TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотоциклист од Велес пренесен на скопските клиники, изгубил контрола и паднал од моторот

Фокус - 16.05.2018

Вчера во 09:10 часот во Велес на улица „ Коце Димов Витамин“ Ѓ.Ј.(63) управувајќи моторцикл „ Баотиан“ со велешки регистарски ознаки изгубил контрола над моторциклот и паднал . По незгодата возачот со возило на Итна медицинска помош е пренесен во ...

Мотоциклист падна од мотор, со тешки повреди пренесен во болница

Макфакс - 16.05.2018

Мотоциклист со тешки повреди беше пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. „Наа улицата „Коце Димов Витамин“ Ѓ.Ј.(63) од Велес управувајќи моторцикл „Баотиан“ со велешки регистарски ознаки изгубил контрола над моторциклот и паднал“, ...

Жена удрена со мотор на Бит пазар, мотоциклист паднал и се повредил

Локално - 16.05.2018

Во три одделни сообраќајни незгоди повредена е жена која била удрена од мотор, потоа мотоциклист изгубил контрола над возилото па паднал и се повредил, а повреден е и сопатник во полициски автомобил, при судар со друг автомобил.

Повреден 63-годишен мотоциклист во Велес

А1 On - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот.Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов – Витамин“ во Велес.

Сообраќајка во Кочани, повреден мотоциклист

Фокус - 15.05.2018

Вчера во 15.30 часот на улица ,,Тодосија Паунов,, во Кочани се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило “Цитроен” со кочански регистарски ознаки управувано од В.Р.(49) од село Облешево и мотоцикл “Јамаха” управуван од 17 годишен ...

Кочани: 18 – годишно момче со мотор удрило во автомобил, итно пренесено на скопските клиники

Република - 15.05.2018

Вчера околу 15.30 часот на ул. „Тодосија Паунов“ во Кочани, Б.Б. (18) од Кочани, управувајќи Мопед без регистарски ознаки удрил во патничко возило „Цитроен“ со кочански регистарски ознаки. Од ударот со тешки телесни повреди се здобил Б.Б.

Двајца Бугари со мотор излетале од автопатот Градско – Прилеп, возачот итно пренесен на скопските клиники

Република - 15.05.2018

Вчера во 13.00 часот на автопатот Градско – Прилеп, мотоцикл „Сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од П.Г. (43) од Република Бугарија со сопатник М.Т. (33) од Република Бугарија, изгубил контрола и излетал од патот.

Двајца Бугари повредени во сообраќајка на автопатот Градско-Прилеп

24Инфо - 15.05.2018

Вчера на автопатот Градско-Прилеп, мотоцикл „сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од четиририесет и тригодишниот П.Г. од Бугарија, со сопатникот М.Т. (33), изгубил контрола и излетал од ...

Tешко повреден мотоциклист во Велес

МКД - 16.05.2018

Вчера во Велес на улица „Коце Димов Витамин" Ѓ.Ј.(63) од Велес управувајќи мотор „баотиан" со велешки регистарски ознаки изгубил контрола и паднал. По незгодата возачот е пренесен во Здравствен дом Велес, каде му се констатирани тешки телесни ...

Мотоциклист падна од мотор, со тешки повреди пренесен во болница

Sky - 16.05.2018

Мотоциклист со тешки повреди беше пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. „Наа улицата „Коце Димов Витамин“ Ѓ.Ј.(63) од Велес управувајќи моторцикл „Баотиан“ со велешки регистарски ознаки изгубил контрола над моторциклот и паднал“, ...

Повреден 63-годишен мотоциклист во Велес

Фокус - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот.Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов – Витамин“ во Велес.

Страшна сообраќајка во Кочани: Се судрија „Цитроен“ и „Јамаха“- момче итно пренесено на Клиника во Скопје

Курир - 15.05.2018

На улица „Тодосија Паунов“ во Кочани вчера во 15.30 часот се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Цитроен“ со кочански регистарски ознаки управувано од В.Р. (49) од село Облешево и мотоцикл „Јамаха“ управуван од 17 годишен ...

Со мотор излетал од патот Градско-Прилеп, двајца повредени

Фокус - 15.05.2018

Вчера во 13.00 часот на автопатот Градско-Прилеп, мотоцикл „Сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од П.Г. (43) од Република Бугарија со сопатник М.Т. (33) од Република Бугарија, изгубил контрола и излетал од патот.

Велишанец тешко повреден во сообраќајка, падна од моторцикл

Курир - 16.05.2018

На 15.05.2018 година во 9:10 часот во Велес на улица „Коце Димов Витамин“ Ѓ.Ј.(63) од Велес управувајќи моторцикл „Баотиан“ со велешки регистарски ознаки изгубил контрола над моторциклот и паднал.

Тешка сообраќајка во Велес: Мотоциклист со тешки повреди префрлен на ургентен

Курир - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот.Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов – Витамин“ во Велес.

