TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каракачанов: Петков ќе направи национално предавство околу 24 мај

Фокус - 14.05.2022

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов денеска предупреди дека бугарскиот премиер Кирил Петков се подготвува да направи национално предавство во однос на македонското прашање околу 24 мај.

Каракачанов: Петков подготвува национално предавство околу 24 мај

Република - 14.05.2022

Околу 24 мај дел од владата на чело со премиерот Кирил Петков и партијата „Продолжува промената“ се подготвува за национално предавствo, рече синоќа на БНТ почесниот претседател на ВМРО, Красимир Каракачанов, поранешен вицепремиер и министер за ...

Каракачанов: Петков ќе направи национално предавство околу 24 мај

Press24 - 14.05.2022

Почениот претседател на ВМРО, Красимир Каракачанов, кој е поранешен вицепремиер на Бугарија за „Тајмс.бг“ кажа дека премиерот Кирил Петков ќе изврши национално предавство на 24 мај. „Бугарскиот став е јасен: Компромиси за темата С.

И Скопје и Софија кренаа раце од датум во јуни: Петков потврди дека договор нема да има

Република - 13.05.2022

Дијалог меѓу Скопје и Софија има, но договор нема и македонскиот и бугарскиот премиер тврдат дека во мај нема да се потпише ништо. Кирил Петков денеска во Софија пред пратениците ги отфрли тврдењата дека на 22 мај во Македонија двете влади ќе стават ...

Продолжуваат разговорите меѓу Македонија и Бугарија, Петков дециден дека нема да биде потпишано ништо конкретно

Курир - 13.05.2022

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека разговорите меѓу владите на Северна Македонија и Бугарија продoлжуваат, но ги отфрла тврдењата дека ќе биде потпишан конкретен договор во тек на посетата на бугарската делегација на Северна Македонија на 22 ...

Петков: Продолжуваат разговорите меѓу двете влади

Република - 13.05.2022

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека разговорите меѓу владите на Македонија и Бугарија продoлжуваат, но ги отфрла тврдењата дека ќе биде потпишан конкретен договор во тек на посетата на бугарската делегација на Македонија на 22 мај, објави ...

Петков: Продолжуваат разговорите меѓу двете влади

Алсат-М - 13.05.2022

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека разговорите меѓу владите на Северна Македонија и Бугарија продoлжуваат, но ги отфрла тврдењата дека ќе биде потпишан конкретен договор во тек на посетата на бугарската делегација на Северна Македонија на 22 ...

Петков: Продолжуваат разговорите меѓу двете влади

Опсервер - 13.05.2022

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека разговорите меѓу владите на Македонија и Бугарија продoлжуваат, но ги отфрла тврдењата дека ќе биде потпишан конкретен договор во тек на посетата на бугарската делегација на Македонија на 22 мај, објави ...

Петков: Продолжуваат разговорите меѓу двете влади

Независен - 13.05.2022

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека разговорите меѓу владите на Северна Македонија и Бугарија продoлжуваат, но ги отфрла тврдењата дека ќе биде потпишан конкретен договор во тек на посетата на бугарската делегација на Северна Македонија на 22 ...

Петков: Продолжуваат разговорите меѓу двете влади

4NEWS - 13.05.2022

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека разговорите меѓу владите на Северна Македонија и Бугарија продoлжуваат, но ги отфрла тврдењата дека ќе биде потпишан конкретен договор во тек на посетата на бугарската делегација на Северна Македонија на 22 ...

Петков: Продолжуваат разговорите меѓу двете влади

Zoom - 13.05.2022

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека разговорите меѓу владите на Северна Македонија и Бугарија продoлжуваат, но ги отфрла тврдењата дека ќе биде потпишан конкретен договор во тек на посетата на бугарската делегација на Северна Македонија на 22 ...

Петков: Нема да има решение во мај, ниту почеток на преговори во јуни

Нова ТВ - 13.05.2022

Кирил Петков денеска во Софија пред пратениците ги отфрли тврдењата дека на 22 мај во Македонија двете влади ќе стават потпис на конкретен документ. Петков вели дека дури и доаѓањето на бугарската делегација не е финализирано.

Петков тврди: Нема да потпишеме ништо конкретно во Македонија

Фокус - 13.05.2022

Кирил Петков денеска во Софија пред пратениците ги отфрли тврдењата дека на 22 мај во Македонија двете влади ќе стават потпис на конкретен документ. Петков вели дека дури и доаѓањето на бугарската делегација не е финализирано.

Каракачанов: Петков подготвува национално предавство околу 24 мај

Независен - 14.05.2022

Околу 24 мај дел од владата на чело со премиерот Кирил Петков и партијата „Промените продолжуваат“ се подготвува за национално предавство, о изјави почесниот претседател на бугарското ВМРО, Красимир Каракачанов, кој е поранешен вицепремиер и ...

Каракачанов: Петков подготвува национално предавство околу 24 мај

Lider - 14.05.2022

Околу 24 мај дел од владата на чело со премиерот Кирил Петков и партијата „Продолжува промената“ се подготвува за национално предавствo, рече синоќа на БНТ почесниот претседател на ВМРО, Красимир Каракачанов, поранешен вицепремиер и министер за ...

Петков подготвува национално предавство, вели Каракачанов

360 степени - 14.05.2022

Околу 24 мај дел од владата на чело со премиерот Кирил Петков и партијата „Продолжува промената“ се подготвува за национално предавство. Ова го изјави почесниот претседател на ВМРО, Красимир Каракачанов, поранешен вицепремиер и министер за одбрана ...

Kaракачанов тврди дека Петков подготува национално предавство околу 24 мај

PressingTV - 14.05.2022

Околу 24 мај дел од владата на чело со премиерот Кирил Петков и партијата „Продолжува промената“ се подготвува за национално предавствo, рече синоќа на БНТ почесниот претседател на ВМРО, Красимир Каракачанов, поранешен вицепремиер и министер за ...