TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема крај за проблемите во Јунајтед: Мурињо повторно бесен на Погба

Кајгана - 25.09.2018

Французинот бара трансфер, или се обидува да го испровоцира Португалецот. Мурињо со право беше лут во соблекувалната, а Погба веднаш излезе во јавноста. На проблемите помеѓу Погба и Мурињо во Јунајтед и понатаму им нема крај.

Емоциите ќе проработат: Мурињо против Лампард во Лига Купот

Спортклуб - 25.09.2018

Лига Купот во Англија стана само пречка за оние кои немаат амбиции да се борат за него. Оттаму и првата и втората рунда многумина ја играат бидејќи мораат, што е некарактеристично за Англичаните. Сепак, 1/16-финалето носи и некои интересни дуели.

Нова епизода од сапуницата: Погба и Мурињо повторно се скараа!

Спортски - 25.09.2018

Односите помеѓу Жозе Мурињо и Пол Погба веќе подолго време се затегнати, а медиумите тврдат дека во последните неколку дена повторно избила нова расправија помеѓу нив. Според англиските медиуми Мурињо остро го искритикувал Французинот во ...

Сагата заврши: Азар става потпис на нов договор со Челзи

Спортски - 25.09.2018

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар го договорил деталите за новиот договор со раководството на Чезли, пренесуваат англиските медиуми. Сегашниот договор на Белгиецот истекува во 2020 година и двете страни веќе подолго време преговараат за продолжување на ...

Четири клучни зборови: Рајт му испрати совет на Погба за препирките со Мурињо

Дерби - 25.09.2018

Манчестер Јунајтед никако не може да го фати посакуваниот залет, да запише неколку победи во низа и притоа едноставно да се крене атмосферата во тимот и на „Олд Трафорд“. Уште еден доказ дека нешто не функционира во екипата е последниот неуспех ...

Врие во Јунајтед, капитенот во вербален конфликт со Мурињо

СуперСпорт - 25.09.2018

Англискиот медиум „Сан“ пренесува дека имало вербален конфликт помеѓу Пол Погба и Жозе Мурињо по натпреварот против Вулверхемптон кој се одигра на „Олд Трафорд“ и заврши без победник, 1:1.

Азар ќе потпише нов договор со Челси

Екипа - 25.09.2018

Белгискиот интернационалец Еден Азар беше најавуван како можно засилување за европскиот првак Реал Мадрид ова лето, но остана на „Стемфорд бриџ“ и ги продолжи преговорите за нов договор со Челси.

Погба сака да се врати во Јувентус

24Фудбал - 25.09.2018

На францускиот репрезентативец очигледно дека му е дојдено преку глава од проблемите во кои се наоѓа Манчестер јунајтед, лошиот старт на сезоната, критиките кон негова адреса, и стилот на игра кој го негува Мурињо, на што и самиот имаше забелешки.

Тренерот на годината, за Погба: Тој е погрешно толкуван и неправедно критикуван!

Спортклуб - 25.09.2018

Дидие Дешамп кој е прогласен за најдобар тренер годинава, истакна дека навивачите и медиумите редовно погрешно го разбираат Пол Погба, фудбалерот на Манчестер Јунајтед. Погба минатата сезона на неколку натпревари го загуби местото во првиот тим на ...

Азар ќе потпише нов 2-годишен договор со Челзи

SportMedia - 25.09.2018

Извори блиски до екипата на Челзи, денеска соопштија дека Еден Азар наскоро ќе стави потпис на нов 2-годишен договор со лондонските сини. Како што објавија повеќето британски весници, Челзи и агентот на Азар веќе имаат постигнато согласност околу ...

Хаос во Манчестер: Мурињо и Погба водат „војна“ во соблекувалната!?

Sport 1 - 25.09.2018

Не е ниту малку добра ситуацијата во Манчестер јунајтед, па Пол Погба сака да замине од клубот, а тренерот Жозе Мурињо им се „истурил“ на играчите во соблекувалните, па на проблемите им нема крај.

