TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

У-19: Пораз на надежите во голеадата на гостувањето во Полска

Екипа - 11.10.2018

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години загуби од Полска на гостувањето во Варшава на пријателскиот натпревар одигран денеска. Избраниците на Горан Станковски во рамноправен натпревар со домаќините загубија со 4-3 (2-1).

Македонија У19 во меч со седум гола загуби од Полска

Gol.mk - 11.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години доживеа пораз на првиот контролен натпревар кој се играше против Полска на гостински терен, во меч со седум гола кој заврши со резултат 4-3 за домаќинот.

Во меч со седум гола Македонија поразена од Полска

SportMedia - 11.10.2018

Денеска македонската фудбалска репрезентација до 19. години го одигра пријателскиот натпревар на гостински терен против Полска во близина на Варшава. Нашата селекција загуби со резултат 4:3. Иако први поведовме во 27.