TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца Срби ја ограбиле златарницата во Прилеп

Макфакс - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против тројца српски државјани поради сомнение за кривично дело разбојништво, односно тие се товарат дека ја ограбиле златарницата во старата градска чаршија во Прилеп.

Фатени крадците од златарата во Прилеп

Република - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Бил и Мелинда Гејтс: Глобалниот ангажман е наша должност

24Инфо - 12.02.2019

Тројца Срби ја ограбиле златарницата во Прилеп, а двајца прилепчани им помогнале во грабежот, информира МВР. Според полицијата, уапсени се Д.П. (41), М.А. (35) и У.П. (38), сите од Србија против кои е поднесена кривична пријава за разбојништво.

Срби ја ограбија, а Македонци им помагале при кражбата во златарата во Прилеп

Сител - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола- Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Кривична за пет лица за разбојништвото во прилепска златара

+инфо - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Расчистено разбојништво во Прилеп, кривична пријава за пет лица

А1 On - 12.02.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп при СВР Битола во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Оделот за криминалистичка полиција при БЈБ, до ОЈО-Прилеп поднесе кривична ...

Уапсени ограбувачите на златарата во Прилеп

Слободен Печат - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Разбојници ограбиле златара во Прилеп

Н.Македонија - 12.02.2019

Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.П.(41), М.А.(35) и У.П.(38), сите од Република Србија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво” и против М.К.(44) и В.Т.

Кривични пријави за разбојниците кои сред бел ден ограбија златарница во Прилеп

Фокус - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Срби ја ограбија златарата во Прилеп, Македонци им помагале- еве ги деталите

Курир - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола- Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Расчистено разбојништво во Прилеп, кривична пријава за пет лица

Опсервер - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Оделот за криминалистичка полиција при БЈБ , до ОЈО ...

Фатени крадците од златарницата во Прилеп

Нетпрес - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Кривична за тројца Срби и двајца прилепчани за кражба во златарница во Прилеп

Независен - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ , до ОЈО ...

Фатени тројца Срби кои ограбиле златара во Прилеп

iPortal - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Кривична пријава за Срби кои ограбиле златарата во Прилеп

Скопје1 - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...

Срби ја ограбиле златарата во Прилеп

МКД - 12.02.2019

Секторот за внатрешни работи Битола- Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна ...