на една манифестација пред неколку месеци во морнарско сино од глава до пети, сега решија да позираат облечени во кожа.

Кендал и Кајли Џенер во секси кампања за Kylie Cosmetics

ЗаЗабава - 29.06.2020

Сестрите Кендал и Кајли Џенер позираа заедно за новата козметичка колекција Kendall x Kylie. Колекцијата е лансирана на 26 јуни, а вклучува кармини, палета на сенки за очи, руменила, бронзери и моливчиња за очи.

Ким Кардашијан почести ручек за новиот статус

MTM - 30.06.2020

Ким Кардашијан го прослави својот нов статус на милијардерка на рандеву со сопругот Каније Вест, објавија таблоидите во понеделникот, додавајќи дека „таа не се потруди да стави маска“. 39-годишната реалити-кралица веројатно била во славеничко ...

Канје Вест е горд на сопругата Ким Кардашијан која влезе во клубот на милијардери

MTM - 30.06.2020

Канје Вест истакна дека е горд на својата сопруга Ким Кардашијан Вест за влезот во клубот на милијардери. 43-годишниот рапер во понеделникот се појави на социјалните мрежи за да ја пофали ријалити-ѕвездата и успешен претприемач, откако таа потврди ...

Ким Кардашијан од богата стана уште побогата

Независен - 30.06.2020

САД- Раперот и милијардер Канје Вест (43) истакна дека е горд на својата сопруга Ким Кардашијан Вест (39) за влезот во клубот на милијардери. Вест која со Ким има четири деца на социјалните мрежи ја пофали ријалити-ѕвездата и успешен претприемач, ...

Ким и Канје во провокативна поза, но сите гледаат само еден детаљ на фотографијата (ФОТО)

Локално - 29.06.2020

Ким Кардашијан и Канје Вест се повеќе ги усогласуваат модните комбинации, а откако дојдоа на една манифестација пред неколку месеци во морнаричко сино од глава до пети, сега решија да позираат облечени во кожа.

Кендал и Кајли Џенер во секси кампања „Kendall x Kylie“ за Kylie Cosmetics

МакМода - 29.06.2020

Сестрите Кендал и Кајли Џенер позираа во секси издание за новата козметичка колекција Kendall x Kylie. Колекцијата е лансирана на 26 јуни, а вклучува кармини, палета на сенки за очи, руменила, бронзери и моливчиња за очи.

Кајли Џенер со платинесто руса перика во најновата објава на Инстаграм

Макфакс - 29.06.2020

Соработката со нејзината постара сестра Кендал која резултираше со заедничка колекција за шминка на „Кајли козметика“ беше распродадена во рекордно време во саботата наутро. Кајли Џенер очигледно го осети пикот на успехот во саботата попладне, кога ...