TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој го исече дрвото на Робин Худ? Уапсен 16-годишник

Независен - 29.09.2023

Момче на возраст од 16 години е уапсено под сомнение дека го исекло едно од најпознатите дрвја во Велика Британија. Обележјето во Сикамор Гап, до ѕидот на Адријан во Нортамберленд, беше исечено преку ноќ, пишува Би-би-си.

Тинејџер во Англија е уапсен бидејќи исекол дрво старо 200 години (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 29.09.2023

Шеснаесетгодишно момче е уапсено откако едно од најфотографираните дрва во Британија беше пронајдено исечено покрај Адријановиот ѕид во североисточна Англија, што предизвика гнев и тага. Јаворот, кој стоеше повеќе од 200 години во Националниот парк ...

Тинејџер од Англија уапсен под сомнение дека исекол познато дрво старо 300 години

Слободен Печат - 29.09.2023

16-годишно момче од Англија е уапсено под сомнение дека предизвикало криминална штета во врска со сечата на 300 години старото дрво Сикамор Гап на северот на земјата. Полицајците го уапсиле тинејџерот поради изливот на тага кој го предизвика ...

Фотографија на денот: Илегално исечено „дрвото на Робин Худ“

Deutsche Welle - 29.09.2023

Огромниот јавор, стар 300 години, кој стана славен покрај актерот Кевин Костнер во филмот „Робин Худ“, е жртва на вандализам. Јаворот беше едно од најпознатите дрвја, прекрасно и моќно се издигаше покрај 1.900 години стар ѕид- некогашна римска ...

Исечено е најпознатото дрво во Британија, 16- годишник е уапсен поради „Дрвото на Робин Худ“

Канал5 - 28.09.2023

Шеснаесетгодишник е уапсен откако било соборено едно од најпознатите дрвја во Велика Британија. Обележјето во Сикамор Гап, веднаш до ѕидот на Адријан во Нортамберленд, било исечено преку ноќ.

Во Британија уапсен тинејџер кој го урна дрвото на Робин Худ во Националниот парк Нортамберленд

Фокус - 29.09.2023

Шеснаесетгодишен млад човек денеска е уапсен откако едно од најфотографираните британски дрвја покрај Адријановиот ѕид во североисточна Англија било пронајдено исечено, што предизвикало бес и тага.

Тинејџер е уапсен бидејќи го исекол најфотографираното дрво во Британија: Чинарот на „Робин Худ“/ФОТО

Вечер Прес - 29.09.2023

Шеснаесетгодишно момче е уапсено под сомнение дека предизвикал штета откако наводно намерно го исекол од најфотографираните дрвја во Британија, пишува Дејли Мејл. Чинарот покрај ѕидот на Адријан во Нортамберленд стана познато во филмот на Кевин ...

Тинејџер е уапсен бидејќи го исекол најфотографираното дрво во Британија: Чинарот на „Робин Худ“/ФОТО

Курир - 29.09.2023

Шеснаесетгодишно момче е уапсено под сомнение дека предизвикал штета откако наводно намерно го исекол од најфотографираните дрвја во Британија, пишува Дејли Мејл. Чинарот покрај ѕидот на Адријан во Нортамберленд стана познато во филмот на Кевин ...

Уапсен тинејџер кој го исекол најфотографираното дрво во Британија – чинарот на „Робин Худ“

Нетпрес - 29.09.2023

Шеснаесетгодишно момче е уапсено под сомнение дека предизвикал штета откако наводно намерно го исекол од најфотографираните дрвја во Британија, пишува Дејли Мејл. Чинарот покрај ѕидот на Адријан во Нортамберленд стана познато во филмот на Кевин ...