TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НИТУ РЕАЛ, НИТУ БАРСА: НАЈК ГО КУПУВА НЕЈМАР?! Еве што вели неговиот татко…

Поглед - 13.03.2018

Реал или Барса? Што вели таткото на Нејмар? Шпанскиот магазин АС објави како Најк има план да помогне на Реал Мадрид за Нејмар да го облече кралскиот дрес. Наводно планот на ова угледна компанија за спортска опрема да за 400 милиони евра го купи ...

Перез „нема каде“ – формата на Роналдо причина да го добие она што го бара!

Спортски - 13.03.2018

Според последните најави од Шпанија, Кристиано Роналдо со формата во која игра во последно време го принудва Реал Мадрид да му понуди нов договор, но под условите кои ги бара Португалецот.

Таткото на Нејмар проговори за неговиот евентуален трансфер во Реал

Спортски - 13.03.2018

Шпански „Ас“ во текот на дешениот ден објави дека „Најк“ има план да му помогне на Реал Мадрид во доведувањето на Нејмар. Наводно планот на оваа реномирана спортска компанија е со 400 милиони да го доведе Нејмар во Реал Мадрид и така да го сруши ...

Што велат навивачите на Реал Мадрид за евентуалниот трансфер на Нејмар

Sport 1 - 13.03.2018

Речиси секојдневно се појавуваат нови шпекулации низ медиумите кои го поврзуваат Нејмар со преселба во редовите на Реал Мадрид. Шпанскиот весник „АС“ направи анкета помеѓу навивачите на „кралевите“ дали го сакаат Бразилецот во својот тим.

Нејмар во Реал Мадрид? – Еве го одговорот на навивачите!

Спортски - 13.03.2018

Нејмар во последно време се почесто се доведува во врска со Реал Мадрид. Пари Сен Жермен постави цена за Нејмар и таа воопшто не е ниска – 400 милиони евра. Може ли некој клуб да ја плати оваа сума? Тешко, но доколку некој може тогаш тоа сигурно е ...

„Најк“ ќе ја има главната улога во доведувањето на Нејмар во Реал

SportMedia - 13.03.2018

Фирмата за спортска опрема „Најк“ е подготвена да го финансира трансферот на Нејмар во Реал Мадрид, но само доколку „кралскиот клуб“ прифати да го смени спонзорот. Најтрофејниот шпански клуб има договор со „Адидас“, со кој има договор до 2020 година.

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

А1 On - 13.03.2018

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, но доколку „кралскиот“ клуб го раскине договорот со „Адидас“, објави шпанскиот весник „Ас“.

Дали е ова знак дека Гризман се сели во Барселона?

СуперСпорт - 13.03.2018

Шпекулациите за преселбата на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона се уште поголеми. Веќе неколку денови се зборува за тоа, а наводно неговата девојка започнала да бара куќа во Каталонија.

„АС“: „Најк“ со клучна улога за трансферот на Нејмар во Реал

Стандард - 13.03.2018

„Најк“, компанијата за спортска облека, е подготвена да финансира дел од можниот трансфер на Нејмар од Пари Сен Жермен во Реал Мадрид. Ова е дел од стратегијата на американската компанија за идно партнерство со „кралскиот“ клуб.

„Најк“ му помага на Реал да го донесе Нејмар

Спортски - 13.03.2018

Мадридските медиуми денес пласираа многу инетерсна теорија за трансферот на Нејмар во Реал Мадрид. Весникот „АС“ пренесува дека трансферот на Нејмар во Реал Мадрид би можело да го помогне, ни повеќе ни помалку, туку компанијата „Најк“.

Гризман уште еднаш го одби Атлетико Мадрид, извесен е трансферот во Барселона

Екипа - 13.03.2018

Францускиот интернационалец Антоан Гризман по завршувањето на оваа сезона и дефинитивно ќе си замине од Атлетико Мадрид, откако ја одби и последната понуда на клубот за продолжување на соработката.

