TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку едно лице загина, четири се повредени при падот на мал авион во близина на Загреб

Р.С.Европа - 25.05.2024

Едно лице загина, а четворица се повредени при пад на спортски авион недалеку од Загреб, соопшти денеска хрватската полиција на социјалната мрежата Икс (Х) порано позната како Твитер. На летот биле регистрирани пет патници.

(ФОТО+ВИДЕО) Едно лице загина, а четворица се повредени – се урна мал спортски авион во околината на Загреб

360 степени

Лоциран авионот кој се урна во близина на Загреб: Едно лице загинато, три повредени

ТВ21 - 25.05.2024

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се урна во близина на Загреб. Според неофицијални информации, едно лице загинало, а три се повредени. На местото веднаш биле испратени бројни спасувачки и медицински екипи.

Едно лице загинато, три повредени: Лоциран авионот кој се урна во близина на Загреб

4NEWS