TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Обамејанг изнуди, па реализира пенал и донесе израмнување за Арсенал

Gol.mk - 01.08.2020

Арсенал се врати во игра уште во првиот дел од финалето на ФА Купот на „Вембли“. Пјер Емерик Обамејанг избори најстрога казна и потоа самиот ја реализира, за да донесе 1-1 за тимот на Микел Артета.

Пулишиќ ја измеша одбраната, Челзи во водство 🎥

Спортски - 01.08.2020

Арсенал и Челзи на „Вембли“ го играат финалето од ФА Купот, а „сините“ дојдоа до водство уште на самиот старт. Во 6-та минута Кристиан Пулишиќ ја измеша целата одбрана на Арсенал и го матираше голманот ...

ВИДЕО: Жиру асистира со пета, Пулишиќ го отвори финалето на „Вембли“

Gol.mk - 01.08.2020

Челзи го зададе првиот удар во големото финале на ФА Купот кое се игра на „Вембли“. Кристијан Пулишиќ продолжи да покажува фантастична форма и ги израдува „сините“ на Френк Лампард. По одличната асистенција со пета на Оливие Жиру, американскиот ...

ВИДЕО: Одлична акција и потег со пета за гол во мрежата на Арсенал

Спортклуб - 01.08.2020

Финалето од ФА Купот и неможеше да почне подобро, отколку со гол во раната фаза. Челси води по 6. минута од натпреварот со голот на младиот Кристијан Пулишиќ, кој беше проигран елегантно со пета од Оливие Жиру.

Мајсторска акција на Жиру и Пулишиќ: Челси поведе против Арсенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.08.2020

Челси по само пет минути игри во финалето на ФА Купот поведе со 1-0 благодарение на голот на Кристијан Пулишиќ. Младиот Американец погоди по асистенција на Оливие Жиру. Christian Pulisic becomes the first American to score in an #FACupFinal 🇺🇸 ...

Арсенал ќе го предизвика Челзи за спас на сезоната, Европа и титула во ФА Купот

Gol.mk - 01.08.2020

Челзи со пласманот во Лигата на шампионите ја исполни главната цел, но сака да ја круниса сезоната со освојување на ФА Купот и така да ги спречи „топџиите“ да излезат на меѓународната сцена по точно четвртина век.

Додека неговите соиграчи ќе се борат со Челси, Озил одмара во Турција

Дриблинг - 01.08.2020

Месут Озил нема да биде ниту на трибините за да го следи Арсенал во финалето против Челси во ФА Купот. Германскиот репрезентативец одлучил да замине на одмор во Турција откако дознал дека нема да биде во првиот тим на Артета за денешното финале.

ФОТО: Лампард не му верува на Кепа, Артета до најсилното оружје против Челси

Дриблинг - 01.08.2020

Челси и Арсенал попладнево ќе се борат за титулата од ФА Купот на Англија, натпревар кој може да се покаже како клучен за дел од играчите во двата тима кои се пред заминување од Лондон. Франк Лампард за финалето одлучи да го остави Кепа Аризабалага ...

Арсенал ќе игра финале на ФА Куп, а Озил си замина во Турција

Sport 1 - 01.08.2020

Месут Озил нема да биде во составот на Арсенал за финалето во ФА Купот против Челси денеска од 18:30 часот на „Вембли“. Германскиот интернационалец добил дозвола од клубот да замине во Турција.

Лаказет ја објаснува чудната сезона Арсенал, пред мечот кој може да им биде спас

Спортклуб - 01.08.2020

Александер Лаказет смета дека ова попладне доколку неговата екипа слави во ФА Куп финалето против Челси, тоа ќе биде спас на сезоната. Денеска од 18 30 часот на „Вембли“ се игра големото финале меѓу градските ривали, а познато е дека Арсенал е ...

Најмладите тренери во Премиерлигата се борат за најстариот трофеј во Англија

Спортманија - 01.08.2020

Артета и Лампард имаат светла иднина во тренерската работа, предвидуваат стручњаците. Со финалниот натпревар од ФА купот кој почнува во 18.30 часот, вечерва се спушта завесата на сезоната во елитниот фудбал во Англија, а дуелот на Арсенал и Челзи на ...

Бербатов даде тип за финалето на ФА Купот

Дерби - 01.08.2020

Арсенал и Челси денеска ќе се соочат на „Вембли“ во финалето на ФА Купот што значи дека една од овие две екипи ќе има можност да се израдува на трофеј во оваа сезона иако мора да се напомене дека „сините“ се уште се активни и во Лигата на ...

Едно е сигурно: Трофејот од најстарото натпреварување во светот ќе остане во Лондон

Спортманија - 01.08.2020

Арсенал и Челзи играат во меч со кој се затвора најдолгата сезона во Англија Од сите Куп финалиња што се играат низ фудбалскиот свет, едно сепак е посебно. Тоа е финалето во англискиот ФА Куп.

Артета: Челзи е во добра форма, но јас дојдов за да ги вратиме трофеите во Арсенал

Gol.mk - 01.08.2020

Арсенал одигра уште една турбoлентна сезона, во која се сменија дури три тренери. Сезоната ја започна Емери, привремено го замени Љунгберг, за потоа да ја препушти клупата за Микел Артета , кој солидно си ја врши работата и „топџиите“ заиграа ...

Артета: Мотивирани сме да победиме

Опсервер - 01.08.2020

Лондон, 1 август 2020 () – Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме.

