TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ситна пара за Боки 13: Летните хит-сандали “Версаче“ за само 1.600 американски долари!

Вечер - 22.07.2019

Без разлика на сите случувања околу притворањето во затворот во “Шутка“, а тоа е некоја сосема друга тема за пишување, факт е дека модниот стил на Бојан Јовановски-Боки 13 едноставно не можевме никогаш да го игнорираме… Тој секојдневно на Инстаграм ...

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА: Еве колку илјадници ЕВРА чини облеката на БОКИ 13!

Магазин - 22.07.2019

Боки 13 секогаш е најактуелен со скоро сѐ што прави, а последните недели се наоѓа во центарот на вниманието поради рекетот кој го изврши над бизнисменот Орце Камчев. Како и познатите светски ѕвезди и тој носеше облека од најпознатите брендови на ...

ВИДЕО: ЕДЕН ОД КЛУЧЕВИТЕ НА ПАНДОРИНАТА КУТИЈА Е ВО МОИТЕ РАЦЕ – изјави Боки 13

ММС - 22.07.2019

Да не заборават тие што сакаат да го дискредитираат моето име, да ме стават во контекст на некакви криминални дејствија и се останато, дека ЕДЕН ОД КЛУЧЕВИТЕ НА ПАНДОРИНАТА КУТИЈА Е ВО МОИТЕ РАЦЕ, рече Боки ...

Шоу-бизнисот го донесе во реалноста: Подемот и падот на Боки 13

Скопје1 - 22.07.2019

Патот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, од учесник во балканско реално шоу, хуманитарен работник,сопственик на телевизија, до осомничен за перење пари и примање награда за противзаконско влијание.

Колумна: “ОТВОРИ, ОТВОРИИИИ, ООО ЏИМИ ОТВОРИ КО ТИ ВИКАМ, ЕЈJJJ!!!!

OhridNews - 22.07.2019

Седи. Значи вака…..уф….ние со сите…..ама тие….ох….Абе како да се смирам. Лелеле шо ни се случи лелееееее. Убо викаш …чек да се смирам и ќе ти кажам. Уф….не вервев дека нешто вакво….Значит вака.

Побогу, Боки, врати се по старо

ММС - 21.07.2019

Искрено, нам ни е интересно како Боки 13 си игра со себе. Се ребрендира и ретушира, се бара, се пронаоѓа и пак се напушта (не ни се интересни оние кои тоа озбилно го сфаќаат). Све тоа супер.

КОД: Полициска заштита и судски пресуди за Боки 13

Телма - 21.07.2019

Во агенцијата за медиуми веќе е отворена истрага, засега Боки не дал изјава заверена на нотар во која ќе потврди дека сонот сепак не му е исполнет, дека не е сопственик на медиум. Татко му и Ерцеговиќ се потпишале дека се тие сопствениците.

Што му посака Фросина Ременски на Боки во октомври 2017: Успех на мојот другар во неговиот европски медиумски проект

Република - 20.07.2019

Не е тајна дека Фросина Ременски беше многу блиска со Бојан Јовановски. Таа во октомври 2017 година на Боки му посака многу успех Му посакувам успех на мојот другар Боки во неговиот европски медиумски проект – напиша пратеничката Фросина Ременски ...

(ВИДЕО) КОД: Полициска заштита и судски пресуди за Боки 13

Либертас - 21.07.2019

Во агенцијата за медиуми веќе е отворена истрага, засега Боки не дал изјава заверена на нотар во која ќе потврди дека сонот сепак не му е исполнет, дека не е сопственик на медиум. Татко му и Ерцеговиќ се потпишале дека се тие сопствениците.

Полициска заштита и судски пресуди за Боки 13

Република - 21.07.2019

Во агенцијата за медиуми веќе е отворена истрага, a засега Боки 13 не дал изјава заверена на нотар во која ќе потврди дека сонот сепак не му е исполнет, дека не е сопственик на медиум. Татко му и Ерцеговиќ се потпишале дека се тие сопствениците, ...