TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бекер му го покажува вистинскиот пат на Ѓоковиќ: Мора да направи една голема жртва за да се врати на врвот!

Дерби - 14.03.2018

Новак Ѓоковиќ ова попладне им потврди на организаторите дека ќе игра и на Мастерсот во Мајами без разлика на тоа што по шокантната елиминација на Индијан Велс истакна дека не требал толку да подрани со враќањето на терените, а во ситуација кога ќе ...

Микроекономија: Како Федерер ги учи децата да заработуваат?

Кајгана - 14.03.2018

Иако им е татко еден од најуспешните и најбогатите спортисти на сите времиња, децата на Роџер Федерер сами си ги заработуваат своите пари. „Како и во последните неколку години, изнајмивме куќа за време на траењето на Индијан Велс, бидејќи едноставно ...

Ѓоковиќ се мачеше во Индијан Велс, но ќе игра и во Мајами

МКД - 14.03.2018

Иако во Индијан Велс испадна уште на стартот и тоа од Таро Даниел кој е 109. на АТП листата, Новак Ѓоковиќ е пријавен и за мастерс турнирот во Мајами. По поразот во Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ рече дека избрзал со враќањето и не бил комплетно ...

Некои викаат дека не е нормален: Призна дека се мачи во Индијан Велс, а ќе игра и во Мајами

Спортклуб - 14.03.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ призна дека побрзал да се врати на тениските терени и дека се мачел во Индијан Велс, но сепак ќе игра и на Мастерсот во Мајами. Во Индијан Велс доживеа пораз од 109.

Потврдено: Ѓоковиќ ќе игра и во Мајами

Спортски - 14.03.2018

Новак Ѓоковиќ е претставен како 12 носител на турнирот во Мајами Србинот ќе настапи на мастерс серија во Мајами, објавија организаторите на турнирот. Ѓоковиќ е поставен за 12 носител на турнирот кој ќе се одржува од 21 март до 1 април.

Бекер: Ноле мора да го жртвува семејството ако сака да се врати во тенискиот врв!

Gol.mk - 14.03.2018

Борис Бекер, некогашниот најдобар тенисер на светот и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, смета дека Србинот мора да го жртвува семејството, доколку сака да се врати на тенискиот врв. Ноле по ланската повреда на Вимблдон и паузата од повеќе од шест ...

Има заработено над 100 милиони евра, а ќерките му продаваат – лимонада!

Sport 1 - 14.03.2018

Најдобриот тенисер во светот, Роџер Федерер, го очекуваат возбудувањата од Индијан Велс, а пред продолжување на патот до титулата, Швајцарецот имаше интересна изјава за медиумите. Тенисерот кој наскоро ќе наполни 37 години, во текот на кариерата од ...

Децата на Федерер продаваат лимонада!

Спортски - 14.03.2018

Роџер Федерер после АТП турнирот во Ротердам повторно се врати на врвот на АТП листата. Меѓутоа еден од најдобрите тенисер во историјата нема намера тука да застане, овие денови тој се натпреварува на Индијан Велс каде што го очекува меч против ...

Федерер откри како самостојно заработуваат неговите осумгодишни ќерки и сите ги изненади

Дерби - 14.03.2018

Рожер Федерер е пример за вистински спортист и човек кој знае како да се однесува на теренот и надвор од него, па токму поради тоа има најголема база на тениски фанови ширум светот. Швајцарецот на 36-годишна возраст успеа да стигне на првото место и ...

Бекер: Новак мора целосно да му се посвети на тенисот

TopSport - 14.03.2018

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковќ, Борис Бекер, го повикал српскиот тенисер да му се позвети на тенисот доколку сака повоторно да се врати на врвот. Ѓоковиќ речиси две години не е на своето препознатливо ниво, има проблеми и со повредите, а во ...