Лампард: Арсенал има талент и добар менаџер, патот до трофејот не е лесен

Gol.mk - 01.08.2020

Челзи ја исполни главната цел на сезоната во која очекувањата беа ниски и со четвртата позиција во Премиер лигата, се пласира во Лигата на шампионите. Веќе се договорени доаѓањата на Тимо Вернер и Хаким Зијеч, а пред вратите на „Стемфорд Бриџ“ е и ...

Фудбалерот со највисока плата нема да му помогне на Арсенал во финалето на ФА Купот

Gol.mk - 01.08.2020

Овој викенд се игра големото финале во ФА Купот. Во борбата за титулата ќе учествуваат два лондонски тим, Арсенал и Челзи. Во редовите на тимот предводен од Микел Артета наводно нема да биде Месут Озил.

Лампард: Сакам да освојам трофеј за мојот тим

Опсервер - 01.08.2020

Лондон, 1 август 2020 () – Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот судир за ФА Купот, во кој „сините“ ќе се соочат со Арсенал во потрага по трофејот. – Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно.

Трофејните капитени во трка по првиот пехар како менаџери

Н.Македонија - 01.08.2020

Фудбалските ривали од Лондон, Челси и Арсенал, ќе играат во денешното 149-то финале на ФА-купот на стадионот „Вембли“, од 18.30 часот, предводени од двајца поранешни капитени на овие клубови, Френк Лампард (42 години и 42 дена), менаџер на „сините“, ...

Некогаш ривали, секогаш ривали – пред Лампард една голема дилема за финалето со Арсенал

Спортклуб - 31.07.2020

Градските ривали Арсенал и Челси утре ќе ги одмерат силите во големото ФА Куп финале кое претходно го изборија. Статистички гледано „топчиите“ се најтрофејна екипа во ова натпреварување, па можеби важат за благ фаворит или со подеднакви шанси.

Лампард има само една голема дилема пред финалето со Арсенал

Дерби - 31.07.2020

Утре на програмата е големото финале на „Вембли“ во ФА Купот, натпревар на кој силите ќе ги одмерат лутите градски ривали од Лондон кои минатата сезона играа во завршниот меч во Лига Европа.

Артета: Убеден сум дека Обамејанг нема да го напушти Арсенал по финалето во ФА Купот

Опсервер - 31.07.2020

Лондон, 31 јули 2020 () – Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета ги негираше гласините за евентуалното заминување на напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг по финалето во ФА Купот 2019/20 против Челзи.

Артета: Верувам дека Обамејанг нема да си оди по финалето на ФА купот

А1 On - 31.07.2020

Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета ги негираше гласините за евентуалното заминување на напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг по финалето во ФА Купот 2019/20 против Челзи. – Не мислам дека Обамејанг ќе замине по финалето на Купот, немам такви ...

Артета: Убеден сум дека Обамејанг нема да го напушти Арсенал по финалето во ФА Купот

MakPress - 01.08.2020

Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета ги негираше гласините за евентуалното заминување на напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг по финалето во ФА Купот 2019/20 против Челзи. – Не мислам дека Обамејанг ќе замине по финалето на Купот, немам такви ...

Лампард: Сакам да освојам трофеј за мојот тим

А1 On - 01.08.2020

Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот судир за ФА Купот, во кој „сините“ ќе се соочат со Арсенал во потрага по трофејот. – Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно.

Лампард: Сакам да освојам трофеј за мојот тим

Курир - 01.08.2020

Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот судир за ФА Купот, во кој „сините“ ќе се соочат со Арсенал во потрага по трофејот. – Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно.

Лампард: Сакам да освојам трофеј за мојот тим

Sport M - 01.08.2020

Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот судир за ФА Купот, во кој „сините“ ќе се соочат со Арсенал во потрага по трофејот. – Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно.

Лампард: Сакам да освојам трофеј за мојот тим

iPortal - 01.08.2020

Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот судир за ФА Купот, во кој „сините“ ќе се соочат со Арсенал во потрага по трофејот. – Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно.

Артета: Мотивирани сме да победиме

Курир - 01.08.2020

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме. Две одлични екипи едни против други.

Артета: Мотивирани сме да победиме

А1 On - 01.08.2020

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме. Две одлични екипи едни против други.

Лампард: Сакам да освојам трофеј за мојот тим

MakPress - 01.08.2020

Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот судир за ФА Купот, во кој „сините“ ќе се соочат со Арсенал во потрага по трофејот. – Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно.

Артета: Мотивирани сме да победиме

MakPress - 01.08.2020

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме. Две одлични екипи едни против други.

Артета: Мотивирани сме да победиме

Sport M - 01.08.2020

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме. Две одлични екипи едни против други.

Лампард: Сакам да освојам трофеј со мојот тим

Кајгана - 01.08.2020

– Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно. Знам колку е важен овој трофеј за навивачите, затоа сакам да го освојам за нив и за мојата екипа. Пораснав гледајќи го финалето на ФА Купот, се сеќавам на сите многу добро.

Лампард: Сакам трофеј за мојот тим

Денешен - 01.08.2020

Менаџерот на Челси, Франк Лампард, го коментираше претстојниот судир за ФА Купот, во кој „сините“ ќе се соочат со Арсенал во потрага по трофејот. – Ние сакаме да победиме, тоа е едноставно.

Артета: Мотивирани сме за победа против Челзи

Денешен - 01.08.2020

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше пред финалето на ФА Купот вечерва против Челси. „Не знам што ќе се случи, ова е финале. Јас сум фокусиран на мојот тим, сите сакаме да победиме. Две одлични екипи едни против други.