TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заврши вештачењето на мобилниот телефон на Катица Јанева, ЈО не открива што е пронајдено

Сител - 22.07.2019

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева. Како што информираат од обвинителството за Сител, извештајот веќе е во рацете на обвинителката Вилма Рускоска но што има во него, како во интерес на истрагата нема да соопштат во овој момент.

Обвинителството го доби извештајот од телефонот на Јанева

Макфакс - 22.07.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција го доби извештајот од вештачењето на мобилниот телефон на обвинителката Катица Јанева, но во интерес на истрагата не соопшти повеќе детали за јавноста.

Една недела по оставката на Јанева, никој не знае каде е екс специјалната обвинителка

Канал5 - 22.07.2019

Една недела по оставката на Катица Јанева и по обелоденувањето на аферата ,,Рекет“, нема официјална информација за тоа каде би можела да се наоѓа екс специјалната обвинителка. Од интервјуа пак на обвинителката во ,, Рекет“ Вилма Русковска деновиве, ...

Со кого се допишувала Катица Јанева?!

Вечер - 22.07.2019

Вештачењето на мобилниот телефон на Катица Јанева треба да даде одговори на сите отворени прашања во врска со нејзината евентуална вмешаност во случајот „Рекет“. Од Обвинителство за весникот „Вечер“ потврдија дека завршило вештачењето на телефонот ...

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева, детали не се откриваат!

Алсат-М - 22.07.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција го доби извештајот од вештачењето на мобилниот телефон на Катица Јанева кој треба да даде насока за евентуална поврзаност и инволвираност на специјалната обвинителка во случајот „Рекет“.

Русковска го доби извештајот од мобилниот на Јанева, може да види со кого се допишувала шефицата на СЈО

Фокус - 22.07.2019

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, кое ја води истрагата за случајот „Рекет“, потврдуваат од Обвинителството.

Заврши вештачењето на одземениот телефон на Катица Јанева

365 - 22.07.2019

Вештачењето на телефонот кој ѝ беше одземен на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е завршено, а извештајот е доставен во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, потврдуваат од Обвинителството.

Обвинителството го доби вештачењето за телефонот, нема сознанија каде е Јанева

Независен - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Никој не знаел дека Јанева го изгубила мобилниот

Алфа - 22.07.2019

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева најверојатно никаде не пријавила дека еден од двата мобилни телефони и е изгубен. Од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција дознале дека Јанева го изгубила телефонот, кога и го ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Локално - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Заврши вештачењето на мобилниот на Катица Јанева

Вечер - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, изјавија од Обвинителството за весникот Вечер. Според обвинителството, денеска е завршено вештачењето, но во интерес на натамошната истрага, ...

Додека е Јанева отсутна, СЈО не може да работи

Фактор - 22.07.2019

Само специјалниот обвинител може да ги потпишува актите во СЈО, па така ова обвинителство не може да работи непречено доколку Катица Јанева како нејзин шеф е отсутна и не се знае каде е, објави СДК.

Подем и пад на СЈО, сите беа за Катица Јанева, што се случи?

ТВ21 - 21.07.2019

„Вие редовно ќе бидете информирани за текот на истрагара и содржината што произлегуваат од незаконскткоследење на коминикациите .преку пратениците вие одлучивте и на негово чело да застанам јас и од тоа нема поголема чест. Правдата ќе победи“.

Обвинителството го доби извештајот од телефонот на Јанева

Н.Македонија - 22.07.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција го доби извештајот од вештачењето на мобилниот телефон на обвинителката Катица Јанева, но во интерес на истрагата не соопшти повеќе детали за јавноста.

Готов е извештајот од вештачењето на телефонот, ОЈО нема сознанија каде е Јанева

Нова ТВ - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Независен - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Заврши вештачењето на мобилниот на Катица, на резултатите ќе почекаме

Нетпрес - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Според обвинителството, денеска е завршено вештачењето, но во интерес на натамошната истрага, деталите засега, нема да се споделат во јавноста.

„Дајте и на мафијата да си одбери и обвинител и судии… па гревота се дечките„: Твитер реакции за Катица Јанева, „новото ...

еМагазин - 21.07.2019

На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите за случајот на Јавното обвинителство „Рекет“, евентуалната инволвираност во истиот и на специјалната обвинителка Катица Јанева , иднината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО)….

Рускоска за Сител: Ги проверуваме мобилните апликации на Јанева, вториот мобилен и бил изгубен во Белград

Сител - 20.07.2019

Во интервјуто за Сител јавниот обвинител Вилма Рускоска која вчера од премиерот Зоран Заев беше предложена за раководител на ЈО за гонење на организиран криминал и висока корупција, во врска со случајот „Рекет“ истакна дека Судот мора да ги прифати ...

За Катица нема посебни истражни мерки, Рускоска објави: Не ја следиме, а дали некој друг ја следи…

Centar - 20.07.2019

Јавната обвинителка Вилма Русковска вели дека таа не е следена од страна на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. „Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанева.

Синот на Катица го изгубил вториот мобилен телефон во Белград, ОЈО потврди дека и Јанева е во случајот „Рекет“

ТВ21 - 20.07.2019

Обвинителката Вилма Русковска попладнево на вестите на Сител, потврди дека Катица Јанева е јавната обвинителка поврзана со случајот „Рекет“. До сега од обвинителството велеа само дека е одземен мобилниот телефон на еден јавен обвинител, но никогаш ...

Завршено е вештачењето на мобилниот телефон на Јанева, извештајот е таен

МКД - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет", потврдија за МКД.мк од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Катица Јанева

Курир - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Заврши вештачењето на мобилниот на Јанева – извештајот во рацете на Русковска

PressingTV - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, но во интерес на натамошната истрага, деталите засега, нема да се споделат во јавноста.

