TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајка во Велес: Тешко повреден возач на мопед

Курир - 14.03.2018

На 13.03.2018 година во 13:00 часот во Велес, на крстосницата со кружен тек, кај фонтаната во Нова населба, се случила сообраќајна несреќа. Патничко возило „Форд Галакси“ со велешки регистарски ознаки, управуван од М.М.(52) од с.

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајна несреќа

Макфакс - 14.03.2018

Педесет и двегодишен маж е тешко повреден во сообраќајна несреќа кога патничко возило „форд галакси“ удило во неговиот мопед во Велес. Од добиените повреди возачот на мопедот со возило на итната медицинска помош бил пренесен во Општата болница – ...

Наставник удрил дете во Желино, ученикот со скршен заб, сообраќајка во Велес, тешко повреден возач на мопед, ...

Скопје24 - 14.03.2018

Петнаесетгодишен ученик во Основното училиште „Луиѓ Гуракуќи“ од Желино, заедно со неговиот стрико Б.И.(38), денес пријавиле дека на 13.03.2018 година околу 11:00 часот , на час по историја, со рака бил удрен од наставникот.

Сообраќајка во Велес: Тешко повреден возач на мопед

Сител - 14.03.2018

На 13.03.2018 година во 13:00 часот во Велес, на крстосницата со кружен тек, кај фонтаната во Нова населба, се случила сообраќајна несреќа. Патничко возило „Форд Галакси“ со велешки регистарски ознаки, управуван од М.М.(52) од с.

Сообраќајка во Велес: Тешко повреден возач на мопед

БркајРабота - 14.03.2018

На 13.03.2018 година во 13:00 часот во Велес, на крстосницата со кружен тек, кај фонтаната во Нова населба, се случила сообраќајна несреќа. Патничко возило „Форд Галакси“ со велешки регистарски ознаки, управуван од М.М.(52) од с.

Тешко повреден мопедист во сообраќајна несреќа

Вечер - 14.03.2018

Педесет и двегодишен маж е тешко повреден во сообраќајна несреќа, кога патничко возило „Форд Галакс“ удило во неговиот мопед во Велес. Од здобиените повреди возачот на мопедот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општа Болница Велес ...

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајна несреќа

Sky - 14.03.2018

Педесет и двегодишен маж е тешко повреден во сообраќајна несреќа кога патничко возило „форд галакси“ удило во неговиот мопед во Велес. Од добиените повреди возачот на мопедот со возило на итната медицинска помош бил пренесен во Општата болница – ...

Тешко повреден мопедист

МКД - 14.03.2018

На 13 март во 13 часот во Велес, на крстосницата со кружен тек, кај фонтаната во Нова населба, патничко возило форд галакси, со велешки регистарски ознаки, управуван од М.М.(52) од с. Горно Врановци, удрило во мопед априлја, со велешки регистарски ...

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ВЕЛЕС: Тешко повреден возач на мопед

Фактор - 14.03.2018

Вчера во 13:00 часот во Велес се случила сообраќајна несреќа. Патничко возило „Форд Галакси“ со велешки регистарски ознаки, управуван од М.М.(52) од с. Горно Врановци, удрило во мопед „Априлја“ со велешки регистарски ознаки, управуван од В.А.