Азар: Убаво е да се игра под водство на Сари

Точка - 25.09.2018

Еден Азар оваа сезона игра во фантастична форма, во првите шест кола постигна пет погодоци, а неговиот Челси игра одличен фудбал под водство на новиот тренер Маурицио Сари. Иако фудбалерите на Челси го забележаа првиот кикс минатиот викенд против ...

Погба уште еднаш му кажал на Мурињо дека сака во Јувентус

SportMedia - 25.09.2018

По ремито со Вулверхемптон, Погба го обвинил Мурињо дека не игра напаѓачки, по што почнала нова расправија меѓу двајцата. Медиумите веќе шпекулираат дека Французинот веќе е решен да се врати во Италија.

Азар ќе продолжи со Челзи

Локално - 25.09.2018

Напаѓачот на Челзи, Еден Азар ги усогласувал деталите за неговиот нов договор со клубот, објавија англиските медиуми. Сегашниот договор на белгиецот истекува во 2020 година, но тој повторно ќе потпише за уште две години – до 2022 година.

Мурињо: Нема да го потцениме тимот на Лампард

Стандард - 25.09.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо призна дека му се допаѓа притисокот од куп натпреварите во Англија. Денес неговиот тим се соочува со тимот на екс-ѕвездата на Челзи, Френк Лампард – Дерби Каунти, во меч од Лига Купот.

Азар откри за кого гласал во изборот за најдобар играч според ФИФА

Дерби - 24.09.2018

Двете големи ѕвезди Кристијано Роналдо и Лионел Меси нема да бидат дел од вечерашната церемонија на ФИФА, а пред самиот старт на гала вечерта која се одржува во Лондон, интересна изјава за медиумите даде најдобриот играч на Челси, Еден Азар.

Азар: Да бидеш трениран од Сари е прекрасно нешто

А1 On - 24.09.2018

Крилото на Челзи, Еден Азар, го изрази своето мислење за новиот менаџер на лондонскиот тим, Маурицио Сари. Италијанскиот тренер е на чело на шесткратниот носител на титулата во Англија од почетокот на оваа сезона, а белгиската ѕвезда на тимот се ...

Азар: Да бидеш трениран од Сари е прекрасно нешто

MTM - 24.09.2018

Крилото на Челзи, Еден Азар, го изрази своето мислење за новиот менаџер на лондонскиот тим, Маурицио Сари. Италијанскиот тренер е на чело на шесткратниот носител на титулата во Англија од почетокот на оваа сезона, а белгиската ѕвезда на тимот се ...

Алексис се уште не се прилагодил, го брани Погба

Стандард - 24.09.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба изјави дека неговиот соиграч Алексис Санчез се уште може да биде корисен за тимот. „Алексис работи многу. Тој тренира напорно за да помогне на тимот.

Погба го искритикува Мурињо, без да го спомне неговото име

Независен - 24.09.2018

Колку и да тврди Жозе Мурињо дека не е во конфликт со најскапиот фудбалер на тимот, Пол Погба, однесувањето на Французинот издава нешто сосема поинакво. Ова стана очигледно во интервјуто на играчот од средниот ред со англиските медиуми утринава.

Погба: Дома треба само да напаѓаме

Локално - 24.09.2018

Пол Погба ги повика своите соиграчи во Манчестер Јунајтед да бидат офанзивно настроени, посветени и бескомпромисни во дуелите на домашен терен. „Црвените ѓаволи“ загубија нови бодови по 1:1 на „Олд Трафорд“ против Вулверхемптон, откако пред тоа ...

Нова епизода од сапуницата: Погба и Мурињо повторно се скараа!

Таратур - 25.09.2018

Односите помеѓу Жозе Мурињо и Пол Погба веќе подолго време се затегнати, а медиумите тврдат дека во последните неколку дена повторно избила нова расправија помеѓу нив. Според англиските медиуми Мурињо остро го искритикувал Французинот во ...

Сагата заврши: Азар става потпис на нов договор со Челзи

Таратур - 25.09.2018

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар го договорил деталите за новиот договор со раководството на Чезли, пренесуваат англиските медиуми. Сегашниот договор на Белгиецот истекува во 2020 година и двете страни веќе подолго време преговараат за продолжување на ...

