TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во ПСЖ се убедени дека Мбапе ќе остане во клубот

Нова ТВ - 15.09.2021

Спортскиот директор во клубот е убеден дека напаѓачот Килијан Мбапе ќе го продолжи договорот со Пари Сен Жермен на крајот од оваа сезона. Неговиот договор истекува во јуни следната година и Французите ќе имаат сериозна конкуренција од шпанскиот ...

Леонардо: Не сме среќни со однесувањето на Реал, не доведоа во ситуација која не ни се допадна

Слободен Печат - 15.09.2021

Реал Мадрид во финишот од летниот преоден рок се обиде да го ангажира Килијан Мбапе, но ПСЖ ги одби понудите на „кралскиот клуб“. Реал Мадрид прво понуди 160 милиони евра, а потоа и 180 милиони плус 20 милиони во бонуси, но францускиот тим беше ...

Леонардо: Мбапе нема да го напушти ПСЖ

Спортски - 15.09.2021

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо уверено објави дека иднината на Килијан Мбапе ќе биде во Париз. Според него Мбапе ќе остане во ПСЖ и покрај фактот што неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

„Мбапе нема да го напушти ПСЖ“

MTM - 15.09.2021

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо, очекува Килијан Мбапе да го продолжи договорот со клубот. Младиот напаѓач има договор со ПСЖ до јуни наредната година. Тој одби неколку понуди да ја продолжи верноста кон клубот, негова желба е да го облече ...

Леонардо: Не можеме да си ја замислиме нашата иднина без Мбапе, сигурен сум дека тој ќе остане во ПСЖ

24Фудбал - 15.09.2021

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо верува дека Килијан Мбапе ќе стави нов потпис на договор со клубот и покрај тоа што силно се поврзува со трансфер во Реал Мадрид. ПСЖ ова лето ја одби понудата од Реал Мадрид за Мбапе, тој влезе во последната ...

„Мбапе нема да го напушти ПСЖ“

Точка - 15.09.2021

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо, очекува Килијан Мбапе да го продолжи договорот со клубот. Младиот напаѓач има договор со ПСЖ до јуни наредната година. Тој одби неколку понуди да ја продолжи верноста кон клубот, негова желба е да го облече ...

Леонардо: Мбапе нема да го напушти ПСЖ

Sport M - 15.09.2021

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо уверено објави дека иднината на Килијан Мбапе ќе биде во Париз. Според него Мбапе ќе остане во ПСЖ и покрај фактот што неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

Леонардо: Мбапе нема да го напушти ПСЖ

Zoom - 15.09.2021

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо уверено објави дека иднината на Килијан Мбапе ќе биде во Париз. Според него Мбапе ќе остане во ПСЖ и покрај фактот што неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

Леонардо: Нема сценарио по кое Мбапе ќе си замине од ПСЖ

Дерби - 14.09.2021

Пари Сен Жермен одлучи да ги одбие сите понуди на Реал Мадрид за Килијан Мбапе во финишот на летниот преоден рок иако стануваше збор за навистина големи суми на пари кога ќе се земе предвид дека Французинот е во последните месеци од актуелниот ...

МБАПЕ, ХАЛАНД, ОБЛАК Еве како изгледа најскапиот тим во Лигата на шампионите (ФОТО)

+инфо - 14.09.2021

Највредниот во тимот е Мбапе (160 милиони евра), потоа Халанд (130). Денес започнува Лигата на шампионите, а специјализираниот портал „Трансфермаркт“ објави формација 4-3-3 составена од најскапите играчи кои сезонава ќе играат во најелитното ...