TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските одбојкари во четири сета загубија од Турција

Тера - 14.01.2021

Македонските одбојкари го загубија натпреварот со Турција со 3-1 во третото коло на квалификацискиот турнир во Скопје за пласман на Европското првенство во септември. Повторно имаше позитивни моменти, како блесокот во вториот сет, но и драстични ...

Само сет против Турција, но и надеж за втората пресметка в сабота

SportMedia

Еден сет беше премалку – Турција е пресилна за нашите одбојкари

Екипа

Македонија го врати загубениот сет од Босна, но немаше сили да ја изненади фаворизираната Турција

Дерби

Турција сепак подобра од Македонија: Веќе утре шанса за поправен против БиХ

Спортклуб

Македонија поразена од Турција во квалификациите за ЕП

Спортски

Пораз на македонските одбојкари, Турција сепак е пресилна за нас

МКД

Спортманија Дриблинг Дриблинг Вечер Прес Expres Н.Македонија Точка Дриблинг

ФОТО: На натпреварот Македонија – Турција се случи запросување

Спортски - 13.01.2021

Денеска одбојкарските селекции на Македонија и Турција го одиграа квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП. Во натпревар од второто коло Турците беа подобар противник и со 1:3 (16-25, 25-18, 18-25 и 12-25) ја совладаа нашата селекција.

Турска навивачка од трибините го запроси одбојкарот Волкан на мечот против Македонија (ФОТО)

Екипа

Убав момент на мечот Македонија-Турција

SportMedia

Милев: Натпреварот со Босна и Херцеговина е наша мотивација за дуелот против Турција, одиме на победа!

Екипа - 12.01.2021

Македонската одбојкарска репрезентација со победа од 3:1 над Босна и Херцеговина ги почна квалификациите за Европското првенство 2021. Очекуваниот триумф над БиХ дојде по едно грчевито отворање на мечот, па во изјава за ЕКИПА.МК, Владо Милев даде ...

Милев: Знаеме што треба да поправиме во нашата игра

Дерби

Милев по победата над БиХ: Треба да поправиме сѐ

Кајгана