TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендарниот Тајгер Вудс се бори за живот по доживеана тешка сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Екипа - 23.02.2021

Најдобриот голфер на сите времиња, легендарниот Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна несреќа денеска во близина на Лос Анѓелес, по што се бори за живот, пренесуваат американските медиуми.

Тајгер Вудс се преврте со автомобил, го ваделе пожарникари

Независен - 23.02.2021

Најдобриот голфер на сите времиња, Тајгер Вудс имал сообраќајна несреќа. Тој се превртел со автомобил во Лос Анџелес. полицјиата добила повик за сообраќајна незгода и голема штета на автомобилот кој се превртел, се наведува во соопштението, пренесоа ...

Тајгер Вудс потешко повреден во сообраќајна несреќа

OhridNews - 23.02.2021

Еден од најтрофејните голф играчи Тајгер Вудс се здобил со потешки повреди на нозете и телото, во сообраќајката која се случила денеска во Лос Анџелес. Како што пренесува „ Дејли Меил“ , автомобилот кој го управувал Вудс од засега непознати причини ...

Тајгер Вудс имал тешка сообраќајна несреќа, веднаш пренесен на операција (ВИДЕО)

МКД - 23.02.2021

Тајгер Вудс имал тешка сообраќајна несреќа, со својот авомобил излетал од патот во околината на Лос Анџелес, легендарниот голфер веднаше е пренесен во болница на операција. Тајгер Вудс повторно е во фокусот поради проблеми надвор од голф терените, ...

ШОК: Лекарите се борат за животот на Тајгер Вудс по тешка сообраќајна несреќа

Спортклуб - 23.02.2021

Најдобриот голфер на сите времиња, Тајгер Вудс, доживеа тешка сообраќајна несреќа. Вудс беше итно пренесен во болница, од каде се чекаат нови информации. Лекарите во моментов се борат за неговиот живот.

Тајгер Вудс доживеал тешка сообраќајка, итно пренесен во болница!

SportMedia - 23.02.2021

Тајгер Вудс, еден од најголемите и најпознати спортисти во историјата, иконата на голфот денеска доживеал тешка сообраќајна несреќа во близината на Лос Анџелес. Какошто пишуваат медиумите во САД, тој итно бил пренесен во болница.

Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна несреќа (Видео)

Дерби - 23.02.2021

Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна несреќа и е итно хоспитализиран, – објавија американските медиумите. Големата голф ѕвезда имала сериозен инцидент, во кој неговиот автомобил излетал од патот, а Вудс бил ослободен од внатрешноста ...

Автомобилот на Вудс смачкан, чудо е како преживеал! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 23.02.2021

Шокантна вест вечерва ја потресе Америка откако сите медиуми објавија дека најдобриот голфер во историјата, Тајгер Вудс имал тешка сообраќајка и во моментов се наоѓа во критична состојба. Пожарникарите пристигнале на местото на инцидентот, по што ...

Тајгер Вудс доживеа сообраќајна незгода (ВИДЕО)

Курир - 23.02.2021

Еден од најдобрите спортисти ма сите времиења голферот Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна незгода и е итно хоспитализиран објавија американските медиумите. Веднаш бил префрлен во болница во Лос Анџелес, а првичните информации се ...

Тешка сообраќајка на Тајгер Вудс, го сечеле автомобилот за да го спасат!

Sport 1 - 23.02.2021

Најдобриот голфер во историјата, Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, по што пожарникарите морале да го сечат автомобилот за да го извлечат спортистот. Првите информации кои ги објавија американските медиуми се дека голферот ...

Страшна сообраќајна несреќа на Тајгер Вудс: Го сечеле автомобилот за да го извадат (ВИДЕО)

Локално - 23.02.2021

Тајгер Вудс, еден од најдобрите голфери на сите времиња, е повреден во тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес. Оваа информација ја пренесоа американските медиуми, во кои се наведува дека Вудс бил единствената личност во возилото, а пожарникарите ...

(ВИДЕО) Тајгер Вудс доживеа сообраќајна незгода и има сериозни повреди

Нетпрес - 23.02.2021

Еден од најдобрите спортисти ма сите времиења голферот Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна незгода и е итно хоспитализиран објавија американските медиумите. Веднаш бил префрлен во болница во Лос Анџелес, а првичните информации се ...

(Видео)Тајгер Вудс се бори за живот по доживеана тешка сообраќајна несреќа

Либертас - 23.02.2021

Најдобриот голфер на сите времиња, легендарниот Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна несреќа денеска во близина на Лос Анѓелес, по што се бори за живот, пренесуваат американските медиуми.