Седумнаесетгодишен мотоциклист повреден во сообраќајка во Кочани

Макфакс - 15.05.2018

Седумнаесетгодишен мотоциклист е повреден во сообраќајка во Кочани. „На улицата ,,Тодосија Паунов,, во Кочани се случила сообраќајна незгода во која се судриле патничко моторно возило “цитроен” со кочански регистарски ознаки управувано од В.Р.

Двајца Бугари со мотор излетале од автопатот Градско – Прилеп, возачот итно пренесен на скопските клиники

Курир - 15.05.2018

Вчера во 13.00 часот на автопатот Градско – Прилеп, мотоцикл „Сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од П.Г. (43) од Република Бугарија со сопатник М.Т. (33) од Република Бугарија, изгубил контрола и излетал од патот.

Повреден 63-годишен мотоциклист во Велес

Н.Македонија - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот. Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов – Витамин“ во Велес.

Малолетно момче на мотор тешко повредено во сообраќајка во Кочани

Сител - 15.05.2018

Вчера во 15.30 часот на улица ,,Тодосија Паунов“ во Кочани се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило "Цитроен" со кочански регистарски ознаки управувано од В.Р.(49) од село Облешево и мотоцикл "Јамаха" управуван од 17 годишен ...

Двајца Бугари повредени во сообраќајка на автопатот Градско-Прилеп

Макфакс - 15.05.2018

Вчера на автопатот Градско-Прилеп, мотоцикл „сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од четиририесет и тригодишниот П.Г. од Бугарија со сопатникот М.Т. (33), изгубил контрола и излетал од патот.

Повреден 63-годишен мотоциклист во Велес

Канал5 - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот. Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов - Витамин“ во Велес.

Седумнаесетгодишен мотоциклист повреден во сообраќајка во Кочани

Точка - 15.05.2018

Седумнаесетгодишен мотоциклист е повреден во сообраќајка во Кочани. „На улицата Тодосија Паунов во Кочани се случила сообраќајна незгода во која се судриле патничко моторно возило „ситроен“ со кочански регистарски ознаки, управувано од В.Р.

Двајца бугарски моторџии повредени на патот Градско - Прилеп

Сител - 15.05.2018

Вчера во 13 часот на автопатот Градско-Прилеп, мотоцикл „Сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од П.Г. (43) од Република Бугарија со сопатник М.Т. (33) од Република Бугарија, изгубил контрола и излетал од патот.

Повреден 63-годишен мотоциклист во Велес

Локално - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот. Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов – Витамин“ во Велес.

Директен судир во Кочани: Има повредени

Sky - 15.05.2018

Седумнаесетгодишен мотоциклист е повреден во сообраќајка во Кочани. „На улицата Тодосија Паунов во Кочани се случила сообраќајна незгода во која се судриле патничко моторно возило „ситроен“ со кочански регистарски ознаки, управувано од В.Р.

Двајца Бугари повредени во сообраќајка на автопатот Градско-Прилеп

Точка - 15.05.2018

Вчера на автопатот Градско-Прилеп, мотоцикл „сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од четиририесет и тригодишниот П.Г. од Бугарија, со сопатникот М.Т. (33), изгубил контрола и излетал од патот.

Тешка сообраќајка во Велес – мотоциклист префрлен на ургентен

Република - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот.Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов – Витамин“ во Велес.

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Градско – две лица завршија на болница

Маркукуле - 15.05.2018

Во 13.00 часот на патот Градско-Прилеп, мотоцикл „Сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од 43-годишниот П.Г. од Република Бугарија, кој бил со 33-годишниот сопатник М.Т.изгубил контрола и излетал од патот.

Изгубил контрола и паднал на коловозот - тешко повреден мотоциклист заврши на Ургентен

Сител - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот.Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов - Витамин“ во Велес.

Двајца Бугари повредени во сообраќајка на автопатот Градско-Прилеп

Sky - 15.05.2018

Вчера на автопатот Градско-Прилеп, мотоцикл „сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од четиририесет и тригодишниот П.Г. од Бугарија, со сопатникот М.Т. (33), изгубил контрола и излетал од патот.

Повреден 63-годишен мотоциклист во Велес

Кајгана - 15.05.2018

Велес, 15 мај 2018 (МИА) - Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот.Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул.

Двајца Бугари повредени во сообраќајка на автопатот Градско-Прилеп

iPortal - 15.05.2018

Вчера на автопатот Градско-Прилеп, мотоцикл „сузуки“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од четиририесет и тригодишниот П.Г. од Бугарија, со сопатникот М.Т. (33), изгубил контрола и излетал од патот.

Повреден 63-годишен мотоциклист во Велес

Независен - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот.Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов - Витамин“ во Велес.

Повреден 63-годишен мотоциклист во Велес

Либертас - 15.05.2018

Мотоциклист утрово во Велес се здоби со телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот.Од СВР Велес информираа дека сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на ул. „Коце Димов – Витамин“ во Велес.