TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актери од филмот „Врба“ беа гости во денешниот „Стадион“ на „Канал 77“

ММС - 09.11.2019

Во денешната емисија „Стадион“ на „Канал 77“ гости во студиото беа актерите во последниот филм на Милчо Манчевски, „Врба“ – Никола Ристески и Ненад Нацев, а телефонски во емисијата се вклучија и актерите Наталија Теодосиева и Благој Чоревски, кои, ...

[Рецензија] „Врба“: Не можеш да го прелажеш животот

Радио МОФ - 09.11.2019

Колку од нас би се откажале од нешто што го имаме, за да добиеме нешто што очајно го посакуваме? Колку од нас би прифатиле непристојна понуда за остварување на животниот сон? Колку болат последиците од овие одлуки? Овие прашања ги поставува ...

Азиската премиера на „Врба“ на 13 ноември во Тајпеј

Локално - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски го освојува светот

24 Вести - 09.11.2019

Кога културата ја уништува политиката. Кога уметноста е најголем амбасадор на една земја. „Врба“ на Милчо Манчевски го освојува светот. Во 24 анализа разговараме со Сара Климоска и Наталија Теодосиева главни ликови во најновото филмско остварување ...

Почина легендарниот британски продуцент Ник Пауел, соработник на Манчевски за „Врба“

Сакам да кажам - 08.11.2019

Ник Пауел, легендарниот британски продуцент кој во 1970-те заедно со Ричард Брансон ја основа британската компанија „Вирџин груп“, кој продуцирал над 60 филмови, меѓу кои и новиот филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски „Врба“, почина вчера во ...

Панчевски распали по режисерот Манчевски: Филмот “ВРБА”е реален и суров, ниско ниво на култура и негативен одраз за ...

Магазин - 08.11.2019

Македонија е нашата мајка и жална врба! Еве сега видовме дека може да биде машка и женска, третиот пол уште не е дојден во Македонија, пишува на Фејсбук статус судијата Владимир Панчевски.

„Врба“ на Манчевски на фестивалот во Тајпеј

iPortal - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба” со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

ММС - 09.11.2019

Откако филмот „Врба” во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

А1 On - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

Женски магазин - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

Азиска премиера на „Врба“на фестивал во Тајпеј

Макфакс - 09.11.2019

Филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на еден од најголемите филмски фестивали во Азија.

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

Фактор - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј, има рекордни 11.000 гледачи за една недела во македонија

Сакам да кажам - 09.11.2019

„Врба“ на Милчо Манчевски ќе има азиска премиера на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на еден од најголемите филмски фестивали во Азија. Филмот ја имаше македонската кинопремиера на 1 ноември, а продукцијата соопшти дека за една недела има рекордни над ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

+инфо - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

МКД - 09.11.2019

Откако филмот „Врба" во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба“ со премиера на фестивал во Тајпеј

Слободен Печат - 09.11.2019

Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на еден од најголемите филмски фестивали во Азија. Филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, а сега продолжува да го ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

Опсервер - 09.11.2019

Филмот „Врба“ ќе има азиска премиера на 13 ноември во Тајпеј, Тајван на еден од најголемите филмски фестивали во Азија. Филмскиот фестивал „Златен коњ“ во Тајпеј се одржува од 11 до 24 ноември, а Манчевски годинава е еден од тројцата автори во ...

Азиска премиера на „Врба“на фестивал во Тајпеј

MTM - 09.11.2019

Филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на еден од најголемите филмски фестивали во Азија.

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

24 Вести - 09.11.2019

Филмот „Врба“ ќе има азиска премиера на 13 ноември во Тајпеј, Тајван на еден од најголемите филмски фестивали во Азија. Филмскиот фестивал „Златен коњ“ во Тајпеј се одржува од 11 до 24 ноември, а Манчевски годинава е еден од тројцата автори во ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

Нетпрес - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

Точка - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

MakPress - 09.11.2019

Филмот „Врба“ ќе има азиска премиера на 13 ноември во Тајпеј, Тајван на еден од најголемите филмски фестивали во Азија. Филмскиот фестивал „Златен коњ“ во Тајпеј се одржува од 11 до 24 ноември, а Манчевски годинава е еден од тројцата автори во ...

„Врба“ со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

Екран - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

„Врба” со азиска премиера на фестивалот во Тајпеј

Вечер Прес - 09.11.2019

Филмот „Врба” ќе има азиска премиера на 13 ноември во Тајпеј, Тајван на еден од најголемите филмски фестивали во Азија. Филмскиот фестивал „Златен коњ” во Тајпеј се одржува од 11 до 24 ноември, а Манчевски годинава е еден од тројцата автори во ...

Азиска премиера на „Врба“ на 13 ноември на Фестивалот „Златен коњ“ во Тајпеј

Република - 09.11.2019

Откако филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, кој за една недела ги собори рекордите со над 11.000 гледаност низ земјава, филмот продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на ...

Азиската премиера на „Врба“ на фестивал во Тајпеј

Н.Македонија - 09.11.2019

Филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски продолжува да го освојува и азискиот дел од светот. Азиската премиера ќе биде на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на еден од најголемите филмски фестивали во Азија.