Индијан Велс: Дел Потро и Раониќ експресно во осминафинале, Сок изненаден од Лопез

Gol.mk - 14.03.2018

Едни од најдобрите сервисери во денешниот тенис Хуан Мартин Дел Потро и Милош Раониќ, продолжуваат со одличните игри на првиот Мастерс турнир сезонава во Индијан Велс. Аргентинскиот ас фуриозно ја мина првата сериозна препрека на овој турнир и со ...

Магија со марка „Федерер“ (ВИДЕО)

Локално - 13.03.2018

Неверојатниот почеток на сезоната на Роџер Федерер продолжи со нова победа во 2018 – 6:2, 6:1 против бр.28 во светот Филип Крајиновиќ во третото коло од „Мастерс“ турнирот во Индијан Велс.

Индијан Велс: Федерер маестрален, Чунг го елиминира Бердих, сензација на Чориќ

24 Вести - 13.03.2018

Светскиот рекет број 1, Роџер Федерер по „брза постапка“ го испрати на трибина Србинот Филип Крајиновиќ со 6-2, 6-1 за осминафинална битка против Џереми Шарди на Индијан Велс. Федерер се надмина и себе си на овој дуел, освојувајќи 17 поени во низа.

ВИДЕО: „Дроп шотот“ на Федерер им донесе главоболки на собирачите на топчиња

Gol.mk - 13.03.2018

По победата во Мелбурн и Ротердам, Роџер Федерер , првиот тенисер на АТП листата, продолжи да ги одушевува своите фанови со фантастичните потези и игра на Мастерсот во Индијан Велс. Петкратниот освојувач на титулата на турнирот во САД често знае да ...

ФЕДЕРЕР: Моите одлуки не зависат од Новак и од Рафа

SportMedia - 13.03.2018

Роџер Федерер ја брани титулата на првито Мастерс во новата сезона во Индијан Велс, и засега добро му оди и таа работа... Новост, барем во американскаата пустина е дека „се појави", макар и за кратко Новак Ѓоковиќ, но не и Рафаел Надал.

Стигна новата генерација: Чунг го збриша Бердих, Ќориќ подобар од Баутиста!

Sport 1 - 13.03.2018

Со години во светскиот тенис се бараат наследниците на Федерер, Надал, Ѓоковиќ и упорно младите момци кои доаѓаа разочаруваа, но изгледа стигна новата генерација. Победникот на турнирот за најдобрите млади тенисери во ноември, Кореецот Хјеон Чунг, ...

ВИДЕО: Бердих потклекна пред Чунг, Чориќ со нова лесна победа на Индијан Велс

Gol.mk - 13.03.2018

Сензацијата од Јужна Кореја на Австралија Опен, Хјеон Чунг, вчера докажа дека не случајно шокираше неколку фаворити на првиот Грен слем во сезоната. Младиот Кореец го надигра Томаш Бердих во два сета (6-4, 6-4) и обезбеди место во следната рунда, ...

Федерер со магија од рекетот го измами собирачот на топчиња: Швајцарецот го остави во чудо детето што тргна да ја ...

Спортски - 13.03.2018

Нова генијалност на Федерер. Роџер Федерер , најдобриот тенисер во светот и за многумина и на сите времиња, овие денови настапува на АТП турнирот од Мастерс 1000 серијата која се игра во Индијан Велс, од каде што доаѓа и интересното видео кое се ...

Федерер си поигрува со ривалите, освои 17 поени по ред против Крајиновиќ

Екипа - 13.03.2018

Роџер Федерер продолжува со импресивните настапи, откако во голем стил го мина и третото коло од Мастерс-турнирот во Индијан Велс, совладувајќи го Крајиновиќ со 6-2, 6-1. Убедливата победа е сосема очекувана, но Федерер сепак успеа да се надмине ...

Федерер со генијален трик удар предизвика конфузија меѓу двете дечиња кои собираа топки (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Рожер Федерер го покажа своето најдобро светло на мечот од третото коло на Индијан Велс во кое за противник го имаше Филип Крајиновиќ, но наспроти сите феноменални потези кои ги имаше во двата сета кои ги доби со уверливи 6:2 и 6:1, Швајцарецот ги ...

