TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автобусот што вчера излета и се запали кај Венеција бил полн со млади туристи, на патот нема траги на кочење

Сакам да кажам - 04.10.2023

Петмина Украинци и еден германски државјанин се меѓу жртвите на вчерашната сообраќајна несреќа близу Венеција, кога автобус излета од патот и падна на пруга од височина од 15-ина метри, по што се запали.

🎥📷 БЕБЕ И ДВЕ ДЕЦА МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ Стравични сцени од тешката автобуска несреќа кај Венеција

+инфо

Најмалку 21 загинати во тешка автобуска несреќа во Венеција

Deutsche Welle

Има снимка, возилото полека се приближува до оградата и паѓа од надвозникот кај Венеција, вели директорот на компанијата која го ангажираше автобусот

Макфакс

Морничави снимки од трагедијата во близина на Венеција - автобус излета од патот, загинаа 21 лице, вклучувајќи и деца

Црнобело

Пред несреќата возачот на автобусот објавил селфи со порака: Очевидци открија нови детали (ВИДЕО)

Локално

Најмалку 21 загинат и 18 повредени во автобуска несреќа во Венеција

Мета

Локално Во Центар Во Центар Во Центар Опсервер Кајгана Фактор MTM

Автобуската несреќа во Венеција е опишана како „апокалиптична сцена“ каде загинаа 21 лице - меѓу кои и две деца

Фактор - 04.10.2023

Најмалку 21 лице загина откако автобус падна на 30 метри од надвозник и се запали во близина на Венеција во северна Италија. Уште 18 лица се повредени во несреќата во вторникот вечерта, а италијанската полиција потврди дека во автобусот имало ...

(Видео) „Каде се пожарникарите? Таму умираат 50 луѓе!“: Драматична снимка по автобуската несреќа во Италија – настрадало бебе, повреден Хрват

Точка

(ВИДЕО) Во трагедијата во Венеција загинаа новороденче и две мали деца: Ова е масакр

А1 On

Најмалку 20 луѓе настрадаа по пад на автобус од надвозник во близина на Венеција (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

21 лице загина во страшна несреќа во близина на Венеција – градоначалникот: Ова е апокалипса

4NEWS

(ВИДЕО+ФОТО) Автобус излета од пат во близина на Венеција – 21 загинат, повеќе од 18 повредени

360 степени

Најмалку 21 загинат и 18 повредени во стравична автобуска несреќа кај Венеција

Expres

Канал5 Слободен Печат 4NEWS Макфакс Опсервер Макфакс Опсервер Lider

АВТОБУС ПАДНА ОД НАДВОЗНИК: 21 лице загинаа, 15 се повредени во Венеција

Фактор - 04.10.2023

Дваесет и едно лице загина, меѓу кои две деца, а 15 се повредени, од кои пет потешко, кога автобус со туристи падна од надвозник во близина на Венеција, во северна Италија. Меѓу повредените е и еден Хрват.

Трагедија кај Венеција: Автобус се запали по пад од надвозник, најмалку 21 загинат, има и деца

Независен

ВИДЕО: Автобус излетал од патот и се запалил кај Венеција- најмалку 21 загинат од кои две деца

Телма

Автобус излета од надвозник близу Венеција и се запали, најмалку 21 загинат

Сакам да кажам

Автобус падна од вијадукт во близина на Венеција, па се запали- најмалку 20 загинати (ВИДЕО)

Канал5

(ВИДЕО) Трагедија кај Венеција – повеќе од 20 жртви, автобус падна од надвозник

Фокус

Најмалку 20 загинати во автобуска несреќа во близина на Венеција, и деца меѓу жртвите (ВИДЕО)

Канал5

ТВ21 Бизнис Вести Република Курир +инфо Локално Либертас Нетпрес

Најмалку 21 загинат во автобуската несреќа во северна Италија, меѓу жртвите има Украинци, Германци и Французи

Бизнис Вести - 04.10.2023

Украинци, Германци и Французи се меѓу жртвите на автобусот што синоќа излета од надвозник во северна Италија и се запали, соопштија локалните власти. Најмалку 21 лице загина во трагедијата на автобусот, кој од висина од десет метри падна врз ...

Најмалку 21 загинат во автобуската несреќа во северна Италија, меѓу жртвите има Украинци, Германци и Французи

Слободен Печат

Најмалку 21 загинати во автобуската несреќа во северна Италија, меѓу жртвите има Украинци, Германци и Французи

Рацин

Украинци, Германци и Французи меѓу жртвите од автобуската несреќа кај Венеција

Фокус

(Вознемирувачко видео) Патниците живи запалени – Голем број мртви, автобус падна од мост во Венеција

ММС

Teшка несреќа во Венеција, автобус излетал од надвозник, најмалку 21 загинат

Бриф

Најмалку 21 загинат во автобуската несреќа во северна Италија

Курир

Н.Македонија еМагазин CivilMedia MakPress Канал5 Денешен ТВ21 Gostivarpress.mk