TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За само неколку минути заработи 2 милиона долари, но и лоши вести: Ким Кардашијан неутешна

Убавина и Здравје - 11.09.2019

Ким Кардашијан (38) вчера ја пушти во продажба својата колекција стегачи за жени со разни облини СКИМС , и за само неколку минути заработи 2 милиони долари. Имено, нејзиниот сајт се блокирал од посетите, пренесуваат американските медиуми.

(Видео) Ким Кардашјан очајна, има неизлечлива болест

Макфакс - 11.09.2019

Ким Кардашјан неколку пати зборуваше за своите здравствени проблеми, односно за псоријазата и ризичната бременост. Сега се појавија нови проблеми. Открила дека зглобовите ѝ се отечени со денови и дека е многу уморна.

Ким Кардашијан се појави во јавноста со досега никогаш пократка коса

Точка - 11.09.2019

Ким Кардашијан Вест има нова фризура. Иако уште пред летото направила боб фризура, косата во меѓувреме ѝ пораснала и сега повторно ја скратила, но повеќе од било кога. Но, пред да ја скрати косата, на Инстаграм-стори ги прашала обожавателите за ...

Шок: Ким Кардашијан има неизлечива болест (видео)

Таратур - 11.09.2019

Ким Кардашјан неколку пати зборуваше за своите здравствени проблеми, односно за псоријазата и ризичната бременост. Сега се појавија нови проблеми. Открила дека зглобовите и се отечени со денови и дека е многу уморна.