TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФБИ гневно на Трамп зашто ги јакне теориите на заговор за смртта на Епстајн

МКД - 13.08.2019

Откако стана претседател, Доналд Трамп е во војна со ФБИ. Прво, тој беше бесен поради истрагата за Русија. Потоа, отвореното флертување на самиот Трамп со белите расисти ја отежни мисијата на Бирото да ги лови групите на омраза.

ФБИ упадна на островот на педофилот милијардер Епстејн (ВИДЕО)

Кумановски м. - 14.08.2019

Агенти на американското ФБИ извршија претрес на приватниот остров на неодамна починатиот милијардер педофил Џефри Епстајн, во рамките на истрагата која продолжува и по неговата смрт. Голем број агенти го чешлале островот Литл сент Џејмс, во ...

ФБИ на РАЈСКИОТ ОСТРОВ на Епстајн: Тука се случувале НАЈОДВРАТНИТЕ НЕШТА (ВИДЕО)

Слободен Печат - 13.08.2019

Епстајн го купил овој остров во 1998 година за 8 милиони долари, а истиот припаѓа на Девствените Острови. По самоубиството на Џефри Епстајн, ФБИ извршиле претрес на неговиот приватен рајски остров , во склоп на истрагата по неговата смрт.

Социјалните мрежи преплавени со теории за смртта на Епстајн

Глас на Америка - 13.08.2019

Мислењата кои не се базирани на факти, а се шират онлајн се загрижувачки знак, сметаат аналитичарите ВАШИНГТОН — Часови по смртта на финансиерот Џефри Епстајн, на социјалните мрежи почнаа да се шират теории за тоа како се случила неговата смрт.

ДЕТАЛИ ЗА СМРТТА НА АМЕРИКАНСКИОТ МИЛИЈАРДЕР: Епстејн се задавил со затворската постелнина

Слободен Печат - 13.08.2019

Бидејќи персоналот во затворот не успеал да го оживее, тој бил одведен во тамошната амбуланта, пренесува Дејли Мејл. Милијардерот Џефри Епстајн, обвинет за сексуално злоставување на малолетни деца, се обесил во својата ќелија користејќи ја ...

И Џорџ Клуни “фатен“ во скандал на векот!: Љубовницата на милијардерот Џефри Епстајн се фалела дека имала секс во ...

Точка - 13.08.2019

Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни (58) наводно имал секс со Жислен Максвел, која била љубовница и една од измамничките на починатиот милијардер педофил. Максвел ги мамела девојките и девојчињата и ги носела кај американскиот педофил Џефри Епстајн кој е ...

Американски државен обвинител: Во затворот во кој се уби милијардерот педофил Епстајн имало многу неправилности

МКД - 12.08.2019

Американскиот главен јавен обвинител Вилијам Бар изјави денес дека постојат „големи неправилности“ во федералниот затвор во кој во саботата беше најден мртов милијардерот Џефри Епстајн, кој таму беше поради обвинувања за трговија со сексуални робови ...

Бар најави темелна истрага за смртта на Епстајн

Глас на Америка - 12.08.2019

Главниот правобранител на САД додаде дека истрагата ќе продолжи за секој што можеби соработувал со него ВАШИНГТОН — Главниот правобранител на САД Вилијам Бар најави детална истрага околу наводното самоубиство на финансиерот Џефри Епстајн обвинет по ...

Американскиот обвинител бесен: Имаше сериозни пропусти во затворот во кој се самоуби милијардерот педофил

Press24 - 12.08.2019

Американскиот главен обвинител Вилијам Бар изјавил денеска дека постојат „сериозни неправилности“ во сојузниот затвор во Њујорк во кој во саботата мртов беше пронајден милијардерот Џфри Епстајн, кој беше обвинет за сексуално злоупотребување и ...

Бар: Сериозни неправилности во затворот во кој се уби милијардерот Епстејн

Кумановски м. - 13.08.2019

Американскиот државен обвинител Вилијам Бар вели дека имало сериозни неправилности во сојузниот затвор во кој бил Џефри Епстајн, а кој си го одзема жвотот додека го чекал судењето поради обвиненија за сексуална злоупотреба и подводување малолетници.

КАКО МИЛИЈАРДЕРОТ ПЕДОФИЛ СИ ГО ОДЗЕЛ ЖИВОТОТ? Бил под посебен надзор, но чуварите направиле УЖАСНА ГРЕШКА

Слободен Печат - 12.08.2019

Додека првата верзија се сведува на претпоставки на Твитер, втората верзија би можела да биде повод за истрага која ја бараат се поголем број угледни Американци, сенатори и политичари. Два дена по смртта на Џефри Епстајн, милијардерот обвинет за ...

(ФОТО) СКАНДАЛ – КРАЛИЦАТА НА ГО ДАВА СИНОТ ПЕДОФИЛ: Елизабета II во црква дошла со принцот Ендрју, другарот на ...

Екран - 12.08.2019

Британската кралица Елизабета Втора, која одмара со дел од своето семејство во замокот Балморал во Шкотска, седеше во автомобилот вчера наутро, ден по самоубиството на американскиот милијардер педофил Џефри Епштајн, заедно со нејзиниот син Ендрју, ...

Поранешен затвореник открива: Нема шанси Епстајн да се самоубил во таа ќелија, еве и зошто

Точка - 12.08.2019

Откако светот го обиколила веста дека педофилот милијардер Џефри Епстајн се самоубил во њујоршкиот затвор каде чекал судење за злоставување и подведување на малолетнички, се огласил и еден поранешен затвореник кој фрлил ново светло на овој ...

Кралицата не го дава синот педофил: Елизабета Втора се појавила во црква со принцот Ендру, клиент на педофилот Епстајн! ...

Точка - 12.08.2019

Британската кралица Елизабета Втора, која со дел од семејството одмара во замокот Балморал во Шкотска, седела утрово во автомобилот, ден по самоубиството на милијардерот педофил Џефри Епстајн, покрај својот син Ендру, кој со Епстајн бил ...