TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И до минус 7 утре изутрина

+инфо - 06.12.2018

Температурите уште повеќе ќе опаѓаат ноќва, пред сѐ поради претежно ведрото време, па до утре изутрина температурите ќе се спуштат од минус 7 степени Целзиусови до 1 степен. На планинските места за неколку степени постудено – околу минус 10 степени.

Славчо Попоски информира, доаѓа уште постудена ноќ – детали

1tv - 06.12.2018

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места истите ќе се спуштат до околу па и под ...

Измерени -9 степени: Ова е најстуденото место утрово во Македонија

Press24 - 06.12.2018

Ова се температурите од рано наутро во градовите низ Македонија. Денеска сончев, но студен ден. Утрово со минус девет степени е најстудено во Дебар. Тмпературите речиси секаде се во ...

Метеоролозите совонредна најава: Доаѓа голем студ

Press24 - 06.12.2018

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места истите ќе се спуштат до околу па и под ...

Утре наутро температурите до -7, на планините до -10 степени

Курир - 06.12.2018

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места истите ќе се спуштат до, околу па и под ...

Утре наутро температурите до -7, на планините до -10 степени

Сител - 06.12.2018

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места истите ќе се спуштат до, околу па и под ...

Утре наутро температурите до -7, на планините до -10 степени

Пулс24 - 06.12.2018

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места истите ќе се спуштат до, околу па и под ...