КАТИЦА ВО КАЛ ДО ГУША: Синот на Јанева рекол на ЈО, дека вториот телефон и е изгубен во Белград!

Магазин - 20.07.2019

Во интервјуто за Сител јавниот обвинител Вилма Рускоска која вчера од премиерот Зоран Заев беше предложена за раководител на ЈО за гонење на организиран криминал и висока корупција, во врска со случајот „Рекет“ истакна дека Судот мора да ги прифати ...

Рускоска за Катица Јанева: Не ја следиме, а дали некој друг ја следи…

Република - 20.07.2019

Јавната обвинителка Вилма Рускоска вели дека специјалната обвинителка Катица Јанева, не е следена од страна на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. „Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанева.

Обвинителството го доби вештачењето за телефонот, нема сознанија каде е Јанева

А1 On - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Телма - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“.

Заврши вештачењето на мобилниот на Катица, на резултатите ќе почекаме

Точка - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Според обвинителството, денеска е завршено вештачењето, но во интерес на натамошната истрага, деталите засега, нема да се споделат во јавноста.

Синот на Јанева рекол дека вториот телефон е изгубен во Белград

Фокус - 20.07.2019

Во интервјуто за Сител јавниот обвинител Вилма Рускоска во врска со случајот „Рекет“ истакна дека Судот мора да ги прифати аудио и видео снимките како доказ. Русковска нагласи дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на Јавниот ...

Обвинителството го доби вештачењето за телефонот, нема сознанија каде е Јанева

Press24 - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Скопје инфо - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Заврши вештачењето на телефонот на Јанева

Скопје1 - 22.07.2019

Завршено е вештачењето на одземениот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, изјавија од Обвинителството за весникот Вечер. Според обвинителството, денеска е завршено вештачењето, но во интерес на натамошната истрага, ...

Синот на Катица Јанева рекол дека вториот телефон и е изгубен во Белград

Република - 20.07.2019

Во интервјуто за Сител јавниот обвинител Вилма Рускоска која вчера од премиерот Зоран Заев беше предложена за раководител на ЈО за гонење на организиран криминал и висока корупција, во врска со случајот „Рекет“ истакна дека Судот мора да ги прифати ...

Обвинителството нема сознанија каде е Јанева

24Инфо - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет”, потврдија за МИА од ...

Строга тајна е што е откриенo во телефонот на Јанева

Слободен Печат - 22.07.2019

Вештачењето на телефонот на Катица Јанева беше со цел да се види нејзината комуникација со осомничените во „Рекет". Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна ...

Синот на Јанева рекол дека вториот телефон го изгубила во Белград

Либертас - 20.07.2019

Во интервјуто за Сител јавнaта обвинителка Вилма Рускоска во врска со случајот „Рекет“ истакна дека Судот мора како доказ да ги прифати аудио и видео снимките. Русковска нагласи дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на Јавниот ...

Обвинителството го доби вештачењето за телефонот, нема сознанија каде е Јанева

еМагазин - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

24Инфо - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет”, потврдија за МИА од ...

Катица Јанева имала и втор телефон, ама го изгубила во Белград

Слободен Печат - 20.07.2019

Обвинителството на Јанева и одзеде еден телефон, но неговото вештачење се уште не е завршено. Јавната обвинителка Вилма Рускоска која го води случајот „Рекет“ во интервју за Сител вели дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на ...

Синот на Јанева изјавил дека телефонот го изгубила во Белград

Скопје1 - 20.07.2019

Во интервјуто за Сител јавниот обвинител Вилма Рускоска во врска со случајот „Рекет“ истакна дека Судот мора да ги прифати аудио и видео снимките како доказ. Русковска нагласи дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на Јавниот ...

Извештајот за телефонот готов, без детали со кој комуницирала Јанева

Expres - 22.07.2019

Заврши вештачењето на телефонот на обвинителката Катица Јанева кој ѝ беше одземен минатиот понеделник и од кој требаше да се открие нејзината комуникација со осомничените во случајот „Рекет“. „Вештачењето на мобилниот телефон е завршено.

ЈО: Се зголемува бројот на лица кои пријавуваат кривични дела во случајот „Рекет“

MakPress - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

Сител - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Рускоска во интервју на Сител: Синот на Катица рече дека вториот телефон е загубен во Белград

Press24 - 20.07.2019

Во интервјуто за Сител јавниот обвинител Вилма Рускоска која вчера од премиерот Зоран Заев беше предложена за раководител на ЈО за гонење на организиран криминал и висока корупција, во врска со случајот „Рекет“ истакна дека Судот мора да ги прифати ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

MTM - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Синот на Јанева рекол дека вториот телефон го изгубила во Белград

Локално - 21.07.2019

Во интервјуто за Сител јавнaта обвинителка Вилма Рускоска во врска со случајот „Рекет“ истакна дека Судот мора како доказ да ги прифати аудио и видео снимките. Русковска нагласи дека во најскоро време ќе заврши вештачењето на телефонот на Јавниот ...

Заврши вештачењето на телефонот на Катица Јанева, Обвинителство не соопштува детали

Република - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Јанева

CivilMedia - 22.07.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“, потврдија за МИА од ...

Обвинителството го доби извештајот од вештачењето на телефонот на Катица Јанева

ТВ21 - 22.07.2019

Извештајот од вештачењето на одземениот телефон на јавната обвинителка Катица Јанева стигна во Обвинителството, пренесува МИА потпирајќи се на извори од Обвинителството. Телефонот на Јанева и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет“.