TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инфлуенсерка доби казна од 1800 евра поради фотографирање на една од најубавите плажи во светот

Канал5 - 19.06.2024

Инфлуенсерката Роџерија Гуја од Дубаи е казнета со 1.800 евра за влез на заштитената „Spiaggia Rosa“ или Пинк плажа на Сардинија, пишува „The Guardian“. Таа при влегувањето на плажата направила фотографии и видеа, а потоа содржината ја објавила на ...

Ѝ преседна летувањето: Се фоткала на една од најубавите плажи во Италија, а сега мора да плати дебела казна!

Женски магазин - 18.06.2024

Девојката доби огромна казна поради фотографијата која ја направи на една од најубавите плажи на светот Девојката беше на одмор во Италија и се сликаше како сите ние денес. Но, кога ја објавила фотографијата на Инстаграм, била казнета! Брзо ја нашле ...

На најубавата розова плажа во Италија не смеете да стапнете – Инфлуенсерка плати казна од 1.800 евра откако се сликала ...

Црнобело - 18.06.2024

До плажата стигнала со мал чамец, стапнала на песокот и се пофалила на социјалните мрежи. Како една инфлуенсерка заработи казна од 1.800 евра во Италија и зошто на плажата Spiaggia Rosa на која се фотографирала е забрането да стапнете? Плажата ...

Инфлуенсерка казнета со 1.800 евра поради фотографирање на една од најубавите плажи во светот

Press24 - 17.06.2024

Инфлуенсерката Роџерија Гиа од Дубаи е казнета со 1.800 евра за влез на заштитената Пинк плажа на Сардинија, пишува Гардијан. Девојката е казнета со 1.800 евра затоа што влегла на забранетата плажа со розова нијанса на Сардинија, откако на ...