TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тиквеш ја оправда улогата на фаворит со Струга и ќе брка изненадување со Еурофарм Пелистер

Gol.mk - 18.03.2023

Ракометарите на Тиквеш ја оправдаа улогата на фаворит во пресметката со Струга (23-28) и вечерва против Еурофарм Пелистер ќе бркаат изненадување во Купот на Македонија и пласман на Ф4 турнирот.

Тиквеш во првиот дел ја реши Струга, ќе го предизвика Еурофарм Пелистер во борба за Ф4

24 Ракомет - 18.03.2023

Тиквеш од Кавадарци полесно од очекувањата славеше против тимот на Струга со 28-23 и обезбеди меч против Еурофарм Пелистер, чиј победник ќе го даде патникот на завршниот турнир во Купот на Македонија. Кавадарчани тргнаа силовито.

Радовиш уништен со 15 разлика, Еурофарм Пелистер 2 против Пролет ќе брка нов Ф4 во Купот

Gol.mk - 18.03.2023

Екипата на Еурофарм Пелистер 2 убедливо го совлада Радовиш (17-32) во првиот натпревар од четвртфиналната фаза во Купот на Македонија и в недела против Пролет ќе брка второ по ред учество во завршницата.

Еурофарм Пелистер без проблеми преку Куманово до четвртфинале во Купот, и вториот тим на битолчани победи со Радовиш

Екипа - 18.03.2023

Ракометарите на Еурофарм Пелистер сосема очекувано се пласираа во четвртфиналето на Купот на Македонија откако во првата осминафинална пресметка од Групата 4 која се игра во салата „Боро Чурлевски“ во Битола убедливо славеа против Куманово со 33-21 ...

И двата битолски тима на чекор до Куп полуфинале!

SportMedia - 18.03.2023

И двата битолските тимови се на чекор да се пласираат во полуфиналето во Купот на Македонија. Првиот тим кој е домаќин на еден од четирите турнири ја оправда фаворитската улога против Куманово совладувајќи го со 21-33.

Еурофарм Пелистер рутински го мина Куманово во Купот на Македонија

Gol.mk - 18.03.2023

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја остварија првта зацртана цел во четвртфиналето од Купот на Македонија. Ланскиот финилист без многу проблеми и со половични сили го совладаа составот на Куманово и в недела ќе играат финале за пласман во ...

Петровиќ даде осум гола за полувреме, Еурофарм Пелистер 2 рутински против Радовиш

24 Ракомет - 18.03.2023

Ланскиот полуфиналист во Купот на Македонија, Еурофарм Пелистер 2, и оваа сезона стигна на само чекор до место на завршниот турнир. Избраниците на Александар Зарков лесно го совладаа Радовиш со 32-17 во вториот меч од групата 2 и ќе се борат вечерва ...

Еурофарм Пелистер без мака го мина Куманово

24 Ракомет - 18.03.2023

Тимот на Еурофарм Пелистер лесно ја мина осминафиналната пречка во Купот на Македонија, Куманово, откако славеше со 33-21 и сега ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Струга и Тиквеш за битката за Ф4.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Охрид на гости каj Вардар, Алкалоид го чека Бутел

24 Ракомет - 18.03.2023

Денес низ Европа, како и во Македонија, ќе се одиграат голем број натпревари. Во Македонија во фокусот ќе бидат осминафиналните, односно четвртфиналните натпревари во рамки од Купот во машка и женска конкуренција.

Пелистер не виде мака со Гевгелија, на чекор до завршниот турнир во Купот

24 Ракомет - 17.03.2023

Екипата на Пелистер славеше победа против Гевгелија со 26:17 во полуфиналето од четвртата група во Купот на Македонија и за пласман на Ф4 турнирот ќе се бори со Куманово, кој ја прескокна првата Куп пречка.

Почнува борбата за Ф4 во ракометниот Куп на Македонија

Телма - 17.03.2023

Со три дуели, по еден во машка и два во женска конкуренција почнува решавачката борба за пласман на завршните турнири во ракометниот Куп на Македонија. Серијата мечеви кај мажите се отвора со натпреварот меѓу Пролет и Голден Арт чиј почеток е ...

Куп на Македоннија: 31 екипа на 23 натпревари во три дена ќе се борат за Ф4

24 Ракомет - 17.03.2023

Денеска во Македонија ќе започнат осминафиналните натпревари од Купот во машка и женска конкуренција, а бранители на трофеите од ланските финалиња во Кавадарци се Вардар кај мажите и Металург кај жените.

Денеска стартува битката за пласман на Ф4 турнирот во Купот на Македонија!

SportMedia - 17.03.2023

Денеска, барем кога во прашање е домашниот машки ракомет, стартува битката за пласман на Ф4 турнирот во Купот на Македонија. Со мечот од 18:30 часот меѓу Пролет и Голден Арт, започнуваат осминафиналните мечеви во Купот.

Дрогришки: Само со беспрекорна игра во сите сегменти може да се парира на ривал како Вардар

24 Ракомет - 17.03.2023

Ракометарите на Охрид во сабота ги очекува натпревар во Купот на Македонија. Во рамките на групата 1, Охрид во Скопје се среќава со актуелниот македонски шампион Вардар, кој во досегашниот дел од сезоната на три пати беше поуспешен од охриѓани.

Започнува разврската во Купот, кому четирите места на завршниот турнир во мај?

Gol.mk - 17.03.2023

Од денес до недела започнува разврската во четвртфиналните групи на Купот на Македонија во ракомет. Шеснаесет екипи сонуваат за четири места на „фајнал-фор“ турнирот. Фаворитите Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер , играјќи на домашен терен, не би ...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Започнува борбата за Ф4 во Купот на Македонија

24 Ракомет - 17.03.2023

Денес во Македонија ќе започнат осминафиналните натпревари од Купот во машка и женска конкуренција. Први на теренот ќе излезат екипите на Пролет и Голден Арт во натпревар од втората група.