Дефинитивно „НЕ!“: Гризман ја одби и последната понуда на Атлетико, Французинот со сигурност се сели во Барса!

Спортклуб - 13.03.2018

Умре и последната надеж дека Атлетико Мадрид ќе го задржи Антоан Гризман и ќе го спречи неговиот трансфер во конкурентската Барселона. Според сознанијата на француските и шпанските медиуми, Гризман ја одбил и последната понуда на Атлетико за ...

Нејмар нема право на збор: Неговиот спонзор се договара со Реал Мадрид

СуперСпорт - 13.03.2018

Откако го повреди стапалото на почетокот на месецот и нема да игра до крајот на сезоната, Нејмар замина на рехабилитација во Бразил и на пријателите им кажа дека нема повеќе намера да се враќа во Париз.

Готово: Гризман ги одби сите понуди, се сели на „Камп Ноу“

Спортски - 13.03.2018

Француските медиуми пренесуваат дека Антоан Гризман категорично одбил да го продолжи неговиот договор со Атлетико Мадрид, бидејќи има преддоговор со Барселона. Гризман ја одбил и последната понуда на Атлетико за продолжување на договорот со ...

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал!?

TopSport - 13.03.2018

Нејмар, на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната. Замина на операција во Бразил, а наводно на пријателите им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

„Најк“ ќе го донесе Нејмар во Мадрид, ако Реал го откачи Адидас

Sport 1 - 13.03.2018

Откако заработи скршеница на метатарзалната коска во стапалото, поради која беше опериран и ја заврши сезоната во дресот на Пари Сен Жермен, бразилската ѕвезда Нејмар повторно е во фокусот на вниманието со најавите дека неговата авантура во ...

„Најки“ ќе го носи Неијмар во „Реал“

Нетпрес - 13.03.2018

Производител на спортска опрема „Најки“ се понудил на „Реал“ да му помогне да го донесе Неијмар во Мадрид, а за возврат кралскиот клуб да носи нивни дресови, а не на „ Адидас“, пишува шпанскиот спортски весник „АС“.

Реал го продава Бензема во ПСЖ и го зема Нејмар

Локално - 13.03.2018

Европскиот клупски шампион Реал Мадрид е подготвен да се раздели со францускиот напаѓач Карим Бензема во летото за 50 милиони евра, соопштува sport.es. Според извор од клубот меѓу варијантите е шпанскиот шампион да го понуди Бензема на Пари Сен ...

Реал Мадрид добива неочекувана помош за трансферот на Нејмар – „Најк“!

Екипа - 13.03.2018

Неизвесноста околу Нејмар и неговата иднина не престанува да го „тресе“ светот, сите го чекаат моментот кога Бразилецот ќе каже „да“ на Реал Мадрид, или пак ќе ги изненади и ќе остане уште една сезона во Париз.

„Најк“ му нуди на Реал Мадрид помош околу реализацијата на трансферот на Нејмар, но има услов за тоа

24Фудбал - 13.03.2018

Постои опција Нејмар да се пресели на Сантијаго Бернабеу, во таа мисија може да биде вклучен дури и Најк. Барселона негираше било каква можност Нејмар да се врати во нивните редови, иако, според тоа што го гледаме голема е желбата кај дел од ...

„Најк“ му порача на Реал Мадрид: Ќе ви го донесеме Нејмар ако носите наши дресови

МКД - 13.03.2018

Според реномираниот спортски весник „АС“, Најк би му помогнал на Реал Мадрид да дојде до Нејмар, но само ако наместо Адидас почнат да ги носат нивните дресови. Нејмар се повреди и нема намера да се врати во Париз, најважно му е да се рехабилитира ...

Чудна размена: Реал го нуди Бензема за бекот на Арсенал

Екипа - 13.03.2018

Повеќе од јасно е дека Карим Бензема нема да биде член на Реал Мадрид од следната сезона, клубот веќе му бара нова средина и размислува како да го искористи Французинот за ново засилување.

