TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Пљачка на „Езеро Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации

А1 On - 24.01.2021

Во Спортско – рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните ресторани, бунгалови, кафулиња, гардероби и тоалети.

А1он: Пљачка на „Езерото Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации (ВИДЕО)

Курир - 24.01.2021

Во Спортско рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните ресторани, бунгалови, кафулиња, гардероби и тоалети, објави порталот А1он.мк.

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Кајгана - 24.01.2021

Налетавме на емисија од 1978 година на Македонската радио телевизија за изградбата на рекреативното езеро Треска крај Скопје која не можевме, а да не ја споделиме поради актуелноста на Треска.

А1он: Големата пљачка на „Езерото Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации (ВИДЕО)

Нетпрес - 24.01.2021

Во Спортско рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните ресторани, бунгалови, кафулиња, гардероби и тоалети, објави порталот А1он.мк.

Грабеж на „Езерото Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации

Скопје инфо - 25.01.2021

Во Спортско рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните ресторани, бунгалови, кафулиња, гардероби и тоалети, објави порталот А1он.мк.