TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Белингем: Сонувам, секој ден се плашам дека некој ќе ме разбуди

Дерби - 05.12.2023

Џуд Белингем е играч кој пошироката јавност го дозна во Борусија Дортмунд, но оваа актуелна сезона која е прва во редовите на шпанскиот великан Реал Мадрид е најдобра во досегашната негова кариера.

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Спортски - 05.12.2023

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната. Англискиот репрезентативец на 17 натпревари во дресот на „кралевите“ постигна 15 голови и четири асистенции ...

Колку пари заработи Реал Мадрид од дресовите на Белингам?

СуперСпорт - 05.12.2023

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 103 милиони евра, а Англичанецот досега постигна 11 гола на 13 меча во Ла Лига. Белингам постигна четири голови и во Лигата на шампиони (ЛШ), па така ги освои срцата на навивачите ...

Белингам искрено за ситуацијата во Реал: „Секој ден се плашам…“

Екипа - 05.12.2023

Џуд Белингам е новата огромна ѕвезда во Реал Мадрид по пристигнувањето ова лето во шпанскиот фудбал. Англичанецот на 17 натпреварот во кралскиот дрес сезонава досега има 15 гола поделувајќи и четири асистенции.

Белингам: „Мислам дека сонувам, се плашам дека некој ќе ме разбуди“

Спортманија - 05.12.2023

Репрезентативецот на Англија и член на Реал Мадрид, Џуд Белингам, синоќа ја доби престижната награда Златно момче за најдобар млад фудбалер во Европа, избор кој го организира италијанскиот „Тутоспорт“, а победникот се добива со гласање на новинарите ...

Белингем: Секој ден се плашам дека некој ќе ме разбуди

TopSport - 05.12.2023

Фудбалерот на Реал Мадрид и на англиската репрезентација Џуд Белингем ја доби наградата Златно момче за 2023 година. Најпрестижната награда во европскиот фудбал за играчи до 21 година, традиционално ја доделува Тутоспорт, а победникот го избираат ...

Не им успеало ниту на Роналдо и Меси: Ако го направи ова Белингам ќе испише историја како никој друг претходно

Спортски - 05.12.2023

Џуд Белингем е на пат да постигне нешто што не успеало ниту на Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Во понеделникот, на играчот од средниот ред на Англија и Реал Мадрид, Белингем му беше врачена наградата „Златно момче“ за 2023 година, која се доделува ...

Белингам ја отвори душата за состојбата во Реал Мадрид

СуперСпорт - 05.12.2023

Џуд Белингам минатото лето го засили Реал Мадрид кога пристигна од Борусија Дортмунд во трансфер вреден 103 милиони евра. Англискиот репрезентативец на 17 натпревари во дресот на „кралевите“ постигна 15 голови и четири асистенции.

Белингем ја доби наградата „Златно момче“ и ја откри тајната за успехот

SportSport - 05.12.2023

Ѕвездата на Реал Мадрид, Џуд Белингем и официјално ја доби наградата „Златно момче“, која му се доделува на најдобриот играч до 21 година во Европа. Наградата му беше врачена на англискиот репрезентативец на специјална церемонија во Торино.

Колку заработи Реал Мадрид од продажбата на дресовите на Белингам

Спортманија - 05.12.2023

Реал Мадрид изминатото лето направи вистински потег со 103 милиони евра вредниот трансфер на Џуд Белингам, а инвестицијата почна да им се исплаќа и финансиски. Белингам е вистински хит, на 13 натпревари во Ла Лига постигна 11 гола, а четири гола ...

Белингам може да направи историја: Нештото кое што го немаат дури ни Меси ни Роналдо

Спортклуб - 05.12.2023

Џуд Белингам е на пат да постигне нешто кое го немаат остварено дури ни Лео Меси и Кристијано Роналдо додека беа дел од Примера. Деновиве му беше врачена наградата „Golden Boy“, за 2023 година, каде беше номиниран за најдобар млад играч до 21 година ...

Белингем ја прими наградата за најдобар млад играч па најави дека следната ќе ја земе неговиот брат

Точка - 05.12.2023

Освојувачот на наградата „Golden Boy“ има листа од тројца играчи кои би можеле да го наследат, а еден од нив е неговиот помлад брат. Не беше големо изненадување изборот за „Golden Boy“, односно за најдобар млад фудбалер на светот.

Белингам по освојувањето на наградата „Златно момче“: Тоа е мојата тајна…

Екипа - 05.12.2023

Сосема очекувано, Џуд Белингем е добитник на наградата „Златно момче“, за најдобар играч до 21 година во Европа. Доделувањето на наградата се одржа во Торино, а Белингем е играчот кој ја доби титулата најдобар со повеќе гласови од кој било негов ...

Наградата „Златно момче“ во рацете на Џуд Белингем

Спортски - 05.12.2023

Играчот на Реал Мадрид и англиската репрезентација Џуд Белингем ја доби наградата Златно момче за 2023 година. Најпрестижната награда во европскиот фудбал за играчи до 21 година ја доделува Tuttosport, а победникот го избираат новинарите од добро ...