Федерер без милост кон Крајиновиќ

Стандард - 13.03.2018

Лидерот на светската АТП листа, Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за четвртиот круг на турнирот од сериите „Мастерс“ во Индијан Велс. Петкратниот шампион постигна брза победа против поставениот под број 28, Филип Крајиновиќ (Србија) со ...

Ги учи на вистински вредности: Ќерките од Федерер продаваат лимонада

Таратур - 14.03.2018

После АТП турнирот во Ротердам, современиот крал на тенисот, Роџер Федерер, повторно се востоличи на врвот на АТП листата. Меѓутоа еден од најдобрите тенисер во историјата нема намера тука да застане, овие денови тој се натпреварува на Индијан Велс ...

Федерер откри како самостојно заработуваат неговите осумгодишни ќерки и сите ги изненади

Точка - 14.03.2018

Рожер Федерер е пример за вистински спортист и човек кој знае како да се однесува на теренот и надвор од него, па токму поради тоа има најголема база на тениски фанови ширум светот. Швајцарецот на 36-годишна возраст успеа да стигне на првото место и ...

Бекер: Новак мора целосно да му се посвети на тенисот

Макфакс - 14.03.2018

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковќ, Борис Бекер, го повикал српскиот тенисер да му се позвети на тенисот доколку сака повоторно да се врати на врвот. Ѓоковиќ речиси две години не е на своето препознатливо ниво, има проблеми и со повредите, а во ...

ВИДЕО: Федекс-експрес загуби само три гема и за неполн час го среди Крајиновиќ!

Gol.mk - 12.03.2018

Најтрофејниот тенисер на сите времиња Роџер Федерер полесно од очекуваното обезбеди осминафинале на првиот АТП Мастерс оваа сезона во Индијан Велс. Droppin' it like it's hot #BNPPO18 pic.twitter.com/sxGq4NihAV — Tennis TV (@TennisTV) March 12, 2018 ...

„Федекс“ повторно работи: Најдобриот светски тенисер експресно во следното коло

Спортклуб - 12.03.2018

Роџер Федерер за само 59 минути игра го елиминира српскиот тенисер Филип Крајиновиќ и обезбеди пласман во следното коло од Мастерсот во Индијан Велс. Швајцарецот славеше со 2-0 (6-2, 6-1) и му одржа лекција на Крајиновиќ кој по последните успеси се ...

Ѓоковиќ разочаран: Воопшто не требаше да играм тука, згрешив што избрзав!

Gol.mk - 12.03.2018

Некогашниот најдобар рекет на светот Новак Ѓоковиќ неочекувано експресно ги заврши настапите на првиот Мастерс сезонава во Индијан Велс. Српскиот тенисер во второто коло беше елиминиран од квалификантот Таро Даниел (109.

Ѓоковиќ: Што правам јас овде?!

Sport 1 - 12.03.2018

Новак Ѓоковиќ доживеа голем удар во првиот меч по повредата на лакотот, губејќи од 109. тенисер на светот, Таро Даниел. Новак беше рамноправен од почетокот, но во третиот сет се забележа како наеднаш го загуби ритамот, не можеше да се препознае на ...

Федерер го оправда прекарот: Експресно го реши Крајновиќ

Sport 1 - 12.03.2018

На најдобриот тенисер на денешницата Роџер Федерер му требаше само еден час да го елиминира Филип Крајновиќ од Индијан Велс. „Федекс“ славеше против Србинот со 6-2 и 6-1 и воопшто не му дозволи на противникот барем да се понадева на добар резултат.

Федерер за поразот на Ѓоковиќ: За мене тоа не е изненадување

Спортски - 12.03.2018

Роџер Федерер вечерва со почеток во 21 часот во рамките на турнирот Индијан Велс ќе се сретне со Србинот Филип Крајновиќ. Швајцарецот во денешното интервју пред мечот зборуваше за поразот на Новак Ѓоковиќ кој и денес е главна тема.

