TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден од Конгресот: САД се единствена земја во светот што излегува посилна од кризите

360 степени - 08.02.2023

Денес нашата демократија останува непоколеблива и нескршена. Приказната за Америка е приказна за напредок и издржливост. Ние сме единствената земја што од секоја криза излезе посилна отколку кога влеговме во неа.

Бајден во говорот до нацијата повика на единство во остро поделениот Конгрес и вети поддршка за Украина колку што и ќе и биде потребна

Бизнис Вести

Бајден во говорот до нацијата повика на единство во остро поделениот Конгрес и вети поддршка за Украина колку што и ќе и биде потребна

Опсервер

Бајден во говорот до нацијата повика на единство во остро поделениот Конгрес

Слободен Печат

Бајден во говорот до нацијата повика на единство во остро поделениот Конгрес и вети поддршка за Украина колку што и ќе и биде потребна

Независен

(ВИДЕО) Обраќање на Бајден за состојбата на нацијата: Верувајте ми, ако Кина ни се закани, ќе дејствуваме

А1 On

Бајден: Ние сме единствената земја што од секоја криза излезе посилна

365

Република 24 Вести Фокус Канал5 Денешен Кумановски м. MakPress CivilMedia

Бајден: Американската демократија е нескршлива

Deutsche Welle - 08.02.2023

Во говорот за состојбата на нацијата американскиот претседател вети поддршка за Украина се` додека е тоа потребно. Во својот говор за состојбата на нацијата американскиот претседател Џо Бајден скицираше слика на САД кои под негово водство совладале ...

Бајден денеска ќе одржи говор за состојбата на нацијата. Што може да се очекува?

Кумановски м.

Бајден денеска ќе го одржи своето обраќање за состојбата на нацијата – што може да се очекува?

ТВ21

Бајден: Се спротивставивме на агресијата на Путин, го направивме она што Америка најдобро го прави

Макфакс - 08.02.2023

Во своето обраќање за состојбата на нацијата, американскиот претседател Џозеф Бајден нагласи дека Соединетите Држави се спротивставуваат на руската агресија во Украина и рече дека САД ќе стојат покрај Украина се додека е потребно.

Бајден: Се спротивставивме на агресијата на Путин, го направивме она што Америка најдобро го прави

MTM

Бајден: Се спротивставивме на агресијата на Путин, го направивме она што Америка најдобро го прави

Точка

Трамп за говорот на Бајден: Не води до работ на Трета светска војна

Бизнис Вести - 08.02.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изнесе салва од напади врз претседателот Џо Бајден, остро осудувајќи го неговото обраќање за состојбата на нацијата. Додека салата во Претставничкиот дом полека се празнеше, тимот на Трамп објави на ...

Трамп за говорот на Бајден: Не води до работ на Трета светска војна

Слободен Печат

Трамп за говорот на Бајден: Не води до работ на Трета светска војна

Независен

Трамп за говорот на Бајден: Не води до работ на Трета светска војна

Опсервер

Трамп за говорот на Бајден: Не води до работ на Трета светска војна

24Инфо

Трамп за говорот на Бајден: Води до работ на Трета светска војна

Курир

Трамп за говорот на Бајден: Нè води до работ на Трета светска војна

Република

Сител 24 Вести Канал5 Во Центар MakPress ТВ21