TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Што договарал Мицкоски на средбите со Палевски?

А1 On - 11.12.2023

Цела недела нема одговор на прашањето за средбите на Мицкоски со Палевски. Што разговарал и договарал Мицкоски на средбите со Палевски, што крие? Познато е дека Палевски беше близок соработник на режимот на ДПМНЕ, јавно го поддржуваше Мицкоски, но и ...

Петровски: Дали на Палчо му било ветено и бил во преговори да влезе во извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ?

Centar

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Макфакс

СДСМ: Мицкоски да одговара за средбите со Палевски

Во Центар

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори за средбите со Палевски

4NEWS

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори за средбите со Палевски

А1 On

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори за средбите со Палевски

24Инфо

Фокус Frontline Пулс24 24 Вести ТВ21 Фокус Вести плус Centar

Каевски: Обидите за поткопување на истрагата се поради средбите на Мицкоски и Палевски за кои ВМРО-ДПМНЕ молчи со ...

360 степени - 10.12.2023

„Бидејќи Мицкоски молчи со денови, еве шанса Ковачки да одговори што е разговарано и договарано на тие средби меѓу Мицкоски и Палевски“, изјави портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски, коментирајќи ја изјавата на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, ...

Ковачевски си ја ишка мувата од капата за повеќегодишната толенцијата на Палчо, па сега почна да обвинува коалициски партнери

Алфа

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Опсервер

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

А1 On

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Скопје инфо

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Канал5

СДСМ: Зошто Мицкоски молчи за средбите со Палевски, што крие?

Вести плус

Centar Бриф 24Инфо Во Центар Centar Вести плус Фокус

(ВИДЕО)СДСМ: Близок соработник на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ

Бриф - 10.12.2023

Со денови нема одговор на прашањето за средбите на Мицкоски со Палевски, осомничен за двете убиства, што ја потресоа и згрозија македонската јавност, рече денес на прес конференција пратеникот и портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски.

Каевски: Близок соработник на Мицкоски фатен со кокаин

Бизнис Вести

Каевски: Близок соработик на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ!

24Инфо

Каевски: Близок соработик на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ

А1 On

Каевски: Близок соработник на Мицкоски фатен со кокаин

Либертас

(ВИДЕО) Каевски: Близок соработик на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ

Press24

Каевски: Близок соработик на Мицкоски фатен со кокаин, многу бело има околу ДПМНЕ!

Канал5

ТВ21 Centar Вести плус Zoom

Маркоска: Радикалните ставови на Палевски беа алатка на ДПМНЕ, треба да се истражат односите со Мицкоски

А1 On - 09.12.2023

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на Вања ја покажува нивната нечовечност.

Маркоска: Обидите за манипуалација, поткопување на истрагата и ширење паника кај граѓаните отвораат сериозни сомнежи

Бриф

Маркоска: Обидите за манипуалација, поткопување на истрагата и ширење паника кај граѓаните отвораат сериозни сомнежи

Либертас

Маркоска: Радикалните ставови на Палевски беа алатка на ДПМНЕ, треба да се истражат односите со Мицкоски

24Инфо

Маркоска: Радикалните ставови на Палевски беа алатка на ДПМНЕ

Канал5

Маркоска: Обидите за манипуалација, поткопување на истрагата и ширење паника кај граѓаните отвораат сериозни сомнежи

Zoom