Џуд Белингем ја доби наградата „Златно момче“!

Sport 1 - 05.12.2023

Новата ѕвезда на Реал Мадрид, Џуд Белингем ја доби најпрестижната награда во европскиот фудбал за фудбалери под 21 година. Белингем е прогласен за најдобар млад играч во Европа. Синоќа на церемонија во Торино му беше доделена наградата „Златно ...

Издвои три имиња: Белингем „знае“ кој ќе ја освои наградата „Златно момче“ за 2024 година

Дерби - 04.12.2023

Џуд Белингем беше прогласен за најдобар млад играч, поточно ја доби наградата „Златно момче“ која ја доделува италијанскиот медиум „Тутоспорт“. Англичанецот немаше конкуренција, поточно на убедлив начин дојде до признанието за кога тој прогнозира ...

Белингем: Летам на теренот, но знам дека го разочарувам Анчелоти во еден аспект

Дерби - 04.12.2023

„Тутоспорт“ традиционално секоја година ја доделува наградата „Златно момче“ за најдобриот млад играч во светот, а последното вакво признание замина во рацета на Џуд Белингем. Младата ѕвезда на Реал Мадрид воодушевува со своите настапи на 20 години ...

Џуд Белингем успеа да го разочара Карло Анчелоти за една работа, но не на теренот

Sport M - 04.12.2023

Џуд Белингем прави импресивен настап со Реал Мадрид, никогаш не запира да ги освојува височините и да соборува рекорди. Сепак, англискиот репрезентативец откри дека од еден аспект сепак го разочарува менаџерот Карло Анчелоти.

Белингем е најдобар на светот, а се восхитува на чудото oд играч во Реал: Тој е феномен

Спортклуб - 04.12.2023

Англичанецот Џуд Белингем игра прекрасен фудбал во дресот на Реал Мадрид и многумина веќе го сметаат за најдобар играч на светот. Неодамна ја доби наградата за најдобар млад играч, а потоа избра тројца фудбалери кои би можеле да го наследат.

Белингам: Анчелоти е разочаран од мене поради една работа, се трудам, ама тешко ми е

Спортманија - 04.12.2023

Џуд Белингам во пресрет на вечерашната церемонија во Торино, на која ќе ја добие наградата Златно момче, даде интервју за „Тутоспорт“, весникот кој го доделува признанието. Од „Тутоспорт“ објавија дека од 50 лица во жирито кои гласале, 45 му дале ...

Белингем: Летам на теренот, но знам дека го разочарувам Анчелоти во еден аспект

Точка - 04.12.2023

„Тутоспорт“ традиционално секоја година ја доделува наградата „Златно момче“ за најдобриот млад играч во светот, а последното вакво признание замина во рацета на Џуд Белингем. Младата ѕвезда на Реал Мадрид воодушевува со своите настапи на 20 години ...

Наградата Златно момче е во рацете на Џуд Белингем!

24Фудбал - 05.12.2023

Новата ѕвезда на Реал Мадрид, Џуд Белингем ја доби најпрестижната награда во европскиот фудбал за фудбалери под 21 година. Белингем уште во ноември беше прогласен за најдобар млад играч во Европа, а синоќа на церемонија во Торино му беше доделена ...

Белингем: Секој ден се плашам дека некој ќе ме разбуди

Макфакс - 05.12.2023

Фудбалерот на Реал Мадрид и на англиската репрезентација Џуд Белингем ја доби наградата Златно момче за 2023 година. Најпрестижната награда во европскиот фудбал за играчи до 21 година, традиционално ја доделува Тутоспорт, а победникот го избираат ...

Белингем: Секој ден се плашам дека некој ќе ме разбуди

Опсервер - 05.12.2023

Фудбалерот на Реал Мадрид и на англиската репрезентација Џуд Белингем ја доби наградата Златно момче за 2023 година. Најпрестижната награда во европскиот фудбал за играчи до 21 година, традиционално ја доделува Тутоспорт, а победникот го избираат ...

Белингам: Се плашам дека некој ќе ме разбуди од сонот кој го живеам

Спортски - 05.12.2023

Фудбалерот на Реал Мадрид и на англиската репрезентација Џуд Белингем ја доби наградата Златно момче за 2023 година. Белингам ова лето за 110 милиони евра пристигна во Реал Мадрид и се етаблираше во еден од најдобрите фудбалери во Европа.

Белингем: Секој ден се плашам дека некој ќе ме разбуди

Скопје1 - 06.12.2023

Фудбалерот на Реал Мадрид и на англиската репрезентација Џуд Белингем ја доби наградата Златно момче за 2023 година. Најпрестижната награда во европскиот фудбал за играчи до 21 година, традиционално ја доделува Тутоспорт, а победникот го избираат ...

Белингем: Сонувам, да сонувам

Курир - 06.12.2023

Џуд Белингем е играч кој пошироката јавност го дозна во Борусија Дортмунд, но оваа актуелна сезона која е прва во редовите на шпанскиот великан Реал Мадрид е најдобра во досегашната негова кариера.