TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Седум новајлии позираа во дресот на „фармацевтите“

Gol.mk - 22.07.2019

Со 24 ракометари во ростерот Стевче Алушовски денес ги започна подготовките за новата сезона во Еурофарм Работник. Битолскиот суперлигаш се соочува со најголемиот предизвик во кариерата, бидејќи екипата во сезоната 2019/20 ќе игра во Суперлигата, ...

Еурофарм тргна во историската сезона, Алушовски прозиваше во Битола

Gol.mk - 22.07.2019

Попладнево во спортската сала „Боро Чурлевски“ македонскиот вицешампион Еурофарм Работник ги започна подготовките за својата трета сезона во македонската елита. Сепак, оваа сезона е историска ако се знае дека покрај домашната сцена, битолските ...

Амбициозните битолчани се екипираа за Европа: Како ќе изгледа Еурофарм Работник наредната сезона? (ФОТО)

24 Ракомет - 22.07.2019

Тимот на Еурофарм Работник минатата сезона го оствари најголемиот успех во кратката клупска историја. Играше во групната фаза на Купот на ЕХФ и го обезбеди второто место во македонскиот шампионат веднаш зад Вардар, а со тоа се пласира во ...

Поранешен член на Сиудад Реал пред потпис со Еурофарм Работник!

24 Ракомет - 21.07.2019

Некогашниот голем талент на украинскиот ракомет, Олександар Шевелев, е пред потпис со македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник. Станува збор за поранешен соиграч на Кире Лазаров од шпанскиот Сиудад Реал, кој има 31 година, но се уште го нема ...

Украински интернационалец меѓу „фармацевтите“

SportMedia - 21.07.2019

Украинецот Александар Шевелев е последното засилување за вториот македонски претставник во Лигата на шампионите и СЕХА лигата, Еурофарм Работник. Шевелев треба да ја засили пикерската позиција и е играч корисен во двата правци, а неговата големина ...

Украински „џин“ стигна во Битола, Шевелев го засили Еурофарм

Gol.mk - 21.07.2019

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите, Еурофарм Работник доведе уште едно големо засилување за сезоната 2019/20. Денес во Битола пристигна украинскиот кружен напаѓач Олександр Шевелев.

Јотиќ: Еурофарм создава цврст тим кој ќе може да парира на великани како Вардар

Gol.mk - 20.07.2019

Хрватскиот репрезентативец Ловро Јотиќ е најголемото интернационално засилување за Еурофарм Работник пред стартот на новата сезона, во која предизвик ќе бидат историските настапи во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата.