TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Добри вести за Солскјер, Марсијал ќе биде подготвен за Ливепрул

Дриблинг - 14.01.2021

Ентони Марсијал нема повреда како што првично беше најавено и најверојатно ќе биде подготвен за дербито меѓу Јунајтед и Ливерпул закажано за в недела од 17:30 на „Енфилд Роуд“ во Премиер лигата.

Со вчерашната продажба започна нова чистка на Солскјер во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 14.01.2021

Оле Гунар Солскјаер, тренерот на Манчестер Јунајтед, ја започна втората чистка во својот тим. Имено, вчера беше потврдено дека Фосу-Менсах доби дозвола да замине во Баер Леверкузен, а Манчестер Јунајтед за тој трансфер доби околу 2 милиони фунти.

На „Енфилд“ ќе видиме до каде сме, дали сме од шампионски материјал

Вечер Прес - 14.01.2021

Може звучи чудно, но по пауза од неколку години Манчестер Јунајтед е на лидерската позиција во англиската Премиер лига и има реални шанси да го врати шампионскиот трофеј на „Олд Трафорд“. Иако многу потешко од очекуваното, избраниците на Оле Гунар ...

Солскјер за ѕвездата за која одеше со „глава во ѕид“: Конечно го дочекавме најдоброто од него!

Дерби - 13.01.2021

Пол Погба значително ја подигна формата во последните неколку седмици и круцијална улога за таков епилог одигра и Оле Гунар Солскјер, кој на четири од последните пет натпревари му даде максимална минутажа на францускиот фудбалер.

Манчестер Јунајтед ја одреди цената за Погба

Екипа - 13.01.2021

Пол Погба во последно време добива поголема минутажа во Манчестер Јунајтед, но тоа не ја менува неговата желба – на крајот од сезонава да си замине од „Олд Трафорд“. Ниту „црвените ѓаволи“ не се заинтересирани да го убедуваат Французинот да го ...

Лингард продолжува во Ница?

24Фудбал - 13.01.2021

Минатиот месец договорот на Лингард беше продолжен на дополнителни 12 месеци, односно беше искористена таквата опција, се’ со цел за фудбалерот не си замине на лето без никакво обештетување.

Погба: Знаевме дека ќе биде тешко, многу тешко, но желбата беше да победиме

Дриблинг - 13.01.2021

Пол Погба го постигна победничкиот гол за Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Барнли по што тимот на Солскјер го помина Ливерпул и се искачи на првото место на табелата во Премиер лигата.

Момчето вредно 37 милиони фунти, Амад Диало е новата 19-ка на „Олд Трафорд“

TopSport - 13.01.2021

Амад Диало официјално беше презентиран како фудбалер на Манчестер јунајтед по комплетирањето на трансферот од 37 милиони фунти од Аталанта, добивајќи го бројот 19 во тимот на Оле Гунар Солскјер.

Лингард конечно го напушта Манчестер Јунајтед, но има само една понуда

Sport M - 13.01.2021

Џеси Лингард конечно ќе го напушти Манчестер Јунајтед, и среќата ќе ја бара во еден од клубовите каде ќе има поголема минутажа. Тој падна во тотално вториот план во неговиот сегашен клуб, а неговата следна дестинација скоро сигурно ќе биде тимот на ...

Оле го предупреди Клоп – „Моите момци се гладни“

Екипа - 13.01.2021

По победата против Барнли од 0-1 Манчестер Јунајтед изби на првото место на првенствената табела, менаџерот Оле Гунар Солскјер му се закани на Јирген Клоп велејќи дека во дербито на „Енфилд“ носи момци кои се „гладни“.

Изненадување: Ѕвездата на Манчестер Јунајтед се сели во Ница

Спортски - 13.01.2021

Играчот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард е многу блиску до трансфер во Ница, пренесуваат медиумите на Островот. Агентите на Лингард се во напредни преговори со францускиот клуб и наводно треба да бидат договорени последните детали.

Погба ја крена формата и ја врати самодовербата, па пред средбата со Ливерпул порача: Сега е моментот

Точка - 13.01.2021

Манчестер Јунајтед вчера на „Турф Мур“ забележа тешка но многу важна победа која ги вивна на врвот на табелата во Премиер лигата. Единствениот погодок на оваа средба беше дело на Пол Погба кој со одличен удар го матираше Ник Поуп и донесе голема ...

Момчето вредно 37 милиони фунти, Амад Дијало, е новата „19“ на „Олд Трафорд“

Макфакс - 13.01.2021

Амад Дијало официјално беше презентиран како фудбалер на Манчестер јунајтед по комплетирањето на трансферот од 37 милиони фунти од Аталанта добивајќи го бројот 19 во тимот на Оле Гунар Солскјер.

Бербатов со уникатно видео го прослави враќањето на Манчестер Јунајтед на првото место на табелата

Точка - 13.01.2021

Како и што се очекуваше, Манчестер Јунајтед славеше доста тешка победа на гостувањето на „Турф Мур“ кај Барнли. „Ѓаволите“ славеа со минимални 1:0, а единствениот гол на средбата беше дело на Пол Погба во втората половина од второто полувреме.

Погба ја крена формата и ја врати самодовербата, па пред средбата со Ливерпул порача: Сега е моментот

Дерби - 13.01.2021

Манчестер Јунајтед вчера на „Турф Мур“ забележа тешка но многу важна победа која ги вивна на врвот на табелата во Премиер лигата. Единствениот погодок на оваа средба беше дело на Пол Погба кој со одличен удар го матираше Ник Поуп и донесе голема ...

Манчестер Јунајтед се одлепи на +3 од Ливерпул

Денар - 13.01.2021

Францускиот репрезентативец, Пол Погба е творецот на победата на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Барнли во рамки на 17 коло во Премиерлигата. „Ѓаволите“ славеа минимално со 1-0, а Погба во листата на стрелци се запиша во 71 минута, на ...