TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руски град окован во мраз поттикна битка за најдобра фотографија

Факултети - 12.01.2019

Во рускиот град Саратов во тек е натпревар на социјалните мрежи за најстрашна фотографија од автомобили затрупани со снег или куќи оковани во мраз. Овој град е погоден од рекордно високи количества врнежи на снег какви што не се видени во последните ...

Неверојатна глетка од рускиот град Саратов кој е окован во снег и мраз (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановски м. - 11.01.2019

Жителите на градот Саратов, на југот од Русија, се во трка кој ќе ја објави „најстрашната“ ледена фотографија од градот на Волга. View this post on Instagram 😨😨😨 . #саратовские #saratovinst #саратов #ядома #саратовскаяобласть #саратовмойгород ...

(Видео) Неверојатна глетка во Русија – земјата окована во мраз

Макфакс - 10.01.2019

Жителите на градот Саратов, на југот на Русија, се во трка кој ќе ја објави најдобрата фотографија од реката Волга, но и самиот град кој е окован во мраз, пишуваат руските медиуми. Како што пренесоа тамошните медиуми, Саратов оваа недела бил погоден ...