TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

23 мај е клучен, ќе настанат тектонски промени: Полната Месечина на овие знаци ќе им ги „замрси конците“ како никогаш ...

Точка - 16.05.2024

Ни претстои важен астролошки настан, бидејќи на 23 мај нè очекува полна Месечина во знакот на Стрелец. По зборовите на астролозите, доаѓа време на големи промени. Енергијата на полната Месечина во овој огнен знак треба да се искористи за реализација ...

Очекувајте го неочекуваното: Престојната полна Месечина ќе ги извади од колосек овие 2 знака, им носи вртоглави ...

Вечер Прес - 17.05.2024

Ќе ја видиме полната Месечина во Стрелец на 23 мај во 14 часот и 53 минути и ќе ни донесе бранови на авантура, забава и пресврти. Месечината во Стрелец буди силни позитивни чувства и изразен оптимизам, но не сечии цвеќиња ќе цветаат во овој период.

По 12 години пристигнува транзитот на Јупитер и носи богатство: 4 знаци ги очекуваат пари, наследство и враќање на стар ...

Женски магазин - 15.05.2024

Транзитот на Јупитер по 12 години ги исполнува овие 4 хороскопски знаци со богатство! Транзит на Јупитер: датум и време Еден од најважните планетарни транзити, транзитот на Јупитер, се случи на 1 мај, среда, во 14:29 часот.

Според индискиот хороскоп, во тек е најважната промена по 12 години: Овие 4 хороскопски знаци ќе ги живеат најубавите ...

Убавина и Здравје - 15.05.2024

Транзитот на Јупитер во Бик на многумина ќе им отвори многу можности, среќа и поволни резултати Јупитер, како и секоја друга планета, со текот на времето преминува од еден хороскопски знак во друг.

Астролозите тврдат: Луѓето родени на овие датуми ги очекува „судбинска среќа“

Кумановски м. - 15.05.2024

Јупитер, планетата на благосостојбата, богатството, радоста, среќата и дарежливоста, на 26 мај, по период од 12 години, влегува во нов знак на Зодијакот – Близнаци и таму ќе остане нешто повеќе од една година, т.е.

Според индискиот хороскоп, во тек е најважната промена по 12 години: Овие 4 хороскопски знаци ќе ги живеат најубавите ...

Алсат-М - 15.05.2024

Транзитот на Јупитер во Бик на многумина ќе им отвори многу можности, среќа и поволни резултати Јупитер, како и секоја друга планета, со текот на времето преминува од еден хороскопски знак во друг.