TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple работи на сопствена конзола за видеоигри

Кајгана - 11.05.2021

Apple ќе направи своја конзола за видеоигри, дознава WCCFTech. Гејмерската индустрија трае веќе повеќе од 25 години, а Apple сака да биде дел од неа и да направи сопствена конзола. Конзолата би требало да биде слична на Nintendo Switch и компанијата ...

„PlayStation 5“ е веќе зрел за ремонт, следната година доаѓа освежена верзија

ММС - 10.05.2021

Конзолата „PlayStation 5“ се појави на крајот од мината година, проследена со овации од публиката и критичарите благодарение на новитетите кои го донесе, што се одрази со рекордната продажба за многу краток период.

Недостатокот на PS5 конзоли е проблем кој би можел да се развлече и во 2022 година

IT.mk - 10.05.2021

PS5 беше лансиран во ноември 2020 година, но само исклучително мал број гејмери успеаја да ја зграпчат конзолата на Sony. Како најголем проблем се издвојува недостаток на одредени компоненти, попрецизно недостаток на полупроводници кои се критични ...

Неофицијално PS5 спрема „PRO“ верзија во втората половина од 2022 година?

Порта - 11.05.2021

Најпопуларната конзола за играње „Playstation 5“ се појави кон крајот на минатата година, проследена со бурни овации од публиката и критичарите благодарение на иновациите што ги донесе во играњето со конзоли, што се рефлектираше во рекордната ...

Нема криза за Нинтендо – за време на пандемијата продаде 28 милиони конзоли

Тера - 11.05.2021

Во последната фискална година, која заврши кон крајот на март, според најновиот извештај на компанијата, Nintendo продаде скоро 30 милиони конзоли Switch. Тоа е зголемување за 37 проценти во споредба со фискалната 2019 година, кога беа продадени 21 ...

PlayStation 5 ќе нема ниту за лек низ продавниците и во наредната година

Телефони.мк - 10.05.2021

Sony најверојатно ќе има претешка задача да одговори на огромната побарувачка од страна на фановите, па затоа се предвидува сценарио според кое ќе има ограничени количини на новата гејмерска конзола PlayStation 5 во физичките продавници.

PlayStation 5 – проблеми со залихите ќе има и во 2022 година

Кајгана - 10.05.2021

Sony не очекува подобрување на залихите на PlayStation 5, барем не наскоро. Извршниот директор на Sony, Хироки Тотоки изјави дека е многу тешко за компанијата да се справи со побарувачката за конзолата PlayStation 5 и дека сегашната состојба ќе ...