TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО ми го уништува животот општо, вие конкретно

Република - 11.02.2019

Поранешниот функционер на СДСМ Ивор Мицковски реагира на изјавата на министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски, според кој 10 години сите членови на СДСМ биле најдискриминирани граѓани во државата и „им беше забрането да се врабуваат во ...

Дескоска: Не гледам никакво прекршување на законот во изборот на новите антикорупционери

Канал5 - 11.02.2019

Да оставиме време на новиот состав на Антикорупциската комисија да почне да работат и од тоа ќе се цени дали бил направен вистинскиот избор или било нешто друго во позадина, рече Дескоска .

За изборот на ДКСК, процесот и „баџанакот“

Нова ТВ - 11.02.2019

Учествував во изборот на членови на ДКСК, како претставник на граѓанскиот сектор, заедно со колешката Сабина Факиќ (делегирани како членови на Советот за соработка помеѓу Владата и граѓанскиот сектор), и заедно со Тамара Чаусидис, Сашка Цветковска, ...

Дескоска: Нема формално прекршување на законот со изборот на баџанакот на Џафери

Нова ТВ - 11.02.2019

Нема формално прекршување на законот со изборот на новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска, во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нухи Барјами за ллен на Комисијата, кој е баџанак ...

Дескоска за баџанакот на Џафери: Не гледам прекршување на законот во изборот на антикорупционерите

Press24 - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

За Манчевски „два-три“ случаи на вработување во администрација не значат непотизам

Нетпрес - 11.02.2019

Откако во јавноста се кренаа лавина реакции за изборот на баџанакот на собранискиот спикер Талат Џафери, Нури Бајрами за член на Државната комисија за спречување на корупција, се јави и министерот за информатичко општество и администрација Дамјан ...

Небиум: Во текот на интервјуто не знаевме за баџаначката врска со Џафери, затоа и никој од нас не го постави тоа ...

Либертас - 11.02.2019

Дел од обраќањето на Бесим Небиум, претставник од граѓанскиот сектор кој учествуваше во интервјуирањето на кандидатите за членови на ДКСК: Во јавноста најмногу прашина крена изборот на г-н Нури Бајрами, кој е баџанак на Претседателот на Собранието, ...

Дескоска за новите антикорупционери: Изборот на баџанакот на Џафери е законски

+инфо - 11.02.2019

Министерката за правда Рената Дескоска вели дека нема формално прекршување на законот со изборот на новите членови на Антикорупциската комисија, а по реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на Комисијата, кој е баџанак на ...

ПРЕПИСКА Баџанакот на Талат Џафери смета дека е избран регуларно, Героски го повикува да се повлече

+инфо - 09.02.2019

Нури Бајрами, новозбран член на Антикорупциската комисија, баџанак на претседателот на Собранието Талат Џафери, упати писмо до новинарот Бранко Героски. Неговото писмо, како и одговорот на Героски, ги објавуваме во целост.

Дескоска очекува многу од новата Антокорупциска, ама него коментира баџанакот на Џафери

Алфа - 09.02.2019

Новиот состав на Антикорупциска треба да даде голем придонес во борбата против корупцијата, а претседателските избори ќе бидат нивниот прв тест, порача денес од Штип министерката за правда Рената Десковка, која присуствуваше на трибината “Фер ...

Дескоска не гледа прекршување на Законот во тоа што баџанакот на Џафери е избран за антикорупционер

Фокус - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

Дескоска за новите антикорупционери: Изборот на баџанакот на Џафери е законски

Либертас - 11.02.2019

Министерката за правда Рената Дескоска вели дека нема формално прекршување на законот со изборот на новите членови на антикорупциската комисија, а по реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на Комисијата, кој е баџанак на ...

Баџанакот на Талат Џафери: Се пријавив за антикорупционер затоа што за прв пат изборот е без политика

Фактор - 09.02.2019

Нури Бајрами, еден од новоизбраните седум корупционери кои ќе ја водат Комисијата за антокорупција, во писмо до новинарскиот уредник Бранко Геровски вели дека претседателот на Собранието, Талат Џафери, не побарал од него да се пријави на огласот ...

Дескоска: Не гледам никакво прекршување на законот во изборот на новите антикорупционери

24Инфо - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

Манчевски за вработувањата роднини на функционери: 10 години членовите на СДСМ беа најдискриминирани граѓани во ...

Фокус - 11.02.2019

Aко јавноста смета дека изборот на Нури Бајрами е голем проблем требало да се реагира додека траел изборот, како што се реагираше и за многу други кандидати, изјави денеска министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, во ...

Дескоска: Не гледам никакво прекршување на законот во изборот на новите антикорупционери

1tv - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

Дескоска: Не гледам никакво прекршување на законот во изборот на новите антикорупционери

А1 On - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

Дескоска: Не гледам никакво прекршување на законот во изборот на новите антикорупционери

Телма - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

Манчевски за непотизмот во државните институции: Каде да одат членовите на СДСМ, треба ја напуштат државата?

еМагазин - 11.02.2019

Според министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски , ако јавноста смета дека изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој е баџанак на претседателот на Собранието, Талат Џафери , е голем проблем, требало да се реагира ...

Дескоска: Не гледам никакво прекршување на законот во изборот на новите антикорупционери

Н.Македонија - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

Дескоска: Не гледам никакво прекршување на законот во изборот на новите антикорупционери

MTM - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

Манчевски за вработувањата роднини на функционери: 10 години членовите на СДСМ беа најдискриминирани граѓани во ...

Либертас - 11.02.2019

На прашање за вработувањето во администрацијата на блиски луѓе до владини функционери, министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски одговори дека Антикорупциската комисија е институцијата која треба да провери дали во ...

Членовите на СДСМ 10 години не можеа никаде да се вработат, Каде да одат овие луѓе, кажа Министерот Манчевски за ...

Сакам да кажам - 11.02.2019

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски кажа дека членовите и симпатизерите на СДСМ 10 години биле најдискриминирани граѓани во државата и не треба да биде чудно што сега се вработуваат во јавни институции.

Дескоска: Не гледам никакво прекршување на законот во изборот на новите антикорупционери

iPortal - 11.02.2019

Да оставиме време на новиот состав на Антикорупциската комисија да почне да работат и од тоа ќе се цени дали бил направен вистинскиот избор или било нешто друго во позадина, рече Дескоска .

Дескоска: Џафери и баџанакот не се роднини и нема прекршување на Законот

Република - 11.02.2019

Јас не гледам никакво прекршување на законот во постапката за избор новите членови на Антикорупциската комисија, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска во врска со реакциите во јавноста за изборот на Нури Бајрами за член на ДКСК, кој ...

Манчевски го правда непотизмот: 10 години членовите на СДСМ беа најдискриминирани граѓани во државата

Република - 11.02.2019

Aко јавноста смета дека изборот на Нури Бајрами е голем проблем требало да се реагира додека траел изборот, како што се реагираше и за многу други кандидати, изјави денеска министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, во ...

Манчевски за вработувањата: Каде да одат овие луѓе, треба да ја напуштат државата

+инфо - 11.02.2019

Според министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, ако јавноста смета дека изборот на банаџакот на Талат Џафери, Нури Бајрами, за член на Антикорупциската комисија е голем проблем требало да се реагира додека траел ...