Мурињо: Нема да го потцениме тимот на Лампард

Локално - 25.09.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо призна дека му се допаѓа притисокот од куп натпреварите во Англија. Денес неговиот тим се соочува со тимот на екс-ѕвездата на Челзи, Френк Лампард – Дерби Каунти, во меч од Лига Купот.

Азар откри за кого гласал во изборот за најдобар играч според ФИФА

Точка - 24.09.2018

Двете големи ѕвезди Кристијано Роналдо и Лионел Меси нема да бидат дел од вечерашната церемонија на ФИФА, а пред самиот старт на гала вечерта која се одржува во Лондон, интересна изјава за медиумите даде најдобриот играч на Челси, Еден Азар.

Азар: Да бидеш трениран од Сари е прекрасно нешто

Курир - 24.09.2018

Крилото на Челзи, Еден Азар, го изрази своето мислење за новиот менаџер на лондонскиот тим, Маурицио Сари. Италијанскиот тренер е на чело на шесткратниот носител на титулата во Англија од почетокот на оваа сезона, а белгиската ѕвезда на тимот се ...

Алексис се уште не се прилагодил, го брани Погба

Локално - 24.09.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба изјави дека неговиот соиграч Алексис Санчез се уште може да биде корисен за тимот. „Алексис работи многу. Тој тренира напорно за да помогне на тимот.

Погба го искритикува Мурињо, без да го спомне неговото име

Слободен Печат - 24.09.2018

Во него тој зеде став за изјавата на Специјалниот веднаш по киксот дома против Вулверхемптон, дека неговиот тим не заслужувал да победи, бидејќи дозволил премногу дефанзивни грешки. Колку и да тврди Жозе Мурињо дека не е во конфликт со најскапиот ...

Азар става потпис на нов договор со Челзи

Шеталиште - 25.09.2018

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар го договорил деталите за новиот договор со раководството на Чезли, пренесуваат англиските медиуми. Сегашниот договор на Белгиецот истекува во 2020 година и двете страни веќе подолго време преговараат за продолжување на ...

Азар: Да ти биде тренер Сари е прекрасно нешто

Локално - 24.09.2018

Крилото на Челзи, Еден Азар, го изрази своето мислење за новиот менаџер на лондонскиот тим, Маурицио Сари. Италијанскиот тренер е на чело на шесткратниот носител на титулата во Англија од почетокот на оваа сезона, а белгиската ѕвезда на тимот се ...

Погба помеѓу редови го искритикува Мурињо

OhridNews - 24.09.2018

Колку и да тврди Жозе Мурињо дека не е во конфликт со најскапиот фудбалер на тимот, Пол Погба, однесувањето на Французинот издава нешто сосема поинакво. Ова стана очигледно во интервјуто на играчот од средниот ред со англиските медиуми утринава.

Азар: Да бидеш трениран од Сари е прекрасно нешто

Sport M - 24.09.2018

Крилото на Челзи, Еден Азар, го изрази своето мислење за новиот менаџер на лондонскиот тим, Маурицио Сари. Италијанскиот тренер е на чело на шесткратниот носител на титулата во Англија од почетокот на оваа сезона, а белгиската ѕвезда на тимот се ...

Погба го искритикува Мурињо, без да го спомне неговото име

Sport M - 24.09.2018

Колку и да тврди Жозе Мурињо дека не е во конфликт со најскапиот фудбалер на тимот, Пол Погба, однесувањето на Французинот издава нешто сосема поинакво. Ова стана очигледно во интервјуто на играчот од средниот ред со англиските медиуми утринава.

Прекрасно е чувството кога си трениран од Сари

Вечер - 25.09.2018

Најдобриот играч во дресот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Еден Азар, откри што точно мисли за новиот менаџер на „сините“, Маурицио Сари. Италијанскиот стручњак е на чело на шесткратниот шампион на Англија од почетокот на оваа сезона, а ...