TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крал го елиминираше Косово и му закажа меч со Македонија, Англија и Португалија ги полнеа мрежите на противниците ...

МКД - 14.11.2019

Чешка се пласираше на Европското првенство откако го совлада Косово пред своите фанови со 2-1, Англија и Португалија забележаа убедливи победи над Црна Гора, односно Литванија. Во натпревар кој трите бода играа голема улога за тоа кој ќе оди на ЕП, ...

ВИДЕО: Англија со седум гола во мрежата на Црна Гора го одбележа јубилејниот 1.000 меч во историјата!

Gol.mk - 14.11.2019

Фудбалската репрезентација на Англија на моќен начин обезбеди ново учество на еден континентален собир. На легендарниот „Вембли“ присутната публика гледаше вистински фудбалски спектакл приреден од своите миленици кои преку фантастична игра го ...

Англија со „седумка“ го одбележа 1.000 натпревар во историјата, Франција и Турција си обезбедија ЕП

Екипа - 14.11.2019

Репрезентацијата на Англија со убедлива победа од 7-0 против Црна Гора во седмиот натпревар од Групата А во квалификациите за ЕП 2020 го одбележа својот 1.000 натпревар во историјата. Извонредниот јубилеј Англичаните го заокружија најдобар со ...

Англија со седумка ја завери визата за ЕП 2020

Слободен Печат - 15.11.2019

Покрај Гордиот Албион и Чешка и Франција обезбедија пласман на ЕВРО 2020. На „Гордиот Албион“ му беше потребен само еден бод од дуелот со Црна Гора, но тие одлучија визата континенталниот собир да ја заверат со стил.

Катастрофа во најава: Англија за едно полувреме ја демолираше Црна Гора (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2019

Репрезентацијата на Англија одигра беспрекорно прво полувреме против селекцијата на Црна Гора и на свој терен во првите 45 минути води со убедливи 5-0, во рамки на квалификациите за Европското првенство. Голеадата на „Вембли“ започна во 11.

Кејн и Роналдо со хет-трик за убедливи победи, Чешка го елиминираше Косово (видео)

TopSport - 14.11.2019

Хери Кејн и Кристијано Роналдо постигнаа по три гола за на своите репрезентации да им донесат убедливи победи во квалификациите за Евро 2020, по кои Англија веќе е патник на континенталниот шампионат, додека Португалија треба само во следниот меч ...

ЕП: Косово изгуби и извиси, Црна Гора настрада на Вембли (видео)

OhridNews - 14.11.2019

Фудбалската репрезентација на Косово против Македонија во Лигата на Нации ќе ја бара шансата за пласман на Европското првенство откако шансите преку квалификациите ги изгубија после поразот од Чешка 2-1.

(ВИДЕО) Роналдо и Кејн со хет-трик за убедливи победи на Португалија и Англија

Спортклуб - 14.11.2019

Селекциите на Англија и Португалија вечерва немаа милост за своите противници и славеа убедливи победи. Актуелните европски шампиони на свој терен ја поразија Литванија со 6-0. Херој на домаќините беше првата „ѕвезда“, Кристијано Роналдо кој запиша ...

Франција, Турција и Англија на чекор до Евро 2020

Макфакс - 14.11.2019

Вечерва со натпреварите во групите А и Б и дербито во Х-групата ќе бидат отворени последните две квалификациски рунди за пласман на Евро 2020. Вечерва, Англија во А-групата треба да го потврди пласманот на Евро 2020.

Чешка со пресврт не дозволи изненадување и го испрати Косово на дуел со Македонија, Англија немаше милост за Црна Гора ...

24Фудбал - 14.11.2019

Чешка се пласираше на Европското првенство откако го совлада Косово пред своите фанови со 2-1, Англија и Португалија забележаа убедливи победи над Црна Гора, односно Литванија. Во натпревар кој трите бода играа голема улога за тоа кој ќе оди на ЕП, ...

Кејн и Роналдо со хет-трик за убедливи победи, Чешка го елиминираше Косово (видео)

Макфакс - 14.11.2019

Хери Кејн и Кристијано Роналдо постигнаа по три гола за на своите репрезентации да им донесат убедливи победи во квалификациите за Евро 2020, по кои Англија веќе е патник на континенталниот шампионат, додека Португалија треба само во следниот меч ...