TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четири гола на Лазаров, нов шок за Нант во Франција

Gol.mk - 15.05.2019

Македонскиот капитен Кирил Лазаров и неговиот Нант доживеаја нов шок во Франција и во најдобрата лига поразени се вторпат по ред. По поразот од Ним , екипата на Нант на домашен терен беше апсолутен фаворит против Аикс , но и во овој натпревар не ...

Нант на Лазаров е во криза

Екипа - 15.05.2019

Ракометарите на Нант во клучниот дел од сезоната влегуваат во сериозна криза. Францускиот прволигаш, за кој настапува и Кире Лазаров, по елиминацијата од Барселона во ЛШ влезе во „црна серија“ и во домашното првенство, губејќи го вториот натпревар ...

Нант и Лазаров во криза, втор пораз дома

SportMedia - 15.05.2019

Во најлош момент, Кире Лазаров и екипата на Нант дозволија голем „кикс“ на домашен терен против екипата на Екс Прованс и пораз од 28:27 кој ги остава чекор назад во битката за пласман во Лигата на шампионите следната сезона.