TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расте бројот на загинати по нападот на бомбаш самоубиец во Пакистан

360 степени - 30.01.2023

Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, најлошиот во Пешавар од март минатата година кога во самоубиствен напад на Исламската држава загинаа најмалку 58 лица во шиитска муслиманска џамија за време на петочната молитва Бомбаш самоубиец се ...

Расте бројот на жртви во Пакистан, во нападот загинаа најмалку 47 лица

А1 On

МНОГУ ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД ПАКИСТАН: Изнесуваат делови од тела, за повредените се апелира за дарување крв, закопани се уште стотици под урнатините

Фактор

БОМБАШ-САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ ВО ЏАМИЈА ВО ПАКИСТАН, НАЈМАЛКУ 47 МРТВИ

Сакам да кажам

Се зголеми бројот на загинати во експлозијата на џамија во Пакистан

Канал5

Експлозија во џамија во Пакистан

Deutsche Welle

Бомбаш-самоубиец уби 34 лица во џамија во Пакистан, повредени 150

Независен

+инфо Нетпрес Локално Кумановски м. 4NEWS Сител Слободен Печат Вечер Прес

Бројката на жртви во нападот на џамија во Пакистан се искачи на 44 лица

Р.С.Европа - 30.01.2023

Бројот на загинатите во бомбашкиот напад на џамија во полициски комплекс во пакистанскиот град Пешавар, според последните податоци, се искачи на најмалку 44 лица. Властите соопштија и дека се ранети повеќе од 150 луѓе.

Бројот загинати во бомбашкиот напад во Пешевар достигна 44, голем број од ранетите во критична состојба

Курир

Ужас во Пакистан: силна експлозија во џамија, ранети над 90 луѓе (ВИДЕО)

МКД

Бројот загинати во бомбашкиот напад во Пешевар достигна 44, голем број од ранетите во критична состојба

24Инфо

Биланс на бомбашкиот напад во Пакистан: Бројот на загинати се искачи на 44, многу повредени во критична состојба

Телма

Бројот загинати во бомбашкиот напад во Пешевар достигна 44, голем број од ранетите во критична состојба

Опсервер

Бројот загинати во бомбашкиот напад во Пешевар достигна 44, голем број од ранетите во критична состојба

Lider

Во Центар 4NEWS ТВ21 Независен Фокус