TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ со награда за камбек на годината

А1 On - 09.11.2018

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ доби две од годишните награди на Асоцијацијата на тениските професионалци (АТП). Србинот ќе ја добие наградата за тоа дека завршува како прв на листата, како и за камбек на годината. Тој од 22.

Ѓоковиќ е повратник на годината, Вајда најдобар тренер во тенисот

Gol.mk - 09.11.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е прогласен за повратник на годината во избор на АТП. Србинот во јуни беше 22. на ранг-листата, но успеа да ја заврши годината на првото место на АТП-листата, по одличните игри и освоените титули на Вимблдон, ...

Федерер: Жена, мајка, сестра, ќерки… Опкружен сум со жени!

TopSport - 09.11.2018

Роџер Федерер подолго време е поборник на исти наградни фондови за тенисерите и тенисерките, и во интервју за „Тајмс“ открива дека жените се голем дел од неговиот живот и дека мора да ги смета за еднакви. „Јас сум опкружен со жени.

АТП ги додели наградите: Ѓоковиќ е повратник на годината! (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е прогласен за повратник на годината во избор на АТП, откако успеа да ја заврши сезонава на првото место. Србинот во јуни беше 22. на ранг-листата, но по титулите на Вимблдон, Синсинати, Ју-Ес Опен и Шангај ...

Новак Ѓоковиќ – повратник на годината во изборот на АТП

Екипа - 09.11.2018

Новак Ѓоковиќ кој од неодамна повторно е прв светски рекет, го доби признанието „повратник на годината“ во традиционалниот годишен избор на најдобрите што го прави АТП. Во таборот на српскиот тенисер заврши и наградата за тренер на годината.

Ѓоковиќ ја доби наградата „повратник на годината“, а Вајда беше најдобар тренер!

СуперСпорт - 09.11.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ ја доби наградата за „повратник на годината“, додека неговиот тренер Маријан Вајда беше најдобар сезонава. Србинот ја доби наградата со гласовите на колегите, откако за само четири ипол месеци од 22.

АТП награди: Ѓоковиќ крал, Вајда тренер на годината, Федерер миленик на фановите

Спортклуб - 09.11.2018

На еден ден пред почетокот на завршниот Мастерс во Лондон, АТП ги објави наградените за оваа сезона која е пред нејзиниот крај. Новак Ѓоковиќ е прогласен за крал на кам-бекот, неговиот тренер Маријан вајда е тренер на годината иако му се приклучи на ...

Федерер: Ривалството со Ѓоковиќ е поинакво од она со Надал

Спортски - 09.11.2018

Швјцарскиот тенисер Роџер Федерер истакна дека за него ривалството со Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ не е исто. Од понеделник стартува завршниот мастерс во Лоднон, а тоа ќе биде прилика последен пат оваа година да ги гледаме најдобрите тенисери во ...

Ѓоковиќ, Вајда, Федерер, Надал…лауреати за 2018 на АТП

TopSport - 09.11.2018

АТП ги објави лауреатите за традиционалните годишни награди. Меѓу добитниците се и тројцата најдобри во светот, тенисерите кои со своите ривалства обележаа деценија во светскиот тенис. Новак Ѓоковиќ, кој петти пат во кариерата, годината ќе ја заврши ...

Федерер: Има толку многу причини кои ме мотивираат да продолжам да играм

Стандард - 09.11.2018

Роџер Федерер изјави дека има уште многу причини да игра тенис на највисоко ниво. Маестро вели дека една од нив е повторно да го подигне трофејот на „Вимблдон“ над главата. „Не се чувствувам повеќе од останатите, бидејќи ако играчите од минатото не ...

Федерер: Не знам дали ќе бидам активен до следната Олимпијада

Дерби - 08.11.2018

Рожер Федерер се уште е способен да освојува важни трофеи во АТП серијата, но 37-годишната возраст е причина што често мора да одговара на прашања поврзани со неговото евентуално пензионирање.

Ѓоковиќ е фаворит за освојување на Мастерсот во Лондон, другите ќе се борат за финале

Спортклуб - 08.11.2018

Три дена остануваат до почетокот на Завршниот Мастерс што се игра во Лондон каде ќе настапат осумте најдобри тенисери во моментов без повредените Рафаел Надал и Хуан Мартин Дел Потро. Поранешната тенисерка Анабел Крофт, која работи како стручен ...

Федерер ги издвои трите најдраги освоени трофеи во кариерата

Екипа - 08.11.2018

Роџер Федерер во досегашната кариера има дури 99 титули на АТП турнирите, од кои 20 грандслем трофеи. Подготвувајќи се за завршниот турнир во Лондон, каде ќе игра во групата „Лејтон Хјуит“ а ривали ќе му бидат Кевин Андерсон, Доминик Тим и Кеи ...

Рафаел Надал успешно опериран

Sport M - 08.11.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, имаше успешна операција на десниот скочен зглоб, поради што го откаже и учеството на финалниот АТП турнир за оваа година и дуелот со Новак Ѓоковиќ за првото место на светската ранг-листа на крајот од 2018 година.

Рафаел Надал успешно опериран

Вечер - 08.11.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, имаше успешна операција на десниот скочен зглоб, поради што го откаже и учеството на финалниот АТП турнир за оваа година и дуелот со Новак Ѓоковиќ за првото место на светската ранг-листа на крајот од 2018 година.

Ѓоковиќ со награда за камбек на годината

+инфо - 09.11.2018

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ доби две од годишните награди на Асоцијацијата на тениските професионалци (АТП). Тенисерот ќе ја добие наградата за тоа дека завршува како прв на листата, како и за камбек на годината. Тој од 22.

Новак Ѓоковиќ му посака брзо опоравување на ривалот Надал

ЗаЗабава - 08.11.2018

Српскиот тениски ас, освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголемите ривали, па не зачудува неговиот ...

Итна операција на Надал, за него 2018 е завршена!

MTM - 07.11.2018

Рафаел Надал се откажа од мастерсот 1000 во Париз, а нема да го видиме и на завршниот во Лондон. Шпанскиот тенисер има повреда и одлучил веднаш да се оперира. Тој го оперираше десниот глужд, а истата поминала успешно, соопшти самиот тој на ...

Ѓоковиќ со награда за камбек на годината

Н.Македонија - 09.11.2018

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ доби две од годишните награди на Асоцијацијата на тениските професионалци (АТП). Србинот ќе ја добие наградата за тоа дека завршува како прв на листата, како и за камбек на годината. Тој од 22.

Новак Ѓоковиќ доби награда за камбек на годината

MTM - 09.11.2018

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ доби две од годишните награди на Асоцијацијата на тениските професионалци (АТП). Србинот ќе ја добие наградата за тоа дека завршува како прв на листата, како и за камбек на годината. Тој од 22.

Ѓоковиќ со награда за камбек на годината

Sport M - 09.11.2018

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ доби две од годишните награди на Асоцијацијата на тениските професионалци (АТП). Србинот ќе ја добие наградата за тоа дека завршува како прв на листата, како и за камбек на годината. Тој од 22.