Трансферот од 400 милиони повеќе не изгледа нереален: Најк ќе плати дел од отштетата на Нејмар!?

Спортклуб - 13.03.2018

Американската компанија за производство на спортска опрема Најк ќе финансира дел од трансферот на Нејмар од ПСЖ во Реал Мадрид, тврдат весникот АС. Официјален спонзор на Реал во моментов е Адидас, но договорот на двете страни е со важност до 2020 ...

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

А1 On - 13.03.2018

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид би го продал следното лето напаѓачот Карим Бензема, доколку некој клуб за него понуди 50 милиони евра. Вп некои шпански медиуми се појавија информации за вклучување на Бензема како дел од пакетот што ...

Реал Мадрид е подготвен да го продаде Бензема?...

Н.Македонија - 13.03.2018

Реал Мадрид е подготвен да го продаде Бензема? Актуелниот европски и шпански фудбалски шампион Реал Мадрид, наводно е подготвен да го продаде напаѓачот Карим Бензема (30) налето, доколку некој клуб за него понуди 50 милиони евра, пренесуваат ...

Готово: Бензема и Реал Мадрид се разделуваат

Спортски - 12.03.2018

Шпанските медиуми пренесуваат дека без оглед на исходот на сезоната, Карим Бензема после девет години ќе го напушти Реал Мадрид. Најверојатна дестинација за Французинот е Пари Сент Жермен кој бара замена за Кавани , но можно е Бензема кариерата да ...

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

Независен - 13.03.2018

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, но доколку „кралскиот“ клуб го раскине договорот со „Адидас“, објави шпанскиот весник „Ас“.

„Најк“ му помага на Реал да го донесе Нејмар

Таратур - 13.03.2018

Мадридските медиуми денес пласираа многу инетерсна теорија за трансферот на Нејмар во Реал Мадрид. Весникот „АС“ пренесува дека трансферот на Нејмар во Реал Мадрид би можело да го помогне, ни повеќе ни помалку, туку компанијата „Најк“.

Готово: Гризман ги одби сите понуди, се сели на „Камп Ноу“

Таратур - 13.03.2018

Француските медиуми пренесуваат дека Антоан Гризман категорично одбил да го продолжи неговиот договор со Атлетико Мадрид, бидејќи има преддоговор со Барселона. Гризман ја одбил и последната понуда на Атлетико за продолжување на договорот со ...

Компанијата „Најки“ го носи Нејмар во Реал!?

Макфакс - 13.03.2018

Нејмар, на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната. Замина на операција во Бразил, а наводно на пријателите им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

+инфо - 13.03.2018

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид би го продал следното лето напаѓачот Карим Бензема, доколку некој клуб за него понуди 50 милиони евра. Вп некои шпански медиуми се појавија информации за вклучување на Бензема како дел од пакетот што ...

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

+инфо - 13.03.2018

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, но доколку „кралскиот“ клуб го раскине договорот со „Адидас“, објави шпанскиот весник „Ас“.

Компанијата Најки го носи Нејмар во Реал!?

Вечер - 13.03.2018

" alt= Нејмар, на почетокот на месецот ја скрши метатарзалната коска во стапалото. Тој нема да игра до крајот на сезоната. Замина на операција во Бразил, а наводно на пријателите им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

Канал5 - 13.03.2018

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид би го продал следното лето напаѓачот Карим Бензема, доколку некој клуб за него понуди 50 милиони евра. Во некои шпански медиуми се појавија информации за вклучување на Бензема како дел од пакетот што ...

Реал подготвен да го продаде Бензема за 50 милиони евра

Sport M - 13.03.2018

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид би го продал следното лето напаѓачот Карим Бензема, доколку некој клуб за него понуди 50 милиони евра. Вп некои шпански медиуми се појавија информации за вклучување на Бензема како дел од пакетот што ...