TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стоилковска елиминирана од втората носителка во Шарм Ел Шеик

Екипа - 30.11.2023

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во Шарм Ел Шеик, Египет, откако денес загуби од домашната тенисерка Јасмин Езат (втора носителка) со 2:0 во сетови (6:1 и 6:4) за 1 час и 17 минути игра.

Стоилковска поразена во 2. коло на Фјучрсот во Египет

SportSport - 30.11.2023

Со пласман во второто коло македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во Шарм Ел Шеик, Египет. Таа денеска загуби од домашната тенисерка Јасмин Езат (втора носителка) со 2-0 во сетови (61 64) за 1 час и 17 минути ...

Стоилковска запрена од втората носителка во Шарм Ел Шеик

Gol.mk - 30.11.2023

Македонската тенисерка, Магдалена Стоилковска, го заврши настапот на Фјучрсот кој се играше во Шарм Ел Шеик. Нашата претставничка загуби во второто коло од домашната тенисерка Јасмин Езат со 2-0, по сетови 6-1 и 6-4.

Стоилковска немаше сили за изненадување против втората носителка во Египет

Дерби - 30.11.2023

Македонската тенисерка, Магдалена Стоилковска го заврши настапот на ИТФ фјучерсот во Шарм Ел Шеик (Египет) што се игра на тврда подлога за награден фонд од 15.000 долари. Стоилковска вчера одигра маратонски меч против Нина Рудикова, меч кој траеше ...

Македонската тенисерка Стоилковска без четвртфинале на турнирот во Египет

Слободен Печат - 30.11.2023

По успешниот старт, денеска македонската тенисерка Магдалена Стоилковска е поразена во осминафиналето на фјучрс турнирот во Шарм Ел Шеик , Египет. Во својот втор меч нашата натпреварувачка загуби од домашната тенисерка, втората носителка на турнирот ...

Елиминација на Стоилковска во Египет

Телма - 30.11.2023

Магдалена Стоилковска не успеа да ја мине втората пречка на ИТФ турнирот што се игра во Шарм Ел Шеик. Нашиот втор рекет во второто коло во меч што траеше 1 час 17 минути во два сета со 6:1 и 6:4 е совладана од втората носителка Јасим Езат од Египет.

Стоилковска го мина првото коло на фјучерсот во Шарм Ел Шеик

SportSport - 29.11.2023

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска имаше успешен настап во 1.коло на фјучерс турнирот во Шарм Ел Шеик, Египет. Нашата тенисерка ја совлада Нина Рудиукова од Русија со 2-1 во сетови (6-3, 5-7, 7-6).

Стоилковска во маратонски меч до второтo коло на фјучрсот во Египет

Gol.mk - 29.11.2023

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска тргна со победа на фјучрс турнирот во Шарм Ел Шеик. Нашата преставничка во Египет славеше против Нина Рудикова од Русија со 2-1 (6-3, 5-7, 7-6), по маратонско надигрување кое траеше два часа и 44 минути.

Триумф на Стоилковска во маратонски меч на фјучрсот во Шарм ел Шеик

Екипа - 29.11.2023

Со победа во првото коло македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го почна настапот на фјучрс турнирот во Шарм Ел Шеик. Таа ја совлада Нина Рудикова од Русија (23 год) со 2-1 во сетови (6-3 5-7 7-6(5).

Со победа во маратонски меч Стоилковска го стартуваше турнирот во Египет

Слободен Печат - 29.11.2023

Со победа во првото коло македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го почна настапот на фјучрс турнирот во Шарм Ел Шеик. Таа ја совлада Нина Рудикова од Русија (23 год) со 2-1 во сетови (63 57 76(5).

Со победа во првото коло македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го почна настапот на фјучрс турнирот во Шарм Ел ...

24 Вести - 30.11.2023

Со победа во првото коло македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го почна настапот на фјучрс турнирот во Шарм Ел Шеик. Таа ја совлада Нина Рудикова од Русија (23 год) со 2-1 во сетови (6-3 5-7 7-6(5).

Стоилковска го мина првото коло на фјучрсот во Египет

24Инфо - 30.11.2023

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска имаше успешен настап во 1.коло на фјучерс турнирот во Шарм Ел Шеик, Египет. Нашата тенисерка ја совлада Нина Рудиукова од Русија со 2-1 во сетови (6-3, 5-7, 7-6).

Стоилковска го мина првото коло на фјучрс во Египет

Канал5 - 30.11.2023

Со победа во првото коло македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го почна настапот на фјучрс турнирот во Шарм Ел Шеик, Египет. Таа вчера ја совлада Нина Рудикова од Русија со 2:1, по сетови 6:3, 5:7 и 7:6.

Стоилковска го мина првото коло на фјучрсот во Египет

Frontline - 30.11.2023

Со победа во првото коло македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го почна настапот на фјучрс турнирот во Шарм Ел Шеик, Египет. Таа вчера ја совлада Нина Рудикова од Русија со 2:1, по сетови 6:3, 5:7 и 7:6.