Федерер за еден час до осминафиналето на Индијан Велс

Дерби - 12.03.2018

Првиот носител Рожер Федерер остана точно еден час на теренот, што беше доволно да го совлада Филип Крајиновиќ (6:1/6:2) и да се пласира во осминафиналето на Мастерсот во Индијан Велс. Швајцарецот започна со брејк на првиот сервис на Крајиновиќ, но ...

Федерер го совлада Делбонис, Квери му приреди изненадување на Зверев

БркајРабота - 12.03.2018

Роџер Федерер го доигра натпреварот против Аргентинецот Федерико Делбонис на Мастерсот во Индијан Велс и извојува победа од 2-0, откако го доби тај-брекот во вториот сет со 8-6. Во третото коло светскиот рекет број еден ќе се сретне со Србинот Филип ...

Федерер и Дел Потро со поддршка за Ѓоковиќ по елиминацијата од Индијан Велс

Локално - 12.03.2018

Индијан Велс, 12 март 2018 (МИА) – Светскиот тенисер број 1, Роџер Федерер верува дека отсуството оставило трага врз Новак Ѓоковиќ, но очекува дека српскиот тенисер ќе биде се подобар. Ѓоковиќ беше поразен во второто коло на турнирот во Индијан ...

Ѓоковиќ: Не требаше да бидам тука

Шеталиште - 12.03.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, по поразот од Јапонецот Таро Даниел (7:6, 4:6, 6:1), истакнал дека немал големи очекувања од мастерсот во Индијан Велс и дека избрзал со враќањето на тениските терени по шестнеделната пауза поради операцијата на ...

Федерер сега има 14 победи во низа во 2018

TopSport - 12.03.2018

Роџер Федерер во понеделникот ја продолжи својата победничка низа на 14 меча, откако со 6:2/6:1 го „збриша“ српскиот светски тенисер број 28., Филип Краиновиќ на Мастерсот во Индијан Велс.

Федерер со генијален трик удар предизвика конфузија меѓу двете дечиња кои собираа топки

Точка - 13.03.2018

Рожер Федерер го покажа своето најдобро светло на мечот од третото коло на Индијан Велс во кое за противник го имаше Филип Крајиновиќ, но наспроти сите феноменални потези кои ги имаше во двата сета кои ги доби со уверливи 6:2 и 6:1, Швајцарецот ги ...

Бекер: Новак мора целосно да му се посвети на тенисот

Вечер - 14.03.2018

" alt= Поранешниот тренер на Новак Ѓоковќ, Борис Бекер, го повикал српскиот тенисер да му се позвети на тенисот доколку сака повоторно да се врати на врвот. Ѓоковиќ речиси две години не е на своето препознатливо ниво, има проблеми и со повредите, а ...

Федерер сега има 14 победи во низа во 2018

Макфакс - 12.03.2018

Роџер Федерер во понеделникот ја продолжи својата победничка низа на 14 меча, откако со 6:2/6:1 го „збриша“ српскиот светски тенисер број 28., Филип Краиновиќ на Мастерсот во Индијан Велс.

Бекер: Новак мора целосно да му се посвети на тенисот

Точка - 14.03.2018

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковќ, Борис Бекер, го повикал српскиот тенисер да му се посвети на тенисот доколку сака повоторно да се врати на врвот. Ѓоковиќ речиси две години не е на своето препознатливо ниво, има проблеми и со повредите, а во ...

Федерер сега има 14 победи во низа во 2018

Кајгана - 13.03.2018

Роџер Федерер во понеделникот ја продолжи својата победничка низа на 14 меча, откако со 6:2/6:1 го „збриша“ српскиот светски тенисер број 28., Филип Краиновиќ на Мастерсот во Индијан Велс.