TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанци и црнци. Таравари и Обама

Н.Македонија - 28.02.2024

Веќе вторпат по ред, драг читателу, ти ја одлагам најавената триделна колумна „Фалсификатот како грчко чудо“. Нема повеќе. Што да правиме кога нашиот Македонец од Стагира, ставен и тој во „грчка вреќа“, точно го дефинирал човекот како „политичко ...

Зијадин Села поднесе барање до тетовскиот суд да биде заведен како претседател на Алијанса за Албанците

24 Вести

Пред тетовскиот суд два предмети – чие име ќе го впише како претседател на Алијанса на Албанците, Таравари или Села

Телма

И Арбен Таравари, кандидатот за претседател на Македонија на албанската опозиција собра 10.000 потписи

еМагазин

Докторски дуел за претседател

CivilMedia

Гаши: Во СДСМ има распределба на гласовите, поверојатно е Таравари да оди во втор круг

Во Центар

Интересот за освојување на власта ќе ја „изеде” листата на услови за коалиции

Вечер Прес

Алфа Алсат-М Локално Нова ТВ Frontline Рацин

Максим Димитриевски, Арбен Таравари и Бујар Османи собраа 10.000 потписи, Ванковска и Јакимовски се уште бараат ...

Zoom - 28.02.2024

Заклучно со вчера до 20 часот, тројца кандидати за претседател на државата ги собраа потребните 10.000 потписи. Максим Димитриевски, Арбен Таравари и Бујар Османи официјално влегуваат во претседателската трка.

По Османи, и Таравари објави дека ги собрал потребните 10 илјади потписи за влез во претседателската трка

360 степени

Таравари објави дека собрал 10.000 потписи за учество на претседателските избори

Телма

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Taравари и Максим Димитриевски собраа по 10.000 потписи

Фактор

Арбен Таравари ги собра потребните 10.000 потписи за претседател

Сител

Таравари и Димитриевски вечерва со над 10.000 потписи за кандидат за претседател

Сител

И Таравари влегува во претседателската трка – се пофали дека ги собрал потребните потписи

Слободен Печат

Курир Скопје1 А1 On Скопје инфо Скопје1 Скопје1 Lider Алсат-М

Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Арбен Таравари

Канал5 - 27.02.2024

Шефот на изборниот штаб Башким Бакиу им се заблагодари на граѓаните за поддршката што ја дале за нивниот кандидат Таравари. Европскиот сојуз за промени вечерва објави дека Арбен Таравари, кој го предводи едното крило на Алијансата за Албанците и е ...

Арбен Таравари за 24 часа ги собра потребните 10.000 граѓански потписи

Алсат-М

ДУИ се соочува со сериозен противник: Првиот кандидат по Османи кој што собра 10 илјади потписи – Арбен Таравари се пласираше на претседателските избори!

Lider

Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Арбен Таравари

А1 On

Арбен Таравари собра 10.000 потписи за кандидатурата за претседател

Н.Македонија

Таравари ги собра потребните 10.000 потписи за кандидатура за претседател

365

ИЗБОРИ 2024 / Собрани 10 000 потписи за кандидатурата за претседател на Арбен Таравари

Во Центар

Пулс24 Frontline Zoom Независен +инфо Вечер Прес MakPress

Адеми: Ахмети понуди прогресивна идеја

Сител - 27.02.2024

Во ДУИ се задоволни што успеаја да ги соберат потребните 10.000 потписи за Османи и велат дека сега ќе се фокусираат на претставување на партиските идеи пред граѓаните. Клучна ќе биде онаа за избор на Претседател во Собранието, идеја која веднаш ...

ДУИ: Со бирањето на претседател во Собранието, граѓаните ќе се поштедат од избори за протоколарна функција

Локално

ДУИ: Со бирање на претседател на државата во Собрание ќе се заштедат над 20 милиони евра

Фокус

ДУИ: Со бирањето на претседател во Собранието, граѓаните ќе се поштедат од избори за протоколарна функција

Курир

ДУИ: Со избор на претседател во Собранието ќе се заштедат 20 милиони евра и ќе се поштедат граѓаните од кампањи

Скопје инфо

Со бирањето на претседател во Собранието, велат од ДУИ, граѓаните ќе се поштедат од избори за протоколарна функција

Нетпрес

ДУИ: Со бирање на претседател на државата во Собрание ќе се заштедат над 20 милиони евра

Либертас

24Инфо

Мицкоски за Ахмети: Фрустрација на поединци

Телма - 26.02.2024

„Фрустрација на поединци“. Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ја коментира идејата на ДУИ, претседател на државата да се бира во Собранието. Изјавата на Ахмети, за него е обид да се сврти вниманието и да се насочи кампањата кон оваа нивна посакувана цел, ...

Брза мобилизација на албанската опозиција: Таравари собра 8 илјади потписи за претседателската кандидатура – притисоците на ДУИ врз вработените во јавната администрација без резултат!

Lider

ВРЕДИ: Резултатoт 3 спрема 1 за Таравари

Канал5

Кандидатите за претседател ги собираат потписите – Мицкоски: Потписите се купуваат со пари

ТВ21

Европскиот сојуз за промени стартува со собирање на потписи за Таравари

Алсат-М

(Фото) Мобилизација: Меџити се пофали дека граѓаните масовно се потпишуваат за Таравари

Скопје1

Касами: Арбен за претседател!

Алсат-М

Бизнис Вести Република А1 On Zoom Фокус 24Инфо +инфо Во Центар