TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД разгледуваат дополнителни санкции против Русија

Канал5 - 16.04.2018

Додатни санкции за Русија разгледува САД , сопшти Белата Куќа. Одлуката за типот на санкции се уште не е донесена , а причината е нападот со хемиско орује во Сирија. ,,Ќе разгледаме воведување дополнителни санкции против Русија , а одлуката ќе биде ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

А1 On - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

А1 On - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. – Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...

Закажана седницата за рускиот одговор на американските санкции

Р.С.Европа - 16.04.2018

Долниот дом на рускиот Парламент за 15 мај ја закажа седницата на која треба да се разгледува нацрт законот за одговор на американските санкции. Руските власти денеска разговараа за плановите како да им одговорат на Соединетите Американски Држави ...

Захарова: Санкциите против Русија немаат допир со реалноста

Макфакс - 15.04.2018

Идните антируски санкции што планираат да ги воведат САД, за цел имаат само да ја казнат Русија, затоа што е „глобален играч“. Ова го изјави портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

+инфо - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

Независен - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. - Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

Локално - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

+инфо - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. – Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

Независен - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нови санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

Слободен Печат - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...

ЕУ не постигна согласност за нови санкции кон Иран

Либертас - 16.04.2018

Европската унија не постигна согласност за воведување на нов санкции за Иран поради спротиставувањето на Италија и Австрија. Франција, Германија и Велика Британија предложија воведување на директни санкции за иранските милитанти и командантите кои ...