TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сали Бериша доби бокс во лице додека маршираше на протест (ВИДЕО)

МКД - 06.12.2022

Водачот на албанската опозиција Сали Бериша беше удрен со тупаница во лице од случаен минувач додека ги водеше толпата поддржувачи на неговата партија во центарот на Тирана на антивладините протести што се одржуваа неколку метри подалеку од местото ...

ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА АЛБАНИЈА ДОБИ БОКС ВО ГЛАВА: Веднаш потоа напаѓачот беше претепан (ВИДЕО)

Пулс24

(ВИДЕО) Маж му удри тупаница на Сали Бериша, по што си доби ќотек

Фактор

(ВИДЕО) Бериша нападнат со тупаница на протестот во Тирана, напаѓачот едвај спаси жива глава

360 степени

(ВИДЕО) Маж му удри бокс на Бериша, а потоа го претепаа напаѓачот

Press24

Бериша нападнат со тупаница на протестот во Тирана, напаѓачот едвај спаси жива глава (ВИДЕО)

Курир

(ВИДЕО) Бериша нападнат со тупаница на протестот во Тирана

Lider

Вака го тепаа Сали Бериша среде Тирана, Рама го осуди нападот

Република - 06.12.2022

За инцидентот на протестот на опозицијата, кога беше нападнат лидерот на фракцијата на Демократската партија, Сали Бериша, реагираше и премиерот Еди Рама, кој го осуди насилството и побара итна истрага.

Маж му удри бокс на Бериша, а потоа го претепаа напаѓачот

Сител

Тирана под полициска опсада – политичките ѕвезди од регионот и Европа на едно место

Нова ТВ

(ИЗБОР) Албански медиуми: Бериша свика протести на денот на Самитот на ЕУ во Тирана, 24 часа Европска престолнина, зошто Ватикан не го признава Косово?

CivilMedia

Партијата на Мета повика на масовност на утрешниот протест пред владата во Тирана

Либертас

Бериша најави протести во Тирана

Локално

БЕРИША ЌЕ ПРОТЕСТИРА ПРЕД ВЛАДАТА НА РАМА: Ќе и докажеме на Европа дека домаќин на самитот е главата на медузата за криминал

Денешен

MakPress Фокус Либертас Слободен Печат Курир Опсервер Zoom 360 степени

Мета: Времето за говори заврши, да му го покажеме место на овој мафијашки режим

MakPress - 06.12.2022

Претседателот на Партијата на слободата, Илир Мета, кој до 24 јули беше шеф на албанската држава, од говорницата на протестот жестоко го нападна премиерот Еди Рама, обвинувајќи го, со најпогрдни зборови, за нападот врз претседателот на Демократската ...

„Антиалбанец“, „најгадно дете на оваа земја“: Илир Мета жестоко го нападна Еди Рама

Слободен Печат

Мета: Времето за говори заврши, да му го покажеме место на овој мафијашки режим

Опсервер

Партијата на Мета повика на масовност на утрешниот протест пред владата во Тирана

А1 On - 05.12.2022

По лидерот на фракцијата на Демократската партија, Сали Бериша, вечерва на масовност на утрешниот протест граѓаните ги повика и Партијата на слободата, на поранешниот претседател на Албанија, Илир Мета.

Партијата на Мета повика на масовност на утрешниот протест пред владата во Тирана

Курир

Партијата на Мета повика на масовност на утрешниот протест пред владата во Тирана

Lider

Партијата на Мета повика на масовност на утрешниот протест пред владата во Тирана

Zoom

Партијата на Мета повика на масовност на утрешниот протест пред владата во Тирана

Нетпрес

Партијата на Мета повика на масовност на утрешниот протест пред владата во Тирана

Во Центар

Пo Бериша, и партијата на Мета повика граѓаните масовно да излезат на утрешниот протест во Тирана

Слободен Печат

360 степени Вечер Прес MakPress