TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови докази околу падот на авионот на Сала!

Екипа - 14.08.2019

Истрагата за смртта на Емилијано Сала денеска обелодени нови докази околу авионската несреќа, утврдувајќи дека во авионот пред уривањето имало огромно количество на јаглерод моноксид. Тестирањето врз мртвото тело на Сала дало изненадувачки ...

Продолжува мистеријата на Хвар! Полицаец и вештак, од бродот итно пренесени во болница

Алсат-М - 14.08.2019

На бродот кој вчера беше пронајден еден мртов маж и четворица во тешка состојба и денеска се случи мистериозен инцидент. Полицаец од увидот и еден вештак се итно пренесени во болница откако им се слошило додека вршеле увид под палубата на бродот.

Нов инцидент на бродот „Атлантија“ во Хрватска, отруен и еден полицаец

Макфакс - 14.08.2019

Бродот на кој се случи инцидент во врска со труење на италијански туристи во близина на Хвар во вторникот, денеска се повтори кога на еден полицаец му се слоши и интервенираше брза помош. Воздухот на бродот „Атлантија“ сè уште е многу токсичен и ...

Причината за смртта на Италијанецот и труењето на децата во Хрватска е јаглерод моноксид

+инфо - 14.08.2019

Наводно, причината за смртта на Италијанецот и труењето на децата во Хрватска е јаглерод моноксид од моторот на бродот. Точната причина допрва треба да биде соопштена и официјално, пренесуваат медиуми.

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Макфакс - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Мистерија на Хвар: Пронајден починат маж на брод, а други четири лица се борат за живот

Скопје1 - 14.08.2019

Еден маж починал ноќеска на брод на Хвар, а другите четири лица, од кои две се деца, се борат за живот. Пренесени се во сплитската болница, а поради нивната тешка состојба мобилизирани се сите лекари и останат медицински персонал.

Мистерија на Хвар: Еден маж починал, а други четири лица се борат за живот

Независен - 13.08.2019

Еден маж починал ноќеска на брод на Хвар, а другите четири лица, од кои две се деца, се борат за живот. Пренесени се во сплитската болница, а поради нивната тешка состојба мобилизирани се сите лекари и останат медицински персонал.

Мистерија во Хрватска; Брод со мртовец и четворица во тешка состојба пристигна на Хвар!

Алсат-М - 13.08.2019

Во пристаниште на хрватскиот остров Хвар денеска пристигнал брод на кој е пронајден едем мртов маж и четири лица во тешка здравствена состојба. Како што пренесува „Далмација денес“, станува збор за лица со италијанско државјанство, од кои две деца, ...

Еден починат од труење со храна, две деца во болница во Хрватска

Макфакс - 13.08.2019

Еден странски државјанин денес е пронајден мртов на брод, а четири лица се пренесени во сплитската болница поради лоша здравствена состојба, соопшти полицијата на Сплитско-далматинската жупанија.

Маж починал на брод во Хрватска, деца со хеликоптер пренесени во болница, најверојатно отруени со храна

+инфо - 13.08.2019

Маж денеска бил пронајден мртов на брод, а четири лица биле пренесени во болница во Сплит во лоша состојба. Две од нив биле деца, кои со хеликоптер биле пренесени до Сплит, а постојат сомнежи дека се работи за труење со храна, пренесува „Индекс“.

На брод починал маж, а четири лица со хеликоптер се префрлени во сплитската болница

24Инфо - 13.08.2019

Претпладнево капетан на брод кој пловел во Јадранското море во близина на Хвар пријавил вонредно влегување во пристаниште, бидејќи бил пронајден мртов маж, а на лоша здравствена состојба се пожалиле уште четворица патници кај кои биле регистирани ...

Нов инцидент на бродот „Атлантија“ во Хрватска, отруен и еден полицаец

Точка - 14.08.2019

Инцидентот во врска со труење на италијански туристи во вторникот на брод во близина на Хвар денеска се повтори кога на еден полицаец му се слоши и интервенираше брза помош. Воздухот на бродот „Атлантија“ сè уште е многу токсичен и опасен, пишува ...

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

24Инфо - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

На брод на Хвар еден маж починал, а четири лица се борат за живот

Република - 13.08.2019

Еден маж починал ноќеска на брод на Хвар, а другите четири лица, од кои две се деца, се борат за живот. Пренесени се во сплитската болница, а поради нивната тешка состојба мобилизирани се сите лекари и медицински персонал.

Еден починат од труење со храна, две деца во болница во Хрватска

Точка - 13.08.2019

Еден странски државјанин денес е пронајден мртов на брод, а четири лица се пренесени во сплитската болница поради лоша здравствена состојба, соопшти полицијата на Сплитско-далматинската жупанија.

Маж починал на брод во Хрватска, деца со хеликоптер пренесени во болница, најверојатно отруени со храна

Сител - 13.08.2019

Маж денеска бил пронајден мртов на брод, а четири лица биле пренесени во болница во Сплит во лоша состојба. Две од нив биле деца, кои со хеликоптер биле пренесени до Сплит, а постојат сомнежи дека се работи за труење со храна, пренесува „Индекс“.

Нов инцидент на бродот „Атлантија“ во Хрватска, отруен и еден полицаец

Centar - 14.08.2019

Инцидентот во врска со труење на италијански туристи во вторникот на брод во близина на Хвар денеска се повтори кога на еден полицаец му се слоши и интервенираше брза помош. Воздухот на бродот „Атлантија“ сè уште е многу токсичен и опасен, пишува ...

Откриена причината за смртта на Италијанецот во Хрватска, децата сè уште се живото загрозени

Република - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

На пристаништето во Хвар допловил брод со мртов маж: Уште четири лица во тешка состојба

Слободен Печат - 13.08.2019

Меѓу лицата пренесени во болница се и две деца, а како што се наведува, најверојатно се работи за труење со храна, пренесува „Индекс“. Еден странски државјанин денес е пронајден мртов на брод, а четири лица се пренесени во сплитската болница поради ...

Маж починал на брод во Хрватска, деца со хеликоптер пренесени во болница, најверојатно отруени со храна

4NEWS - 13.08.2019

Маж денеска бил пронајден мртов на брод, а четири лица биле пренесени во болница во Сплит во лоша состојба. Две од нив биле деца, кои со хеликоптер биле пренесени до Сплит, а постојат сомнежи дека се работи за труење со храна, пренесува „Индекс“.

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Centar - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Еден починат од труење со храна, две деца во болница во Хрватска

Centar - 13.08.2019

Еден странски државјанин денес е пронајден мртов на брод, а четири лица се пренесени во сплитската болница поради лоша здравствена состојба, соопшти полицијата на Сплитско-далматинската жупанија.

Италијанец на Хвар починал од труење со јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Вечер - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италјанец почина на Хвар - откриена е причината за неговата смрт

Сител - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италјанец почина на Хвар – откриена е причината за неговата смрт

4NEWS - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италијанецот кој беше пронајден мртов на брод во Хрватска, починал од јаглерод моноксид

Слободен Печат - 14.08.2019

Полицијата соопшти дека телото на човекот било пронајдено и дека уште пет лица биле хоспитализирани во КБЦ во Сплит. Меѓу нив има две деца во сериозна состојба, кои веднаш биле ставени на респиратор.