TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителството со нови докази за катастрофалното уривање на мостот кај Џенова (ВИДЕО)

Канал5 - 14.08.2019

Делови од паднатиот мост кај Џенова , кога загинаа 43 лица , не биле одржувани повеќе од 25 години.Денеска , на годишнината од трагедијата , се одржа комеморација во близина на мостот. Техничкиот извештај покажа дека делови од мостот што се сруши во ...

И по една година истрага се уште непозната причината за уривањето на мостот Моранди во Џенова

Телма - 14.08.2019

Емоционална церемонија се одржа денеска во Џенова со која се одбележа годишнината од уривањето на мостот Моранди во кое загинаа 43 лица а 16 беа повредени. Семејствата на жртвите, локалните жители и политичарите ја одбележаа годишнината од ...

Стотици луѓе во Џенова им оддадоа почит на загинатите во минатогодишниот пад на мостот

Макфакс - 14.08.2019

Денеска се одбележува првата годишнина од рушењето на мостот Понте Моранди во Џенова при што загинаа 43 лица. Стотици луѓе, меѓу кои и градоначалникот на Џенова, Марко Бучи и италијанскиот премиер Џузепе Конте, се собраа во близина на локацијата за ...

Една година од уривањето на мостот Моранди во Џенова

Кајгана - 14.08.2019

Пред точно една година, на 14 август 2018 во точно 11 часот и 36 минути се урна мостот Моранди во италијанскиот пристанишен град Џенова при што загинаа 43 лица. Граден од 1963 до 1967, мостот Viadotto Polcevera популарно викан Моранди во чест на ...

Ц(ВИДЕО) Нови докази од обвинителството за катастрофалното уривање на мостот кај Џенова

Нетпрес - 14.08.2019

Делови од паднатиот мост кај Џенова, кога загинаа 43 лица, не биле одржувани повеќе од 25 години.Денеска, на годишнината од трагедијата, се одржа комеморација во близина на мостот. Техничкиот извештај покажа дека делови од мостот што се сруши во ...

Стотици луѓе во Џенова им оддадоа почит на загинатите во минатогодишниот пад на мостот

Точка - 14.08.2019

Денеска се одбележува првата годишнина од рушењето на мостот Понте Моранди во Џенова при што загинаа 43 лица. Стотици луѓе, меѓу кои и градоначалникот на Џенова, Марко Бучи и италијанскиот премиер Џузепе Конте, се собраа во близина на локацијата за ...

Обвинителството со нови докази за катастрофалното уривање на мостот кај Џенова

Тера - 15.08.2019

Делови од паднатиот мост кај Џенова , кога загинаа 43 лица , не биле одржувани повеќе од 25 години.Денеска , на годишнината од трагедијата , се одржа комеморација во близина на мостот. Техничкиот извештај покажа дека делови од мостот што се сруши во ...

Стотици луѓе во Џенова им оддадоа почит на загинатите во минатогодишниот пад на мостот

24Инфо - 14.08.2019

Денеска се одбележува првата годишнина од рушењето на мостот Понте Моранди во Џенова при што загинаа 43 лица. Стотици луѓе, меѓу кои и градоначалникот на Џенова, Марко Бучи и италијанскиот премиер Џузепе Конте, се собраа во близина на локацијата за ...

Жителите на Џенова оддадоа почит на загинатите во падот на мостот „Моранди“

Н.Македонија - 14.08.2019

Денеска се одбележува првата годишнина од рушењето на мостот „Моранди“ во Џенова. Во несреќата загинаа 43 лица. Стотици луѓе, меѓу кои и градоначалникот на Џенова, Марко Бучи и италијанскиот премиер Џузепе Конте, се собраа во близина на локацијата ...